Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru kupovaného v obchode bez udania dôvodu

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či a ako je možné vrátiť tovar (hodinky) kupovaný v kamennom obchode bez udania dôvodu. Kupoval som hodinky a okrem hlavného ciferníku majú aj také 3 malé ciferníky (chronografy). Hodinky majú klasicky 3 ručičky. Pri predaji sa sekundová ručička hýbala, preto som myslel, že je všetko v poriadku a nemusím sa ničoho báť. No doma som zistil, že sekundová ručička zostala stáť ale hodinky ukazujú správny čas. Potom som zistil, že u tých hodiniek to nie je klasická sekundovka ale sekundovka je v jednom z 3-och malých ciferníkov a táto "velká sekundovka" funguje iba keď sú spustené stopky. Čiže v predajni mali spustené stopky a to ma zmiatlo. Preto by som ich chcel vrátiť, pretože ako laik som nemal šajnu že to môže fungovať aj takto a sekundovka nie je vždy sekundovka. Je nejaká nádej, že ich môžem bez problémov vrátiť? Nejde mi o peniaze ale o to, že tie hodinky už proste nechcem. A v podstate 150€ nie je malá suma. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    že tie hodinky nechceš nie je dôvod na vrátenie tovaru.(Ak si to kupoval v tescu,tak môžeš vrátiť,do 7 dní,s pôvodným nepoškodeným obalom,ale tesco to robí ako službu navyše,neviem,ako to funguje v iných reťazcoch)

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak nemajú hodinky vadu, tak nemáš nárok na ich vrátenie, teda reklamáciu.. už je to len vecou dohody..
    nie. boli kupované v nitre v oc mlyny v predajni legend. a to mi je jasné, že keď tam prídem a poviem, že : Nehcem ich lebo toto, vrátte mi prachy, že s tým nepochodím. Akurát sa budú mať na čom pri kávičke zasmiať

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    maros6666 Pozri príspevok
    tak sa teda skúsim s nimi dohodnúť.
    ale mohli by vymeniť za iný tovar v tej hodnote
    Gina Er Pozri príspevok
    ale mohli by vymeniť za iný tovar v tej hodnote
    veď tak som to myslel, že si vyberiem niečo v tej hodnote + možno do 5 € navrch a by som doplatil, lebo oni zrejme nebudú ochotní meniť tak, že by ešte museli vrátiť aj peniaze

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    maros6666 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či a ako je možné vrátiť tovar (hodinky) kupovaný v kamennom obchode bez udania dôvodu. Kupoval som hodinky a okrem hlavného ciferníku majú aj také 3 malé ciferníky (chronografy). Hodinky majú klasicky 3 ručičky. Pri predaji sa sekundová ručička hýbala, preto som myslel, že je všetko v poriadku a nemusím sa ničoho báť. No doma som zistil, že sekundová ručička zostala stáť ale hodinky ukazujú správny čas. Potom som zistil, že u tých hodiniek to nie je klasická sekundovka ale sekundovka je v jednom z 3-och malých ciferníkov a táto "velká sekundovka" funguje iba keď sú spustené stopky. Čiže v predajni mali spustené stopky a to ma zmiatlo. Preto by som ich chcel vrátiť, pretože ako laik som nemal šajnu že to môže fungovať aj takto a sekundovka nie je vždy sekundovka. Je nejaká nádej, že ich môžem bez problémov vrátiť? Nejde mi o peniaze ale o to, že tie hodinky už proste nechcem. A v podstate 150€ nie je malá suma. Ďakujem
    ...inak Ti poviem ....

    Dumal som teraz , že kúpim ako darček pod stromček nejakú mašinku ...
    Vopred som sa ale pýtal , či je možnosť vrátiť v prípade , ak by nebola spokojnosť ( myslím tým prípadnú výmenu za vhodnejšie podľa výberu obdarovaného )......vraj bez problémov do tých 7 dní ...

    ...podstata -nepodstata ...nie je to ale fair voči predajcovi ......že proste nechceš ...

    ...nejde Ti o love ???....tak proste ide o " háčko "........

    ...ako sa vraví ..." dva krát meraj , raz rež .."........jeden myslel , zmätený zostal a dodnes mu to ostalo ...

    Vrátenie tovaru kupovaného v obchode bez udania dôvodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.