Zavrieť

Porady

Živnostenský úrad - elektronické podávanie žiadostí od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Takže opäť zakladám ďalšiu tému venovanú zmenám na živnostenských úradoch. Všetko pripravujú tak, aby sa dali žiadosti o vydanie Osvedčenia podávať elektronicky. Bude to všetko fungovať cez dobre známy portál.gov. Ako vieme používanie kolkov bude postupne zrušené. Pri elektronickom podaní žiadosti sa bude správny poplatok uhrádzať prevodom na účet tak isto ako je to pri podaniach na obchodný register /na účet príslušného úradu/. Osvedčenie si buď prevezmeme osobne alebo zašlú nám ho poštou. Tak ako v prípade OR. Teším sa, že opäť sa aj táto oblasť posúva trošku dopredu. Elektronizácia napreduje všade. Pokiaľ budem mať ďalšie aktuálne informácie, budem Vás tu informovať. Pokiaľ budete mať Vy nové poznatky, skúsenosti, rada vaše postrehy uvítam.
Usporiadat
2weird2die 2weird2die

2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

alebo napr. aj takto: Pre xxxxxxxx, s. r. o. s identifikačným číslom 12345 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:

suma: 7,50 EUR
číslo účtu: 7000180314/8180 Štátna pokladnica
variabilný symbol:
špecifický symbol: 100
konštantný symbol:
správa pre príjemcu: služby JKM

Rozpis poplatku:

Poplatok za vydanie osvedčenia na voľnú živnosť: 0,00 EUR
Počet voľných živností: 16
Poplatok za vydanie osvedčenia na remeselnú alebo viazanú živnosť: 7,50 EUR
Počet remeselných živností: 1
Spolu: 7,50 EUR

Nezaplatenie správneho poplatku v zmysle uvedených platobných informácií bude mať za následok zastavenie konania.
================================================== ===================================
až nato, že som to dokašlal a až v tejto správe som si našiel preklep v názve obchodnej spoločnosti . (v prípade druhej, nie tej na ktorú som sa pýtal o dva riadky vyššie). holt, som v tom nový, mám v tom hokej a tak sa musím učiť na vlastných chybách a zajtra naklusať na JKM, opraviť nezrovnalosť, trošku podiskutovať. teoreticky by sa to malo dať opraviť cez "DOPLNENIE ODOSLANÉHO PODANIA", ale už to riskovať nebudem a pekne tam naklušem..
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
2weird2die Pozri príspevok
alebo napr. aj takto: Pre xxxxxxxx, s. r. o. s identifikačným číslom 12345 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:

suma: 7,50 EUR
číslo účtu: 7000180314/8180 Štátna pokladnica
variabilný symbol:
špecifický symbol: 100
konštantný symbol:
správa pre príjemcu: služby JKM

Rozpis poplatku:

Poplatok za vydanie osvedčenia na voľnú živnosť: 0,00 EUR
Počet voľných živností: 16
Poplatok za vydanie osvedčenia na remeselnú alebo viazanú živnosť: 7,50 EUR
Počet remeselných živností: 1
Spolu: 7,50 EUR

Nezaplatenie správneho poplatku v zmysle uvedených platobných informácií bude mať za následok zastavenie konania.
================================================== ===================================
až nato, že som to dokašlal a až v tejto správe som si našiel preklep v názve obchodnej spoločnosti . (v prípade druhej, nie tej na ktorú som sa pýtal o dva riadky vyššie). holt, som v tom nový, mám v tom hokej a tak sa musím učiť na vlastných chybách a zajtra naklusať na JKM, opraviť nezrovnalosť, trošku podiskutovať. teoreticky by sa to malo dať opraviť cez "DOPLNENIE ODOSLANÉHO PODANIA", ale už to riskovať nebudem a pekne tam naklušem..

Tak to neuhraď, konanie sa zastaví. Podaj všetko nanovo a správne. Vybavené!
0 0
Yuri Grofčík Yuri Grofčík

Yuri Grofčík je offline (nepripojený) Yuri Grofčík

zalobaba Pozri príspevok
...tak sa spýtaj tej pracovníčky, ktorá ťa vyzvala mailom....
jasné, díky moc za ochotu, písal som mail a ráno volám, lebo teraz by som sa tam už asi nedocinkal ešte raz dík, oceňujem takýto portál
0 0
Yuri Grofčík Yuri Grofčík

Yuri Grofčík je offline (nepripojený) Yuri Grofčík

Takže po dnešnej skúsenosti všetkým odporúčam pri akomkoľvek probléme so ŽÚ, priamo ísť na kontaktné miesto vo vašom meste alebo si zavolať pokiaľ to nemáte v blízkosti. Priamo som nedostatky riešil na JKM v Čadci a pani úradníčky boli ochotné pomôcť a tak isto to bolo aj telefonicky na JKM v Námestove
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

Dobrý večer,
prečítala som krížom krážom tento príspevok, vie dakto zosumarizovať presný postup pri zakladaní živnosti elektronický pre sro ?
1. Vyplnila som žiadosť
2. Dokumenty - prílohy v pdf. - tie som pridala k žiadosti.
3. podpísala ZEPom
4 odposlala

Volali mi zo ŽU, že to posielam zle, že každá príloha musí byť podpísaná Zepom.
Viete mi prosím Vás dakto v tom poradiť ? Už sa s tým mordujem niekoľko hodín..
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ala42 Pozri príspevok
Dobrý večer,
prečítala som krížom krážom tento príspevok, vie dakto zosumarizovať presný postup pri zakladaní živnosti elektronický pre sro ?
1. Vyplnila som žiadosť
2. Dokumenty - prílohy v pdf. - tie som pridala k žiadosti.
3. podpísala ZEPom
4 odposlala

Volali mi zo ŽU, že to posielam zle, že každá príloha musí byť podpísaná Zepom.
Viete mi prosím Vás dakto v tom poradiť ? Už sa s tým mordujem niekoľko hodín..
Skôr, než prílohu k žiadosti priložíš ju podpíš ZEP-om.
K tomu potrebuješ Q-Sign.
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

som asi handikepovaná...
prílohu mám uloženú na ploche v pdf. ako ju podpíšem zepom ? to sa ako dá spraviť ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Máš Q-Sign ? Prostredníctvom neho ju podpíšeš.
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

najprv mi povedz čo to je
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No predsa program na podpisovanie dokumentov.
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

posielam elektronicky DU, ZP. Až je to dačo čo je potrebné k odposielaniu k dokumentov na Du, tak by som to mala mať v PC. Prepáč, ale čo sa týka týchto odborných výrazov v technike, tak som úplne mimo...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
To nie je nič technické.... Je to program, ktorý potrebuješ na podpisovanie dokumentov na živnostenský úrad a do OR. Bez toho ti to nepôjde.

Musíš si zakúpiť licenciu na Q-Sign, (ARDACO) ale aj registračné autority ho predávajú.
Alebo to podaj prostredníctvom niekoho kto má ZEP, alej Q-Sign, kto takúto službu poskytuje. Ten program stojí 1 rok Cena s DPH: €70.80, 2 roky Cena s DPH: €127.20, tri roky Cena s DPH: €169.20

alebo priamo tu http://www.ardaco.com/sk/store?page=...category_id=28
Naposledy upravil Economic : 18.03.13 at 18:39
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

takže to treba ešte nainštalovať ? vieš mi dať návod ako ?
0 0
ala42 ala42

ala42 je offline (nepripojený) ala42

Ďakujem za informáciu...a za čas, ktorý si mi venoval.
Vďaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať