Zavrieť

Porady

Som "ručiteľ " prosím o pomoc

Ahojte poradáci ..
Obraciam sa na Vás , čo a ako mám postupovať . Pred 4 rokom som šla pre moju priateľku ako "ručiteľka " do SLSP ,kde si zobrala 150.000 Sk,-
Dnes som dostala list od advokat.kancelárie , kde som dostala 14 dní na úhradu plus náklady s vymáhaním ..
Samozrejme priateľku neviem nájsť , doma neotvára , telefon nula , vraj nepracuje ,,,
Ja zasa bývam v nájme , som rozvedená , pracujem+študujem .S voj trvalý pobyt mám u býval. svokrovcoch , ak by došlo k vymáhaniu exekúciou , dostali by sa aj oni do problému ? Je nejaká možnosť , aby pohľadávka nebola sťahovaná resp. vymáhaná u mňa ? Dostala som také názory dať výpoved , odísť do zahraničia ....atd .Teraz som v šoku a vôbec neviem čo mám robiť . Prosím Vás o radu ! dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    tonka77 Pozri príspevok
    Ahojte poradáci ..
    Obraciam sa na Vás , čo a ako mám postupovať . Pred 4 rokom som šla pre moju priateľku ako "ručiteľka " do SLSP ,kde si zobrala 150.000 Sk,-
    Dnes som dostala list od advokat.kancelárie , kde som dostala 14 dní na úhradu plus náklady s vymáhaním ..
    Samozrejme priateľku neviem nájsť , doma neotvára , telefon nula , vraj nepracuje ,,,
    Ja zasa bývam v nájme , som rozvedená , pracujem+študujem .S voj trvalý pobyt mám u býval. svokrovcoch , ak by došlo k vymáhaniu exekúciou , dostali by sa aj oni do problému ? Je nejaká možnosť , aby pohľadávka nebola sťahovaná resp. vymáhaná u mňa ? Dostala som také názory dať výpoved , odísť do zahraničia ....atd .Teraz som v šoku a vôbec neviem čo mám robiť . Prosím Vás o radu ! dakujem
    Toto bol vždy a zostal " ručiteľský problém ". Nič Ti nepomôže, aby si sa z toho " vyzula ", jedine nájsť priateľku a už asi nie priateľsky jej povedať, nech si to láskavo spláca sama. Inak to budeš splácať Ty a exekútori nebudú brať ohľad na nič.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no asi si dostala list od exekučnej kancelárie, ktorej bola postúpená pohľadávka na vymáhanie..keďže nenašli priameho dlžníka, našli teba, ručiteľa...doporučujem osobný kontakt s exekútorom a vysvetliť, pokiaľ vieš, kde sa nachádza tvoja priateľka,nech kontaktujú ju...inak si, samozrejme, spoludlžník a musíš,ak ju nenájdu, dlh zaplatiť a potom si v občiansko-právnom konaní dlh vymáhať od priateľky...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    pepsi aj tereza majú pravdu- exe si to može od teba natvrdo vymáhať...-asi ti nič iné nezostane, len to splatiť...

    Aký je tam ešte zvyšný dlh?

    tonka77 je offline (nepripojený) tonka77

    tonka77
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    pepsi aj tereza majú pravdu- exe si to može od teba natvrdo vymáhať...-asi ti nič iné nezostane, len to splatiť...

    Aký je tam ešte zvyšný dlh?
    Stanislav nemá pri sebe papier , ale ak som to dobre rátala tak má asi 1rok čo uhrádzala ...

    Som "ručiteľ " prosím o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.