Zavrieť

Porady

Rozviazanie PP s dohodarom

Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer. Treba sa s ním dohodnúť o zrušení DoVP. Ak nebude súhlasiť, vysvetlite mu, že prácu, na ktorú bol prijatý, neprevezmete, pretože nie ste s ním spokojní. Najjednoduchšie by bolo dohodnúť sa o predčasnom ukončení práce.

    kofola je offline (nepripojený) kofola

    kofola
    S tymto dohodarom sme sa chceli aj dohodnut ale ten dohodu odmieta a chce do toho tahat pravnikov. Mne ide len o to aby bolo z nasej strany vsetko oukej. Ked teda nepristupil na dohodu nema nas to trapit a mozeme povazovat pracu za ukoncenu alebo je treba naformulovat nejaku mudru vetu a poslat mu to doporucene pripadne podniknut nejake dalsie kroky?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    kofola
    Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.
    Odstúpiť od DVP je možné, ak sa pracovná úloha nevykoná v dohodnutej dobe.(§226 ZP ods c)
    Myslím však, že je to možné "napasovať" aj na váš prípad. Pre budúcnosť: všetko je potrebné ošetriť už v uzatvárajúcej zmluve.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kofola
    S tymto dohodarom sme sa chceli aj dohodnut ale ten dohodu odmieta a chce do toho tahat pravnikov. Mne ide len o to aby bolo z nasej strany vsetko oukej. Ked teda nepristupil na dohodu nema nas to trapit a mozeme povazovat pracu za ukoncenu alebo je treba naformulovat nejaku mudru vetu a poslat mu to doporucene pripadne podniknut nejake dalsie kroky?
    Kedže Vám neodovzdá prácu za dohodnutých podmienok v zmluve, tak určite je možnosť odstúpenia a nevyplatenia odmeny za ňu.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    kofola
    Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.
    DoVP sa končí vtedy, keď zamestnanec splnil pracovnú úlohu, ktorá bola dohodou dojednaná. Ak sa pracovná úloha nesplní v dojednanej lehote, môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže prac. úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ nevytvoril dohodnuté podmienky. Okrem toho sa DoVP končí odstúpením z dôvodov, ktoré si účastníci v dohode dohodli, alebo z dôvodov, pre ktoré možno všeobecne podľa ZP od dohody odstúpiť. Dohodou medzi zamestnávateľom a zamestnancom sa končí DoVP v tom okamihu a za tých podmienok, ktoré si účastníci dojednali, alebo aj bez predchádzajúceho dojednania.

    Rozviazanie PP s dohodarom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.