Zavrieť

Porady

Ako legalizovat rozvod na Slovensku, ktory sa konal v zahranici

Ahojte,
Ja som sa rozviedla v Chorvatsku (manzel bol Chorvat)a teraz by som si rozvod chcela anulovat aj na Slovensku, pretoze sme mali aj slovensky sobasny list. Vie mi prosim Vas niekto poradit ktore dokumenty potrebujem podat. To som sa uz dozvedela, ze sa musim najprv obratit na sud v Bratislave s rozsudkom ktory som dostala v Chorvatsku a az ked mi ho sud v Bratislave uzna, potom mozem ist dalej.
Za akukolvek informaciu Vam vopred velmi pekne dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zico82 skusal som ist na ten link, ale otvori sa mi len titulna stranka, mohi by ste mi poslat ten link este raz, alebo nejako inak navigovat ako sa dostat k tim informaciam, dakujem
    Mária27 Daj si na tej stránke vyhľadať nadpis: Uznanie a výkon cudzieho rozhodnutia
    erik555 takto si povodne chcela dat link? https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...cudzieho-rozho
      zbaliť

    Candice je offline (nepripojený) Candice

    Candice
    Aké by boli dôsledky v prípade nelegalizácie rozsudku o rozvode, napríklad z dôvodu nedostatku peňazí na takýto úkon? Bol by dotyčný v zahraničí rozvedený, ale na Slovensku stále považovaný za ženatého / vydatú?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    "Ahojte,
    Ja som sa rozviedla v Chorvatsku (manzel bol Chorvat)a teraz by som si rozvod chcela anulovat aj na Slovensku, pretoze sme mali aj slovensky sobasny list. Vie mi prosim Vas niekto poradit ktore dokumenty potrebujem podat. To som sa uz dozvedela, ze sa musim najprv obratit na sud v Bratislave s rozsudkom ktory som dostala v Chorvatsku a az ked mi ho sud v Bratislave uzna, potom mozem ist dalej.
    Za akukolvek informaciu Vam vopred velmi pekne dakujem! "
    Dosť rozporuplné - chceš byť rozvedená, alebo nie?

    Z tohto vyplýva, že sama nevieš, čo chceš.



    Najskôr si to ujasni! Buď rozvedená, alebo nie!

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    "teraz by som si rozvod chcela anulovat aj na Slovensku"

    Si si istá, že chceš rozvod na Slovensku anulovať?
    Potom sa nečuduj, ak dostaneš nepresné, zavádzajúce informácie.

    Ako legalizovat rozvod na Slovensku, ktory sa konal v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.