Zavrieť

Porady

Podpora v nezmestnanosti

Ahojte

Chcem sa Vás opýtat ci mam narok na podporu pracoval som takto

9/2007-12/2008
11/2009-6/2010
1/2011 doteraz

stále na dobu určitu

Dakujem
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Áno.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

a prepac ze otravujem a nebude tam chybat tych 5 dni?
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

Ďakujem a dobru noc
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

Do roboty by som nastupila ale čakam na komisiu o schvaleni ID a potom vzhladom na zdravotny stav nakolko mam ešte stale problemy mi neumoznuje nastupit na to iste miesto/ teda doručovatelka poštova/
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, volala som sice do SP, ale z pani to liezlo tak nejako, akoby nic nechcela prezradit...
Som na rod. prispevku, dieta bude mat 3 roky 4.5.2012. Na MD som isla z pozicie zamestnanca, v poslednej praci pred materskou som pracovala iba tyzden s hrubou mzdou mesacnou 1000 eur, aby mi vysla maximalna materska -vtedy sa to este tak dalo. Pred tym tyzdnom u posl. zam.tela som pracovala na polovicny uvazok s mzdou mesacnou 500 eur hrubeho-to som robila asi rok, a predtym som bola na materskej a rodicovskom s prvym dietatom. Chcem sa spytat ci mi niekto vie poradit, ako to bude, ked sa nahlasim na urad prace, z coho mi budu pocitat vysku podpory. Pani povedala, ze z vymeriavacieho zakladu pred materskou... ale nejako z nej nevyslo, ci priemer z dvoch rokov pred materskou, alebo ci iba od toho posledneho zamestnavatela-tak ako to bolo pri vypocte materskej.... ??? Aka je vlastne maximalna vyska podpory v nezamestnanosti?
Dalej este, .... aby som dostala podporu, mozem dat v praci vypoved aj ja sama, alebo musim dostat vypoved od zamestnavatela? Resp. zamestnavatel sa zrusi... A ak nastupim do prace od 5.5. potom z coho sa mi bude pocitat neskor podpora? Uz zas iba z mzdy v poslednom zamestnani, alebo priemer za dva roky (co bude mozno par mesiacov prace a spatne rodicovsky prispevok)... ?
Dakujem. Monika
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Ahojte

chcem sa Vás opýtat pracujem vo firme od 1-2011, od 12-2011 som bol na PN, teraz som sa vrátil do práce a mám výpoved na ake odstupne mám nárok na dvojmesacné?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
Ahojte

chcem sa Vás opýtat pracujem vo firme od 1-2011, od 12-2011 som bol na PN, teraz som sa vrátil do práce a mám výpoved na ake odstupne mám nárok na dvojmesacné?
Kedy ti bola doručená výpoveď ?
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

ku 3.7
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
ku 3.7
Tvoja výpovedná doba začína plynúť od 1.8.2012. Ak do 31.7.2012 oznámiš zamestnávatelovi skončenie prac.pomeru dohodou, máš nárok na dvojmesačné odstupné.

§ 76
Odstupné
Na začiatok(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

§ 62
Výpovedná doba

Na začiatok

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

(2) Výpovedná doba je jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je
dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,
tri mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej päť rokov.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
dakujem
Ešte kedy a ako ti bola výpoveď doručená ? Kedy skončila PN-ka ?
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

PN mi skoncila dnes zajtra som práce schopný a aj zajtra dostanem vypoved, existuje v zakoniku prace aj jedno mesacne odstupne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
PN mi skoncila dnes zajtra som práce schopný a aj zajtra dostanem vypoved, existuje v zakoniku prace aj jedno mesacne odstupne?
Existuje, ak pracovný pomer trval menej ako rok, čo nie je tvoj prípad. Alebo sa pred začiatkom plynutia výpovednej doby písomne dohodneš so zamestnávatelom, že pracovný pomer skončíš až 31.8. (jeden mesiac výpovednej doby odpracuješ).
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

ja uz nemam kde to odpracovat moje pracovne miesto je zrusene. len som chcel vediet žeby na mna zajtra nenabehli s jednomesacnym odstupným lebo pracoval som iba necelych 12 mesiacov a pol roka som bol na PN.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Barticek Pozri príspevok
ja uz nemam kde to odpracovat moje pracovne miesto je zrusene. len som chcel vediet žeby na mna zajtra nenabehli s jednomesacnym odstupným lebo pracoval som iba necelych 12 mesiacov a pol roka som bol na PN.
to je jedno, kolko si pracoval, podstatna je dlzka pracovneho pomeru, ten trval dlhsie ako rok, takze narok mas na 2 mesiace.
1 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

ok dakujem nechcem aby ma ojebabrali, budem sa hadat sa svoje peniažky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
ja uz nemam kde to odpracovat moje pracovne miesto je zrusene. len som chcel vediet žeby na mna zajtra nenabehli s jednomesacnym odstupným lebo pracoval som iba necelych 12 mesiacov a pol roka som bol na PN.
PN-ka sa považuje za dobu zamestnania. V žiadnom prípade zajtra nepodpisuj so zamestnávatelom dohodu o skončení prac.pomeru bez uvedenia výpovedného dôvodu.
Správny postup by mal byť taký, že od zamestnávatela dostaneš výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) Zákonníka práce. Na kopiu výpovede napíšeš dátum prevzatia a text "žiadam o skončenie prac.pomeru pred začiatkom plynutia výpovednej doby - dňa ...... Môže to byť hociktorý deň do 31.7.2012 aj zajtrajší. Ak máš ešte nevyčerpanú dovolenku za rok 2011 (za rok 2012 ti nárok nevznikol), môžeš požiadať o čerpanie dovolenky, alebo ti ju preplatia.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

mam pocit že mi chcu dat vypoved dohodou a tam mi vpisat odstupne alebo nejak tak am rozmyslam že ci im to tak podpisem alebo budem pýtat ten paagraf 63
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Barticek Pozri príspevok
mam pocit že mi chcu dat vypoved dohodou a tam mi vpisat odstupne alebo nejak tak am rozmyslam že ci im to tak podpisem alebo budem pýtat ten paagraf 63
Výpoveď dohodou ZP nepozná. Ak podpíšeš dohodu bez uvedenia výpovedného dôvodu, nárok na odstupné nemáš.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

ani ked mi vypisu do vypovede odsupne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať