Zavrieť

Porady

PROBLÉMY ZO SUSEDMI!!!

Dobrý deň prajem,

Bývame v staršom tehlovom byte zhruba štyri roky. Byt pod nami bol až do r. 2011 prenajímaný. Vystriedalo sa v ňom veľa podnájomníkov. Nikdy sme svojich susedov žiadnym spôsobom nerušili (dúfam, pretože nikdy sa nikto nesťažoval).
Naše peklo sa začala po odkúpení bytu jednou rómskou rodinou (2 dospelí jedno zhruba 4 ročné dieťa). Podotýkam na výzor slušná rodina. Tí však vyžadujú, aby sme po 22:00 hod v byte nad nimi ani nedýchali a začali nám trieskať do podlahy (sebe do plafónu). Volali na nás aj policajtov, že rušíme nočný kľud. Samozrejme, že policajti žiadne rušenie nočného kľudu nezaznamenali. Keď sa ich pýtali, že ako rušíme nočný kľud pani XY povedala, že naschvál trieskame šuplíkmi a že z nášho bytu idú každý večer buchoty po 22 hodine. Máme v izbe šuplíky, ale také, že aj keby som chcela tak s nimi tresknúť nejde - čo som aj policajtom predviedla. Podotýkam, že i my počujeme kroky od susedov nad nami, posunutie stoličky, ale žiadne zatváranie skríň a šuplíkov . Taktiež počujeme aj televízor od susedov z každej strany. Bohužiaľ je tu počuť skutočne všetko.Máme 5 ročné dieťa, ktoré síce sem tam prebehne cez izbu aj po 22:00 hod ale inak to nejde, pretože izba je prechodná - ide sa z nej do spálne I chodby. Policajti im už niekoľko krát dohovárali, snažili sa im vysvetliť, že na činžiaku to nie je ako bývať na dome, ale akosi to nechcú chápať. Po poslednom incidente som susedom zabúchala na dvere na čo ma suseda počastovala množstvom vulgárnych a nemiestnych nadávok. Dvere neotvorila iba cez ne vykrikovala, že si ma na druhý deň počká a zbije. Na čo zareagoval môj manžel, ktorý privolal policajtov. Tí jej znova vysvetlili, aká je situácia na bytoch - že každý tu vie o každom kroku svojho suseda - ale zasa nepomohlo.

Dúfam, že mi poradíte ako ďalej? Vopred ďakujem za každú cennú radu, pretože už nám skutočne dochádza trpezlivosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    A JankaK ešte niečo z vlastnej skúsenosti...My v bloku máme tiež seseda, čo denno denne (už 15 rokov!) trieska cez deň dvermi, búcha na strop, radiátor, zábradlie loggie a vv noci aj každú hodinu s tým, že mu chodia nad hlavou, púšťajú vodu atď a nevie spaťale jeho to nezaujíma, že on svojou činnosťou zobudí susedov až do cca 7 poschodia. Teraz nad ním je úplne prázdna garzópnka a nedá si povedať, vraj to nie je pravda.Ten človek je žiaľ chorý a trpí akýmsi stihomamom a ver , že s podobným problémom ako máš Ty, sa boria mnohí a žiaľ, niet pomoci. Aj on volal políciu a tam mladý pár spal no ani to nebola pre neho pravda. V utorok, keď mnoho susedov bolo za mnou, že čo robí, šla som za ním nedal si nič vysvetliť a trval na tom, že mu chodia pohlave. Povedala som mu, že nech ma príde zobudiť hoci aj o tretej, ale ak bude všade ticho,(od garzónky ja mám kľúče) tak zavolám ja políciu a všetci sa postaráme, že bude bývať na streche, kde už iba anjelíčky budú čurať na neho. Odvtedy sa neozval a stíchol...dokedy?! to iba KBZ
    Naposledy upravil Zitulda : 12.11.11 at 10:14

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Spojte viacero susedov spolu a dajte cigošom pocítiť,že držíte v tomto spolu a že sa mýlia.Možno len provokujú,majú to v krvi.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    JankaK škoda, že si založila novú tému, lebo o takýchto problémoch je na porade už nespočetné množstvo tém. No z dôvodu úprav stránok porady sa tentoraz nedá použiť vyhľadávanie...ale celkom ľahko to nájdeš na google ak zadáš napr: neprispôsobivý sused, hluční susedia, alebo presne tvoj názov problémy so susedom, či problémy so susedmi. Tam nájdeš mnoho tém aj z porady a keď na to klikneš, objaví Ti niekoľko príspevkov a keď klikneš na:Zobraziť plne funkčnú verziu príspevku :
    Zobraziť plnú verziu príspevku: Problem so susedom otvorí Ti celú tému.
    Naposledy upravil Zitulda : 12.11.11 at 10:08

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Nočný kľud je od 22,00 do 6,00. Od 6,00 do 22,00 treba spraviť disko z disku a cigánsky čardáš. A cíťte sa ako doma.

    Alebo túto.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    marleau Pozri príspevok
    Spojte viacero susedov spolu a dajte cigošom pocítiť,že držíte v tomto spolu a že sa mýlia.Možno len provokujú,majú to v krvi.
    presne tak, treba s nimi spravit poriadok cim skor, kym su tam len jedna rodina ... lebo za chvilu ich tam bude 30 a to si uz rovno možte hodiť mašľu, ked sa uz ani odstahovat nebudete moct kvoli nepredajnemu bytu ...

    JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

    JankaK.
    Zasiahol pánboh,

    ODSŤAHOVALI SA!!!

    A my si znova užívame božský pokoj ako predtým :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    JankaK. Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,

    Dúfam, že mi poradíte ako ďalej? Vopred ďakujem za každú cennú radu, pretože už nám skutočne dochádza trpezlivosť.
    PROBLÉMY ZO SUSEDMI!!!..........že oné ????????

    ...to nie sú problémy , to je iba realita panelákov ...nič iné ............občas sa tomu vraví aj spolunažívanie ....
    Len dočkaj , keď deti povyrastú ...prenes sa v časovom horizonte o tých 5-7 rokov dopredu a už teraz sa chystaj na iné PROBLÉMY ....

    Každá rada drahá .................. a zbytočná ( teda občas a v niektorých situáciách niekedy ...)...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.