Zavrieť

Porady

Kde je miesto dodania sluzby? Fakturujem aj DPH?

Ahojte,
nasa spolocnost sprostredkovala predaj kuponov (zlavovy portal) pre cesku spolocnost (platca DPH v cesku). Konecny zakaznici budu zo SR. Kde bude teda miesto dodania sluzby? Mame vyfakturovat aj DPH? Na co si mame dat pozor? Vopred Vam velmi pekne dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zuzana164 Pozri príspevok
    Robím akurát DPH za 3q a pán čo mu robím učto mi priniesol takéto fa: Sro, platca DPH na slovensku fakturuje sro-platcovi dph na slovensku práce na stavbe vykonané vo Francúzku... odberateľ nieje registrovaný inde iba na slovensku so slovenskou IČDPH, mohlo to byť vystavené bez dph? pán si robí faktúry sam ja ich len účtujem, ale neviem, miesto plnenia je vo francuzku, obaja platci na slovensku je to dobre? na aký zákon sa mám pozrieť, lebo hľadala som taký príklad ale nenašla... dakujem pekne kto pomôže

    " Zdaniteľné obchody s miestom dodania v zahraničí platiteľ neuvádza v daňovom priznaní k DPH. Takéto zdaniteľné obchody platiteľ uvádza v záznamoch o dodaných tovaroch a službách vedených podľa § 70 zákona o DPH. "

    Váš klient by sa mal informovať, aké pravidlá platia vo francúzsku a či nebol povinný registrovať sa pre IČ DPH vo Francúzsku, z toho titulu ze dodáva sluzby s miestom dodania vo Francúzsku

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Vy faktúrujete priamo českému odberateľovi? Zákazníci platili za kúpu priamo českej firme?

    matus7 je offline (nepripojený) matus7

    matus7
    My fakturujeme ceskej firme nasu proviziu. Zkaznici previedli financie najskor na nas ucet a my sme ich v celku previedli na ucet nasho ceskeho partnera....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sprostredovanie pre ČR je podľa mňa bez DPH.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    klient poskytol službu zdaniteľnej osobe / Bulhar - poskytol IČ DPH / len samotné prezutie pneumatík bez dodania pneumatík ...
    faktúru vystavil bez DPH - odvolávka § 15 ods. 1 - s prenosom daňovej povinnosti na zákazníka -práce na hnuteľnom majetku
    dnes prišiel za mnou, že na DU mu povedali, že to mal fakturovať s DPh !!! prečo s DPH a § samozrejme nevedel ...
    podľa mňa to fakturoval správne - vyjadrí sa niekto skúsenejší ...
    ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Síce nie som skúsenejšia, ale moj názor je, že sa postupuje podľa § 15 odst.1. V prípade, že by odberateľ bol nezdaniteľná osoba, tak by sa postupovalo podľa §16 odst.9.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Zuzka tiež som toho názoru , že to je § 15 ods. 1 - faktúru vystavil správne bez DPH ...
    len ma zarazila odpoveď z DU, že to malo byť s DPH !

    zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

    zuzana164
    Robím akurát DPH za 3q a pán čo mu robím učto mi priniesol takéto fa: Sro, platca DPH na slovensku fakturuje sro-platcovi dph na slovensku práce na stavbe vykonané vo Francúzku... odberateľ nieje registrovaný inde iba na slovensku so slovenskou IČDPH, mohlo to byť vystavené bez dph? pán si robí faktúry sam ja ich len účtujem, ale neviem, miesto plnenia je vo francuzku, obaja platci na slovensku je to dobre? na aký zákon sa mám pozrieť, lebo hľadala som taký príklad ale nenašla... dakujem pekne kto pomôže

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    gita Pozri príspevok
    Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím

    Ste platiteľmi DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    gita Pozri príspevok
    Slovenská firma robí stavebné práce na Auparku Košice, ale fakturuje sa to firme v Prahe, ako si mám poradiť s DPH? Pomôžte, prosím
    ak firma v Phe nemá SK202...... teda slov. ičDPH, len české, tak fakturuješ so slov. DPH

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Slovenský podnikateľ, platca DPH SK bude poskytovať službu - dopĺňanie tovaru v ČR pre českú agentúru. Bude faktúrovať bez DPH a zahŕňať do súhrnného výkazu? Bude mať nejaké povinnosti v ČR v súvislosti s DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerozumiem zadaniu - bude voziť tovar do ČR?, alebo bude ten tovar zabezpečovať? A kto ho bude voziť, reálne dodávať?

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    bude iba dopĺňať - dokladať tovar, povedala by som, že čistá závislá práca, ale má to byť na živnosť
    Naposledy upravil Zuziana : 26.10.11 at 10:09

    juro2000 je offline (nepripojený) juro2000

    juro2000
    KEJKA Pozri príspevok
    sprostredovanie pre ČR je podľa mňa bez DPH.
    Prosím Vás, neviete náhodou či to platí aj opačne?
    Slovenská s.r.o. predáva tovar českým zákazníkom (nepodnikateľom), a sprostredkovanie, resp. "prenájom platformy zlavovych kuponov" jej fakturuje česká s.r.o. s DPH. Nemala by česká s.r.o. fakturovať bez DPH?

    Vopred pekne ďakujem za prípadné odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.