Zavrieť

Porady

Vyrezávanie agátov na vlastnom pozemku-pasienku

Sme pozemkové spoločenstvo a v našich tzv. jarkoch a výmoľoch narástli pred 40-50-timi rokmi agáty. PPD nás vyzvalo k odstráneniu, lebo konáre im poškodzujú pri obrábaní pôdy poľnohosp. stroje. Poľovníci majú výhrady, že okolo stromov je húština a zver či bažanti sa cez ňu nedostanú. Podala som žiadosť na obec a Tí ma varujú, že po vypílení agátov budeme musieť zaplatiť spoločenskú hodnotu stromov, čo predstavuje pomerne vysokú finančnú hodnotu v €. Náš pozemok, naše agáty-palivo pre občanov, utŕžené peniaze do našej pokladne, ale platiť treba obci spoločenskú hodnotu? Poraďte prosím, akosi mi to nepasuje a čas ma súri, možné pílenie agátov je len vo vegetačnom kľude.
Naposledy upravil Dav : 18.12.11 at 20:38
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Majka7491 Pozri príspevok
Ale agát nie je zaradená ako invázna rastlina. Pre poľnohospodárov je nežiadúca, lebo do širšieho okruhu ochudobňuje pôdu o živiny a hlavne svojimi akoby "jedmi" nedovolí rásť iným hlavne stromom a rastlinám. A hodnota jedného agátu dosahuje až okolo 10 000 €. Ale keď ho kradnú jednotlivci a nechytia ich, tak sa nič nedeje. A stalo sa aj to, že ich polícia chytila v noci pri odvoze a nám spoločenstvu nedali ani vedieť.
Už viem čo ti poradím. Najmi si zlodejov aby ti tie stromy ukradli.
Oni dôjdu k drevu. Ty budeš mať vyrúbané stromy.
Pom ísť už len nahlásiť krádež stromov na políciu a upovedomiť aj obec. Nerobím si ilúzie že by polícia po stromoch pátrala...
Tvoji neprajníci budú radi že ti niekto ublížil a ukradol.
Keď sú zákony debilné niekedy, treba sa ich nejak pokúsiť prekonať možno.
1 0
Majka7491 Majka7491

Majka7491 je offline (nepripojený) Majka7491

Veľmi dobré Wabi, len tých šikovných zlodejov nájsť. Ale zem je guľatá, čiže má 360° a dá sa ísť na každú stranu. Možno aj k tomu príde. Počula som, že v okolí Trenčína našli spôsob. Hľadám kontakt, ale nechávam si pár dní oddych, aby som pri štedrovečernej večeri nemyslela na to a po sviatkoch sa plne pustím do toho.Samozrejme mi milo padnú všetky nápady a rady od Vás všetkých. Ako sa hovorí, veľa hláv veľa vie. Vždy som ctila zákon, ale § je zato pokrútený, aby sa našlo riešenie. Všetci to myslíte dobre, ale je to na mojej zodpovednosti a dúfam, že sa mi podarí nejak "vyzrát", ako hovoria Česi, a ja by som povedala "zober rozum do hrsti a mysli ako sedliak". to nám vždy hovorieval profesor: myslite sedliackym rozumom,viď Sváko Ragan. Krásne a pokojné Vianočné sviatky Vám želá Majka 7491.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

V prvom rade na zmensenie problemu by som vyrezal vsetky do obvodu 40 cm. Uvidte ako Vam odlahne. Inak vynicit agaty nebude sranda. Rezte to ako cigani teda aspon pol metra od zeme , aby sa to dalo nasledne strojovo nakladacom-zralokom vytrhat.
0 0
Majka7491 Majka7491

Majka7491 je offline (nepripojený) Majka7491

Ako to vyzerá dnes? Súhlas od ŠOP som dostala koncom marca 2012 a začať môžeme od 1. okt.2012. Slušný čas na vybavenie žiadosti, no nie? Aj to som poprosila známeho, aby sa na to podíval. Hold, páni úradníci majú čas na všetko. Bola som trpezlivá, tak som sa dočkala.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať