Zavrieť

Porady

Porucha na plynovom kotle

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o informáciu a poradiť pri lokalizácii poruchy na plynovom kotle Protgerm Tiger 24 KOZ.

Zo začiatku pri nahrievaní zásobníka z úžitkovou vodou začal stúpať tlak vo vykurovacom systéme tak, že začal prepúšťať poistný ventil, neskoršie tlak prestal stúpať a začal klasať tlak vo vykurovacom systéme tak, že za 24 hod vždy s natlakovaného systému na1,6 až na 0,6 a kotol prestane kúriť. Keď to dotlakujem na 1,6 za cca 24 hod. je znova tlak na 0,6 a kotol sa vypne. Expanzná nádoba je natlakovaná na 1.5 a táto riadne drží tlak-nemala by byť poškodená. Voda zo systému nikde viditeľne neuniká.
Zistil som však, že expanzná nádoba na ohrev úžitkovej vody je plná vody, ktorá pri vyšrubovaní ventila vyteká z nádoby - nie je v nej žiaden vzduch. Predpokladám, že v nádobe bude poškodená membrána.
Môže klesanie tlaku vo vykurovacom systéme spôsobovať táto expanzná nádoba?
Aká tam môže byť iná závada?
Môže byť poškodený trojcestný ventil, môže prepúšťať vodu medzi vykurovacím systémom a ohrevom úžitkovej vody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mne sa na expanznej nádobe pokazila ventilka.Stačilo ju vymeniť dof´kať a ide to ďalej.kotol mám protherm ktv24.
    str 24.
    http://www.protherm.sk/stepone/data/...luhu-tiger.pdf

    karami je offline (nepripojený) karami

    karami
    ...tak toto nie je môj prípad, Vypustil som celý zásobník na ohrev vody, vymenil som ventil na expanzke, expanzku dotlakoval, dopustil vod do zásobníka a po čase je opäť voda v expanzke...

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    Moze byt diera v expanzke a vzduch unika von - tym padom tam ide vnika voda a klesa tlak v systeme.

    Porucha na plynovom kotle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.