Zavrieť

Porady

zaúčtovanie mylnej platby a jeho vyrovnanie

Rozp.organ: neviem si rady: poukážky sa zakúpili za hotovosť, v pokladni sa to zaúčtovalo ako peniaze na ceste. Dalej táto suma za z účtu SF preúčtovala na Výd.účet. Čiže na výpise zo SF je mínusová hodnota a na výpise Výd.účtu plusová hodnota (tá istá suma) vie mi niekdo poradiť?
kebyže na VU sa zaúčtuje ako mylná platba, ďalej ako ju nulujem??? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, neviem, či som správne pochopila otázku, ale zdalo by sa mi, že by to mohlo byť takto a ja by som tak postupovala:
    1. Niekedy si vybrala peniaze do pokladne, aby si mala hotovosť - to účtujem - výpis z účtu 261/222 09121 637030, príjem do pokladne - príjmový pokladničný doklad - 211/261.

    2. Nákup poukážok za hotové (s použitím položky mylná platba): 472/211 a súčasne znížiť položku preddavku, teda 222 09121 637030/222 09121 637032

    3. Výpis z účtu SF: 261/221
    4. Výpis z výdavkového účtu - príjem prostriedkov z účtu SF: 222 09121 637032/261.
    Ahoj!
    Ja účtovníctvo robím krátky čas v rozpočt.organizácii. Teraz sa to učím :-) Ja s pokladňou nepracujem, len faktúry a výpisy účtujem.
    Potrebovala som vedieť, že výpis zo SF s mínusovou hodnotou a výpis výd.účtu s plusovou hodnotou ako sa účtuje.
    Pekný večer a ďakujem za pomoc

    zaúčtovanie mylnej platby a jeho vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.