Zavrieť

Porady

vši v škole

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či má právo jeden z rodičov dieťaťa kontrolovať vši v škole bez súhlasu akéhokoľvek iného rodiča. Môj prípad: ráno veziem dieťa do školy, v bráne stojí žena a kontroluje vlasy detí. Spýtam sa jej, či majú v škole vši. Ona na to, že nie ale robí to len preventívne. Ja som s tým nesúhlasila. a Poriadne mi vynadala. Tá žena nie je hygienička ale všeobecná zdravotná sestra. Chcem napísať sťažnosť škole ale či mám právny základ???
ďakujem
Leva11
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

leva11 Pozri príspevok
. Porozprávala som sa s riaditeľkou a vysvetlila som jej, že toto si nabudúce neželám v takejto forme.
Ďakujem.
Uplne s týmto suhlasím, ja už som davno zo školy preč a na kontroly hlav som nezabudla, hoci mi vši nikdy nenašli. Mne robila konrolu hlavy moja mama a ja som tak isto kontrolovala mojim deťom.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Darina1234 Pozri príspevok
Uplne s týmto suhlasím, ja už som davno zo školy preč a na kontroly hlav som nezabudla, hoci mi vši nikdy nenašli. Mne robila konrolu hlavy moja mama a ja som tak isto kontrolovala mojim deťom.
...súhlasím, i ja kontrolujem svoje deti, ale nájdu sa rodičia, čo to nerobia, pretože ich dieťa podľa nich vši mať nemôže .... určite to treba /formu kontroly/ predebatovať s riaditeľkou - deti doma usmerniť, len teraz - v dnešnej dobe každí chce mať len práva ale povinnosti už asi nie ?!!!!
Naposledy upravil evuš : 15.11.11 at 09:26
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ak dovolíš, citujem ťa:
..či má právo jeden z rodičov dieťaťa kontrolovať vši v škole bez súhlasu akéhokoľvek iného rodiča. Môj prípad: ráno veziem dieťa do školy, v bráne stojí žena a kontroluje vlasy detí. Spýtam sa jej, či majú v škole vši. Ona na to, že nie ale robí to len preventívne. Ja som s tým nesúhlasila. a Poriadne mi vynadala. Tá žena nie je hygienička ale všeobecná zdravotná sestra. Chcem napísať sťažnosť škole ale či mám právny základ???


leva11 Pozri príspevok
Nemám problém s kontrolou. Ale s formou kontroly. U niektorých našla vši, a nepustila ich do školy, postavila ich do radu - deti nachápavo stáli a čakali, čo bude ďalej. A pustila sa do nich a už v ten deň rozchyrovala po dedine, že u toho a toho našla vši.
Ja tú pani osobne nepoznám ale nabudúce sa tam môže naozaj postaviť hocikto a robiť niečo podobné ako to napísal niekto predomnou /myslím teda ten príklad s pedofilom/. Poznám príklad z dediny Štvrtka na Ostrove kde vykonával preventívne prehliadky "lekár - pedofil" ortopéd, ktorý robil preventívne prehliadky, nemal žiadne povolenie a obchytkával maloleté dievčatá.
Takže len toľkoto. Porozprávala som sa s riaditeľkou a vysvetlila som jej, že toto si nabudúce neželám v takejto forme.
Ďakujem.
..

..a teraz ja:...nikde v téme si nenapísala, že vieš na 100% že tá žena nebola dohodnutá so školou, nikde ani o tom, že by si to bola zisťovala...
..a nemyslím, že riaditeľka a učiteľka v tej školke v ten deň neboli informované o tejto akcii niektorým rodičom, či dieťaťom...to teda istotne boli, lebo sama chodím do a zo školky brať dieťa a dieťa vždy povie všetko..
...a inak, o tej pedofilii-píšu sa v tejto téme ozaj zabité prirovnania...neviem, o čo tu vlastne ide...lebo vši a pedofília,ani ako prirovnanie- teda ani medzi bratmi nieee...fuj...
0 0
Nanda Nanda

Nanda je offline (nepripojený) Nanda

Ja verím, že slušne vychovaní ľudia by sa najprv dohodli, alebo vypísali na školu nejaký oznam, že sa to bude robiť. Tu nejde o to, či je to nezákonné, ale o obyčajnú slušnosť. Čo môžete vedieť, kde tá mamička bola a čo robila predošlý deň a akú chorobu roznáša (bez ohľadu na rasu, pepsikova)? Ja osobne, ak by som chcela nejakému dieťaťu vliezť do vlasov, tak sa najskôr opýtam rodiča.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať