Zavrieť

Porady

Výročná správa - obč. združenie

Môj problém je takýto: Sme občianske združenie. Máme aj my povinnosť zverejniť našu výročnú správu a zaslať ju registrovému úradu?

/To som sa dočítala v Zákone 213/1997 O neziskových org. poskytujúcich všeobecne prospešné služby - že "výročná správa musí byť zverejnená spôsobom určeným v štatúte a jeden výtlačok sa zasiela regist. úradu"./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja si myslim ze občianske združenie sa neriadi zakonom o neziskovych organizaciach to je normalna forma ze n.o. ale zakon o zdruzovani obcanov...a tam taka povinnost podla mna nie je ....

    Silvia M. je offline (nepripojený) Silvia M.

    Silvia M.
    Ďakujem za odpoveď.
    Nieviete, prosím, niekto, či občianske združenie vôbec má povinnosť vypracovať výročnú správu, alebo je to na dobrovoľnosti?

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    My ju urcite robíme a stretla som sa s tým, že som ju musela predkladať pri žiadosti o dotáciu z mestského úradu. Neviem ale naisto povedať, či jej povinnosť vyplýva zo zákona.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    občianske združenie založené v zmysle zákona č. 83/1990 určite výročnú správu nerobí, ak žiada dotáciu tak predkladá vyúčtovanie dotácie

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Natrafil som na tento príspevok s odstupom vyše roka, ale nakoľko je to stále aktuálne, nedá mi "neprispieť".
    Téma je nedokončená, nakoľko názory robiť výročnú správu, kontra nerobiť je 3:1.
    Podľa môjho názoru - nikde som nenašiel iný predpis - zo zákonov táto povinnosť priamo nevyplýva. Určite si treba pozrieť stanovy konkrétneho Občianskeho združenia, či si túto povinnosť tam sami nedali.
    Jeden prípad je výnimkou. Občianske združenie, ktoré prijalo na príspevkoch z dvojpercentnej dane viac, ako 1 milión Sk, má za príslušné účtovné obdobie povinný audit, z čoho logicky vyplýva, že k tomu predkladá aj výročnú správu (čerpanie príspevkov z dane sa zverejní v obchodnom vestníku).
    A pôvodná otázka znela, či treba niečo zasielať aj registrovému úradu, na čo je odpoveď jednoznačná - určite nie.
    Naposledy upravil Zolo : 13.05.07 at 08:50

    Výročná správa - obč. združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.