Zavrieť

Porady

Živnostenský úrad - elektronické podávanie žiadostí od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Takže opäť zakladám ďalšiu tému venovanú zmenám na živnostenských úradoch. Všetko pripravujú tak, aby sa dali žiadosti o vydanie Osvedčenia podávať elektronicky. Bude to všetko fungovať cez dobre známy portál.gov. Ako vieme používanie kolkov bude postupne zrušené. Pri elektronickom podaní žiadosti sa bude správny poplatok uhrádzať prevodom na účet tak isto ako je to pri podaniach na obchodný register /na účet príslušného úradu/. Osvedčenie si buď prevezmeme osobne alebo zašlú nám ho poštou. Tak ako v prípade OR. Teším sa, že opäť sa aj táto oblasť posúva trošku dopredu. Elektronizácia napreduje všade. Pokiaľ budem mať ďalšie aktuálne informácie, budem Vás tu informovať. Pokiaľ budete mať Vy nové poznatky, skúsenosti, rada vaše postrehy uvítam.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Funguje to výborne, už pre 4 spoločnosti som dostala elektronické Osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Čakám už iba originály poštou.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte sa vrátim k tomu podaniu. Volala mi hned na druhý deň pracovníčka ŽÚ, že som nepriala plnú moc. ja som ju aj mala v úmysle pridať, ale tak rýchlo ma to znavigovalo na koniec podania a odoslanie, že som si nevšimla možnosť pridať prílohu. Vyriešilo sa to tak, že som plnú moc vo formáte .zep poslala mailom a oni si to k tomu podaniu už nejako priložili a živnosť ukončili.
Len na upresnenie.
Možno pri druhom podaní si už tú cestu k prílohám, všimnem.
KEJKA Pozri príspevok
ozaj to ide

http://portal.gov.sk/Portal/Services...deName=ZRZANIK

lenže
sro zrušená 31.12.2011
oznámenie podané dnes, ale dátum zrušenia som musela dať 6.1.2012
nie je to čudné?
alebo bolo treba najskôr zrušiť podnikanie v ŽR a až potom písať rozhodnutie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ešte sa vrátim k tomu podaniu. Volala mi hned na druhý deň pracovníčka ŽÚ, že som nepriala plnú moc. ja som ju aj mala v úmysle pridať, ale tak rýchlo ma to znavigovalo na koniec podania a odoslanie, že som si nevšimla možnosť pridať prílohu. Vyriešilo sa to tak, že som plnú moc vo formáte .zep poslala mailom a oni si to k tomu podaniu už nejako priložili a živnosť ukončili.
Len na upresnenie.
Možno pri druhom podaní si už tú cestu k prílohám, všimnem.

Superky, u mňa ja tá PM už taká malá automatika.... Ale moju prvú žiadosť som vyplňovala na 3x.... /t o aby som sa do tej novoty skôr dostala / . Postup mám už teraz taký, že najprv priložím všetky prílohy a až potom ho vypisujem....
1 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ja som sa zase sekla 2x v tom, ze som neprehodila zaskrtnutie postou na osobne prevzatie a jeden ZL som dostala postou po tyzdni a na druhy este len cakam. Na nervy. A este v Presove nechceli konatelovi sro vydat elektronicky podavany ZL hotovy osobne, ze ja som ziadatel, ale postou to trva dlho...nedoriesene
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lekon Pozri príspevok
Ja som sa zase sekla 2x v tom, ze som neprehodila zaskrtnutie postou na osobne prevzatie a jeden ZL som dostala postou po tyzdni a na druhy este len cakam. Na nervy. A este v Presove nechceli konatelovi sro vydat elektronicky podavany ZL hotovy osobne, ze ja som ziadatel, ale postou to trva dlho...nedoriesene
Samozrejme táto voľba je dôležitá. Ale že odmietli vydať Osvedčenie konateľovi.... ja by som ho poučila o svojich právach. To neurobili správne na úrade. On predsa môže splnomocniť aj 10-tich, ale jeho právo konateľa mu tým nik nevezme.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Ak podávam žiadosť na ŽÚ elektronicky na základe splnomocnenia, do časti Žiadateľ/Applicant vyplním svoje osobné údaje? Alebo osoby od ktorej som to splnomocnenie nadobudol? V druhom prípade stačí do sekcie Predložené doklady nahrať podpísané splnomocnenie? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
azeko Pozri príspevok
Ak podávam žiadosť na ŽÚ elektronicky na základe splnomocnenia, do časti Žiadateľ/Applicant vyplním svoje osobné údaje? Alebo osoby od ktorej som to splnomocnenie nadobudol? V druhom prípade stačí do sekcie Predložené doklady nahrať podpísané splnomocnenie? Ďakujem
Po prihlásení sa, mi moje údaje vyplní na komplet. V prílohách dokladám PM, ZL alebo SZ /alebo dokumenty, ktoré vyplývajú z povahy podania/.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Je potrebné pri elektronickom podaní na ŽR prikladať Oprávnenie užívať nehnuteľnosť ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
V prípade, ak chceš využiť služby JKM aj na elektronické podanie prvozápiu spoločnosti do OR, musíš podať prílohy, ktoré vyžaduje nielen ŽÚ, ale aj OR.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Ďakujem preto sa pýtam lebo viem že to vyžaduje až OR, nemám v pláne cez JKMko takže to neprikladám.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja osobne to tam pridávam. Je tam predsa na to kolonka, nech podanie je urobené na 100 %.
0 0
azeko azeko

azeko je offline (nepripojený) azeko

Asi nemám začiatočnícke štastie či ako sa to hovorí. Snažil som sa dôsledne vyplniť podanie, odovzdal som potrebné prílohy... Mal som 9 voľných a 2 viazané činnosti. Všetko sa mi podarilo podpísať D.signerom a odoslať. Prišla mi správa o platobných podmienkach na zaplatenie 15€ za tie 2 viazané činnosti. Uhradil som to a dnes mi prišiel elektronický živnostenský list vo formáte .ZEP. Celý natešený že ako rýchlo to spracovali, otvorím a zistil som že mi tam zapísali len tých 9 voľných činností tie 2 viazané tem niesú... Čo si myslíte prečo tam nie sú tie 2 viazané? Chyba úradníčky? Alebo chyba na mojej strane? Ale v tom prípade by asi nevydali osvedčenie vôbec. Či?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
azeko Pozri príspevok
Asi nemám začiatočnícke štastie či ako sa to hovorí. Snažil som sa dôsledne vyplniť podanie, odovzdal som potrebné prílohy... Mal som 9 voľných a 2 viazané činnosti. Všetko sa mi podarilo podpísať D.signerom a odoslať. Prišla mi správa o platobných podmienkach na zaplatenie 15€ za tie 2 viazané činnosti. Uhradil som to a dnes mi prišiel elektronický živnostenský list vo formáte .ZEP. Celý natešený že ako rýchlo to spracovali, otvorím a zistil som že mi tam zapísali len tých 9 voľných činností tie 2 viazané tem niesú... Čo si myslíte prečo tam nie sú tie 2 viazané? Chyba úradníčky? Alebo chyba na mojej strane? Ale v tom prípade by asi nevydali osvedčenie vôbec. Či?
Čakajú na úhradu správneho poplatku, sleduj si schránočku, ak si to uhradil, príde ti ešte jedno Osvedčenie na tie viazané. Ono totiž úhrada z komerčnej banky do štátnej pokladnice trvá cca 2 dni. A aby stihli 3-dňovú lehotu, urobili to takto.
Naposledy upravil Economic : 26.01.12 at 13:08
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zalobaba Pozri príspevok
V prípade, ak chceš využiť služby JKM aj na elektronické podanie prvozápiu spoločnosti do OR, musíš podať prílohy, ktoré vyžaduje nielen ŽÚ, ale aj OR.
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
KEJKA Pozri príspevok
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?
Pozor - ak budeš požadovať pri elektronickom podaní na ŽÚ využitie služby JKM k podaniu na OR, budeš hradiť poplatok OR v plnej výške.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
idem robiť prvozápis, najskôr ŽÚ elektronicky............ak tam teda priložím všetko, čo potrebuje OR, tak ten prvozápis pôjde priamo od nich na OR? kedy potom zaplatím za prvozápis do OR?
.

Urob to v 2 krokoch :

1. je vybaviť elektronicky Osvedčenie cez portál.
2. podanie do OR elektronicky cez portál - pretože JKM berie súdny poplatok vo výške 331,50 Eur. Nezaškrtni v žiadosti preto využitie elektonického podania do OR.
výzva na zaplatení SP ti príde klasicky. Ak žiadaš o vydanie Osvedčenia na remeselné alebo viazané činnosti, tiež ti príde výzva, inak neplatíš nič za voľné.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no, to by som si teda dala....... zaškrtnem teda len registráciu na DU.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
.

Urob to v 2 krokoch :
1. je vybaviť elektronicky Osvedčenie cez portál.
2. podanie do OR elektronicky cez portál - pretože JKM berie súdny poplatok vo výške 331,50 Eur. Nezaškrtni v žiadosti preto využitie elektonického podania do OR....................
Vďaka, podanie na ŽU cez portál mám za sebou, aj s preskákaním začiatočníckych chýb, alebo neistoty ako to vyplniť, pre ostatných uvediem napr.
a/ zadávala som dátum začatia, lebo som videla kolonku, aj keď nepovinnú. Pri prvozápise sa dátum nevyplní
b/ na každý predmet činnosti treba osobitný riadok,
c/ zaškrtla som registráciu na DU - možnosti o zastupovaní, bankových účtoch som nevyplnila-zatiaľ nie sú
d/ plnú moc som musela vytlačiť, podpísať, že ju prijímam, nanovo nascanovať, medzitým ma odhlásilo z portálu a musela som začať znova........... z tohto vyvstáva otázka, či je možnosť, aby moje podanie sa priebežne ukladalo, lebo podanie do OR neukončené, neodoslané sa mi to ukladá automaticky.
e/ prílohy som dala súhlas vlastníka - to je povinné,
ďalej splnomocnenie na seba a ZL, to som vložila do časti iné
spolu teda tri prílohy.
Je to všetko, alebo som na niečo zabudla?
=================
Ž.oprávnenie mi príde aj do schránky na portál vo forme .ZEP, môžem to použiť ako prílohu pri odoslaní návrhu na prvozápis do OR?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam
0 0
Kubco Kubco

Kubco je offline (nepripojený) Kubco

Ž.oprávnenie mi príde aj do schránky na portál vo forme .ZEP, môžem to použiť ako prílohu pri odoslaní návrhu na prvozápis do OR?
Mne tento "elektronický živnostenský" z eDesktopu v pohode akceptovali.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať