Zavrieť

Porady

"spadol" systém...

Dobrý deň, poraďte ako zachrániť dáta z Alfy, Olympu a Omegy. Spadol Windows XP a mne zajtra treba podať DPH. Ja sa asi nepoučím. Pomóóóc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ja som tiež nepoučiteľná! Zálohy robím len od počítača. Ak mi spadne systém, tak bude zle! Držím ti palce, aby ti to dobre dopadlo!
    Ako nám pomáhajú tie PC keď ich najviac potrebujeme. Nainštalovať trochu človečiny by nezaškodilo. Držím palce.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Maya1
    Dobrý deň, poraďte ako zachrániť dáta z Alfy, Olympu a Omegy. Spadol Windows XP a mne zajtra treba podať DPH. Ja sa asi nepoučím. Pomóóóc.
    a neskúšala si si vytiahnuť zálohy z HDD? či už ho máte preformátovaný?

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    Skúsil by som vložil do mechaniky inštalačné CD a pri voľbe inštalácie dať Repair(obnova) systému. Nastavenia by sa mali zachovať.
    Držím palec.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak sa preinštaluje Windows, tak údaje zostanú? Radšej by som to prenechala na odborníka, alebo to aspoň s ním telefonicky konzultovala. Mne tak včera spadla OMEGA a to len kvôli malej blbosti a mala som čo robiť, aby som to nahodila späť. Ale údaje chválabohu zostali.

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    Ešte jedna doplňujúca otázka PC aspoň nabehne? (Aspoň nejaký režim?)

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    zapnem notebook, chvíľu rozmýšľa, potom sa objaví dole biely pásik a zachvíľu text : Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.
    PS: systém spadol počas práce v Alfe.

    drndos je offline (nepripojený) drndos

    drndos
    Išlo by to možno cez live cd linuxu.
    Nemal by to byť problém, treba zohnať nejakého odborníka.
    Na obnovovanie dát sú aj programy no tie čo mám idú len pod windowsom.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    ahoj ľudia, tak teda bol odborník - o 18,00 zobral PC a pred chvíľou mi volal, že to bude problém, lebo sa nemôže dostať na HDD. Verím, že robí čo môže. Prosííím pomôžte. Nenapadá Vás niečo?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keď sa len preinštaluje Win bez formátovania tak všetkz súbory zostanú zachované len nejdú spustiť programy ktoré boli nainštalované do Win.Ak sa nedá dostať na HDD tak to je problém,inak by som skúsil spustiť z diskety Norton Commandera a skopírovať údaje

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    ahoj všetci, čo ste mi držali palce. Ja len tak, že nakoniec to dopadlo najhoršie ako mohlo. Dáta sú fuč, HDD kúpim nový, DPH po dvoch prebdených nociach podané a do marca mám teda kopec roboty. No a keď bude notebook hotový, tak ho predám. Nechce niekto? Ozaj, hlavný dôvod prečo Vám to píšem je ten, že Vás prosííííím : ROBTE SI ZÁLOHY!!!!!!!!!!!!!!! (aby ste nedopadli ako ja) stojí to za tých pár minút navyše. Ahoj.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ... oh.......Maya1, je mi to ľúto, dúfam, že si poradíš so všetkým, čo ťa teraz čaká ,čo najlepšie.....
    takže poraďáci...... robte zálohy záloh a ešte raz zazálohujte.....
    Ozaj, čo keď všetko zlyhá?...... čo poradia skúsenejší? Ako najlepšie zazálohovať? Na 3x ????

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    atramka
    čo poradia skúsenejší? Ako najlepšie zazálohovať?
    Iste nie som skúsenejšia, ale výbornú 10-ročnú skúsenosť mám. Zálohu mám robenú raz mesačne na dvoch iných PC-íkoch. Ale tu je potrebná 100%-ná dôvera k ich vlastníkovi a tú veru mám.

    sea je offline (nepripojený) sea

    mama troch synov sea
    Ja len aby bolo veselo - môžem Ti ponúknuť moje data
    Naposledy upravil sea : 26.01.06 at 21:11 Dôvod: asi som neskoro poradila :-)

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    no..po mojej skúsenosti s nečakaným odchodom disku
    jedného krásneho dňa, som reštartla PC a viac disk nenabehol
    zálohujem každý deň na USB kľúč...a mesačnú zálohu aj na CD...
    a účto mám v dvoch počítačoch

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    atramka
    ... oh.......Maya1, je mi to ľúto, dúfam, že si poradíš so všetkým, čo ťa teraz čaká ,čo najlepšie.....
    takže poraďáci...... robte zálohy záloh a ešte raz zazálohujte.....
    Ozaj, čo keď všetko zlyhá?...... čo poradia skúsenejší? Ako najlepšie zazálohovať? Na 3x ????
    - nekupovať neznačkové notebooky a počítače(tj nekupovať najmä tesco a metro) - najmä na vedenie účtovníctva, aspoň raz mesačne kompletne zálohovať(ak máte DVD napaľovačku, väčšinou sa záloha zmestí na 1 DVD a netrvá to dlhšie ako 20minút), kúpiť prepeťovú ochranu na PC(ak nemáte prepeťovú ochranu, PC treba vypínať aj zo zásuvky!), nezverovať neodborníkom opravu. No a keď skončíte prácu, tak si treba rozmyslieť, ako veľmi si cením dáta a či budem zálohovať hneď alebo až zajtra...

    Keď ja robím počítač, väčšinou s dodaním počítača urobím aj krátke školenie čo a ako zálohovať. A keď počítač úplne skolabuje(väčšinou disk), tak je ešte malá šanca na obnovenie. Osobne som obnovil 2 z 10 vyhorených diskov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.