Zavrieť

Porady

Šetrné pripevňovanie obrazov na stenu

Máme vymaľované a teraz rozmýšľam, ako to urobiť, aby tie steny ostali čo najviac ušetrené. Mám vlastné maľby, ktorými by som chcela vyzdobiť miestnosti. Malieb je veľa a preto by som ich na stenách chcela občas prestriedať. Ale nechcem zakaždým zatĺkať na iné miesto tie "dzindzíky", na ktorých visia obrazy. Bojím sa, že pri ich vyťahovaní sa náhodou poškodí omietka či farba. Predtým som robila pokusy (ako som to videla na jednej výstave)s pripevňovaním maľby (na hobre) na stenu obojstrannou lepiacou páskou, výborne to držalo, ale vždy som tŕpla, či s odlepovaním sa nestrhne nielen farba ale aj kus omietky. Moja otázka je, nepoznáte nejaký dobrý spôsob, ako šetrne umiestňovať obrazy na stenu, aby nehrozilo nebezpečie poškodenia maľovky? Ešte jedna poznámka, moja známa ich má zavesené na silóne, ktorý sa spúšťa z lišty upevnenej po obvode stropu, ale mne sa toto nepáči. Tak, prosím, ak má niekto nejaké dobré nápady, budem sa tešiť. Veľmi pekne ďakujem.
Usporiadat
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

môžeš vyskúšať systém ako v galériách, na strop dáš kolajničku a obrazy visia na silone, kolajnica sa dá dať vo farbe miestnosti, silon nevidíš a obrazy môžeš presúvať ako chceš.
tu to trochu vidno tie silony, ale naživo som to videl a vyzeralo to v pohode http://www.dagmarzemankova.cz/vystav...ouc004_big.jpg
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
niella Pozri príspevok
Alenka, je to zaujímavý nápad, ale ja práve do steny zásahy robiť nechcem... ak mám totiž chuť zavesiť rozmerovo iný obrázok než bol predtým, tak musím na múre zmeniť aj miesto, na ktorom ten povedzme "suchý zips" je... U teba je tá druhá polovička suchého zipsu na stene stabilne na jednom mieste, meníš len obrázky, ktoré na to isté miesto potom zavesíš, ak som dobre porozumela. Inak tá obojstranná lepiaca páska je aj v tom dobrá, že udrží aj dosť ťažké veci. My máme napr. takto zavesené na vnútornej strane skriňových dverí zrkadlo (dlhé, na celú postavu) a je tam už pekných pár rôčkov. No a o obrazoch takto zavesených na stene nehovoriac... len problém je odlepiť. Zatiaľ ostala páska vždy na zadnej strane obrazu, ale človek nikdy nevie, čo sa pri odlepovaní stane....
Toto som vysúšala, tiež boli obrázky ľahučké, ale išlo to dolu aj s omietkou. Záleží na tom, aký je povrch steny...
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

bupi Pozri príspevok
ALena, cim to mas prilepene? Lebo mne take suche zipsy odpadli a strhli aj malovku, padali aj z dreva. Este je moznost pripevnit lahke obrazky takou plastelinou lepivou, ktora sa nasulka, je to nejaky patex, lahko to ide aj dolu potom, ale najosvedcenejsi sposob je taky trojzub, trojihla v bielom plastovom vesiaciku, esteticky nic moc, ale drzi aj v paneli. Ono je to povodne aj do panelu urcene. Tiez ma to zaujima, pretoze prave sa uz tri mesiace chystam robit presne to iste, navesat obrazy...
bupi, zháňala som ten Pattex, ale o žiadnej "lepivej plastelíne, čo sa ušuľká medzi prstami a použije na nalepenie obrázkov" nevedeli, mali len Pattex - lepidlo!!! tak čo si mala na mysli?
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

niella Pozri príspevok
bupi, zháňala som ten Pattex, ale o žiadnej "lepivej plastelíne, čo sa ušuľká medzi prstami a použije na nalepenie obrázkov" nevedeli, mali len Pattex - lepidlo!!! tak čo si mala na mysli?
Su to take pasiky, ktore sa ako plastelina nasulkaju a prilepia sa na obrazok a pritlacia o stenu. V prispevku c 3 to aj Alenka pouzivala. Jej to zo steny padalo, mne drzali viacmenej malicke obrazky na dreve.
Este mi napadla taka moznost, ze na hmozdenky na stenu upevnit peknu drevenu listu pozdlz celej steny- cca 3-4 hmozdenky na nu podla potreby upevnit klincekom obrazok, aj ked sa premiestni, nebude to na liste vidno.
Lista by mohla byt aj priesvitny plast(alebo sklo ako sa pouziva na zastenu v kuchynskej linke) a dala by sa upevnit aj silikonom, ale tu uz tu stenu dost oderie, ak by to slo dolu.
A na tom skle to moze dobre drzat aj s lepivou plastelinou a premiestnujes podla potreby a uz len lestis sklo, ktore vobec neputa pozornost, lebo ho nevidno a obrazky mozu byt pevne, nehompalaju sa.
Naposledy upravil bupi : 08.12.11 at 09:08 Dôvod: novy napad
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

iv@n Pozri príspevok
môžeš vyskúšať systém ako v galériách, na strop dáš kolajničku a obrazy visia na silone, kolajnica sa dá dať vo farbe miestnosti, silon nevidíš a obrazy môžeš presúvať ako chceš.
tu to trochu vidno tie silony, ale naživo som to videl a vyzeralo to v pohode http://www.dagmarzemankova.cz/vystav...ouc004_big.jpg
Vďaka za radu a link, ale o tomto píšem už vo svojom pôvodnom príspevku, že sa mi to nepáči, nuž ale ktovie, napokon sa nejako rozhodnúť budem musieť
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Myslela som toto
http://www.uhu.cz/specialni-lepidla_...tafix-propower

Predtym som mala patex, teraz uhu, ale je to to iste.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať