Zavrieť

Porady

Kto mi vystaví zápočtový list

Chcem sa opýtať kto mi vystaví zápočtový list keď som ukončil živnosť. Ja alebo sociálna poisťovňa. a aké iné doklady treba vypísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gufy je offline (nepripojený) gufy

    gufy
    Ten iný list mohol byť práve ten "evidenčný list dôchodkového zabezpečenia", ktorý v SP na požiadanie vystavia.
    Zápočtový list nevystavujú. Ten môže vystaviť budúci zamestnávateľ po následnom ukončení zamestnania uňho, a to práve na základe spomínaného "evidenčného listu dôchodkového zabezpečenia".

    (čerstvá informácia, práve som to absolvoval)

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Na SP musíš vypísať odhlášku a doložiť ukončenie ŽL a SP urobí Evidenčný list dôchodkového zabezpečenia, ty do ruky nedostaneš nič, to ostáva v SP, tam sa to určite nestratí.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    nevystavuju nieco aj pre zamestnavatela? lebo uz som sa s tym raz stretol ze zamestnanec pri nastupe do zamestnania neprinesol zapoctovy list ale nejake iny papier zo socpoist lebo bol szco...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    blavaciko Pozri príspevok
    nevystavuju nieco aj pre zamestnavatela? lebo uz som sa s tym raz stretol ze zamestnanec pri nastupe do zamestnania neprinesol zapoctovy list ale nejake iny papier zo socpoist lebo bol szco...
    ...hej v minulosti sa to dávalo (nejaké 90. roky - za to obdobie som sa s tým stretla aj ja), ale teraz to myslím, už naozaj netreba, lebo podľa novely ZP už jedinou podmienkou na "dlhšiu" dovolenku je vek a prax nie je potrebná....

    Kto mi vystaví zápočtový list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.