Zavrieť

Porady

Materiál,alebo réžia?

Ahojte
potrebujem poradiť,viem že obálky v ktorých sa posiela tovar beriem ako výdavok za materiál,
kancelársky papier ako réžia
kam ale zaúčtujem napr.lepiacu pásku a samolepiace etikety?Tie etikety sa lepia hlavne na obálky.Je to réžia?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kimart Pozri príspevok
ďakujem, takže môžem opravovať od začiatku roka, odkedy to platí?
Neviem, nerobím JÚ, podľa mňa postupy boli v tomto také stále, ale tento rok môžeš opravovať.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

stále určite nie... Ako materiál sa účtovalo len to, čo prechádzalo to výrobku, apoň taký bol výklad (napr. surovina, nákup látky), prevádzková réžia - (ostatný materiál a služby, ktoré podnikateľ využíval s súvislosti s činnosťou na ktorú mal živnosť)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kimart Pozri príspevok
stále určite nie... Ako materiál sa účtovalo len to, čo prechádzalo to výrobku, apoň taký bol výklad (napr. surovina, nákup látky), prevádzková réžia - (ostatný materiál a služby, ktoré podnikateľ využíval s súvislosti s činnosťou na ktorú mal živnosť)
ja to tak dodnes účtujem, a som presdvedčená, že nerobím chyby...

vygoogluj si Postupy účtovania v JU.....
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

tak tie som si otvorila niekoľko-krát, no rozpakoch som zostala, keď som čítala "tu"názory na porade, potom si myslím, že by ma nezabudli daňováčky upozorniť nato, že nerobím niečo správne! ďakujem za odpovede, už som kľudnejšia
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak si to tak vezmeš, ten materiál či réžia je v nákladoch, daň si nekrátila, teraz ide o to, čo je správne????

myslím si, že aj jeden aj druhý postup je ok.....
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

vpodstate áno, akurát, že v kolónke materiál mám všetko, čo podlieha inventúre
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kimart Pozri príspevok
ďakujem, takže môžem opravovať od začiatku roka, odkedy to platí?
http://www.porada.sk/t72338-zaciatocnik-v-jednoduchom-uctovnictve.html#post1897916

N
o stačí poopravovať len posledných päť rokov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať