Zavrieť

Porady

spravcovska spolocnost

ahojte poradaci

prosim Vas este o radu ohladne nasledovneho:


SRO vedie ako spravcovska spolocnost /jedna s predmetov cinnosti sro/ viacej vlastnikov bytov a moja otazka je :

  1. ked vedie vlastnikov viacerych spolocenstiev na kazde musi mat samostatne uctovnictvo??? alebo ???
  2. spravca si vedie svoje uctovnictvo kde vystavuje fakturu za svoju pracu ?? je platca DPH alebo to fakturuje bez DPH??? /niekde som cital ze je to poskytovanie financnych sluzieb podľa § 28-41 zakona DPH a ma ist koeficientom.ale to pisem len to co som cital./
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lubica_02 Pozri príspevok
Hlúposti si nevšímaj, bohužiaľ aj takí sme ľudia. Dajte hlavy dohromady a všetko vyriešite - vyriešime.
Noo, práve tie hlúpostí si začali všímať, čo robí sro. Čí nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

olkos Pozri príspevok
dakujem tak ideme nato zajtra to vsetkym prednesiem

priznam sa ze trocha ma zaskocili niektore reakcie dost negativne ak nie az agresivne. sam som uz dlhsie na porade a nikdy som taky utok nikde necital tu na porade. Islo mi len oto aby niekto dal odkaz linku a pod a nie ako a kolky robia spravcou su sprosty pytaju vela penazi a pod.

Dakujem tebe aj vsetkym za rady a usmernenia
Alééééé, olkos zas si to tak neber. Nie všetkých treba stať. Kos, ale čo je, tých užitočných okos.



olkos Pozri príspevok
v prvom rade sa vtom zorientovat. len aby si mal mozno cely obraz. ja som uctovnik v sro kedze to vsetci v panelaku vedia tych par ludi ktorym sa nieco nepozdava automaticky prisli za mnou s otazk ktore som niektore aj napisal lebo ja naozaj aj ked som uctovnik neviem odpovedat lebo stym nemam skusenost ale som slubil ze skusim nieco zistit

No, práve, to! Treba sa zorientovať vo vlastníkoch domu, v dome, jeho správe, správcovi, v zákonoch okolo správy. Jednoducho najprv poznať svoje povinnosti a samozrejme aj práva. A aj na PORADE, sa treba! Vieš, tu sa ti dozvieš všeličo, aj sa ti hlava zakrúti. To môže, len potom to treba využiť na to, ako zatočiť so správcom vášho domu, sro, ak si neplní svoje povinnosti zo zákona a zmluvy o výkone správy. A možno si plní, treba sa pozrieť čo ste podpísali.

Bože ti pomáhaj a dnes, aj všetci svätí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať