Zavrieť

Porady

Výročná správa

Chcela by som sa spýtať, kedy musí občianske združenie písať výročnú správu s kde ju treba zaslať. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Výročnú správu píšete hlavne pre vlastnú potrebu. Z vlastnej skúsenosti ti píšem, že ju netreba nikde posielať, len ju musíte mať založenú pre prípad kontroly. Ja som minulý rok posielala na ministerstvo vnútra a poslali mi ju naspäť, že im to netreba. Urobila som to len kvôli tomu, že predtým sme boli nadácia, ktorá sa zmenila na združenie. A ako nadácia sme boli povinní aj zvyknutí posielať výročnú správu na MV. Prezrela som všetky zákony a vyhlášky, ale nenašla som kde by sme to mali posielať ako združenie. Jediné čo som našla je povinnosť posielať do obchodného vestníka výšku a použitie prijatého podielu zaplatenej dane ( 2% ) na zverejnenie. Je to nariadenie vlády č. 42/2004. No a potom štatistický úrad, ale oni vám pošlú tlačivá na vyplnenie. Myslím.
    Doplňte ma niekto ak máte ešte iné skúsenosti.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Pokiaľ viem aj informácie o použití podielu zaplatených daní (v súčasnosti 2%) sa posielajú na zverejnenie až po prekročení určitých hraníc, ktoré sú stanovené zákonom o dani z príjmu.

    Inakšie tiež ako občianske združenie pripravujeme výročnú správu len pre vlastnú potrebu, máme to tak stanovené v stanovách, že sa vypracúva. Raz ju od nás pýtali na mestskom úrade pri priznaní dotácie, inakšie sme ju nikde nepredkladali zatiaľ.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Áno máš pravdu. Po prekročení limitu 100 000,- Sk. Nenapadlo ma to sem napísať, ja som sa skôr zamerala na tú výročnú správu. Ostatné bol iba dodatok pre prípad, že by to mohlo pomôcť.

    ErikaVac je offline (nepripojený) ErikaVac

    ErikaVac
    Sme obcianske zdruzenie, ktore poskytuje socialne sluzby. Kazdorocne piseme vyrocnu spravu a zasielame ju na VUC, kde sme zaregistrovani ako poskytovatelia socialnych sluzieb.

    inulka je offline (nepripojený) inulka

    inulka
    Nazdar poraďáci,
    ste veľmi zlatí, že sa snažíte pomáhať tým menej zručným v niektorých veciach, aj mne ste už neraz pomohli. Patrí vám moje díky. Nemohol by mi niekto poslať vzor ako sa píše výročná správa? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem veľmi pekne. Ste super. Ina

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Dočítala som sa že do vestníka za zverejnenie závierky sa platí 3000,-Sk.??? Do zbierky listín koľko? 1000,-Sk? Potvrdte mi to niekto. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.