Zavrieť

Porady

Invalidná dôchodkyna a živnostníčka zároveň

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať znalých je možná táto kombinácia? ak áno, čo naviac a čo menej u nej platí ako u klasického živnostníka? myslím čo sa odvodov, daní, prihlasovania a iných vecí týka....ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať znalých je možná táto kombinácia? Ano je to možné. ak áno, čo naviac a čo menej u nej platí ako u klasického živnostníka? Odvody do ZP sú vo výške 23,03 eur / mesiac ... teda o polovicu menšie ako u klasického SZCO.myslím čo sa odvodov, daní, prihlasovania a iných vecí týka....ďakujem Všetko ostatné je rovnaké.
    v texte

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    dievčence, a následne čo sa týka daňového priznania ako to je keď je poberateľkou invalidného dôchodku a szčo? ďakujem
    ale myslela som si, že majú väčšie úľavy na odvodoch a v podstate okrem polovičnej zdravotky nemajú iné úľavy

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ako bežný szčo, nemá menšiu daň ani vyššiu nezdaniteľnú čiastku. Proste ako bežný SZCO okrem tej zdravotky. A samozrejme invalidný dôchodok nepíšeš nikam do DP.

    Invalidná dôchodkyna a živnostníčka zároveň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.