Zavrieť

Porady

Nahrada klasickej sekery

Zdravim poradaci,
nemate niekto skusenost so stiepenim dreva pomocou tejto vecicky? Priapdne aky mate na to nazor, zvazujem kupu a chcel by som sa poradit ak to uz niekto v ruke drzal :-)
Video: #!
Stranka vyrobcu: http://logmatic.com/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je to dobré na bazové drevo.
    takúto si kupte

    alebo

    http://www.google.sk/search?q=%C5%A1...w=1445&bih=856
    Naposledy upravil 220870 : 15.12.11 at 11:16

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    áno pôjde to ak drevo nebude mať hrče, bude čerstvé a nepokrútené. Bude musieť byť ideálne a to tak ľahko nepôjde

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pekne.. 4 ludia a jeden stroj. To musi byt lacne drevo este ze kamarati nepozeraju na clovekohodiny.

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Klasicka stiepacka za cca 400€ v bauMaxe to vyriesi.Klaty o dlzke 1070 mm a primere 55 cm

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Buchač má pravdu, starí ľudia, ktorí celý život rúbali klasickou sekerou, ňou dokážu rozrúbať hrubé polená aj v 80-ke.
    Podľa mňa z tejto novinky sa urobia skôr mozole ako z klasickej sekery.

    Tu ju núkaju za 65 Eur: http://dom.bazos.sk/inzerat/12010765...TIC-LM-250.php

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    to reklama ako na WS naparovacku....jedna naznakova rana v celom zabere...aj to asi na predstiepany kus a potom len zaber na klin...kludne mohli zhora 20kg kladivom buchat po tom ich zariadeni. A ti starki ako sa ohanaju so sekerkou ked ten klatik je nestabilny uz ten spodny. Typicka reklama na oklamanie. Ja kalam s kalacou sekerou Fiskars, s tou najtazsou....uz to nie je taka vaha ako niekedy . Dnes uz su kalacky co sa da daju vytahovat ako sekera, nemusia byt take tazke a tvarom reznej casti pripominaju sekeru... niekedy stare modely po dobrom zatati nevypacili ani traja. A davat tam nohu??? to by sa inspektori prace potesili vidiet takyto navod.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Janyke Pozri príspevok
    Zdravim poradaci,
    nemate niekto skusenost so stiepenim dreva pomocou tejto vecicky? Priapdne aky mate na to nazor, zvazujem kupu a chcel by som sa poradit ak to uz niekto v ruke drzal :-)
    Video: #!
    Stranka vyrobcu: http://logmatic.com/
    ...nechci radšej vedieť ...

    ...zaujímavé je , že na videjku rúbe drevo klasickou sekerou stará pani a starý pán ...obaja hooodne v rokoch ...
    ...a s tou onou logmitickou ize oný sa realizuje mladý ...

    Neviem si predstaviť , že by som mal bukovô alebo dubovô s tým rúbať ...tak zo tých 10 metrov ...
    Šak o ruky prídeš ...všetká energia je prenášaná do nich ...klasická sekera ide tou svojou kynetickou energiou ...


    ...ozaj ...ešte by ma aj cena zaujímala ...mail sa mi nechce pánovi T. Valkovi písať a inde som nejak nevidel ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...ja sa teraz pozriem na to z inej stránky ...

    Povedzme , že bezpečnosť je v poriadku...

    Otázkou je skôr , že kto a aké polená ( nie polienka ) už do pece , kachlí , krbu dáva ...
    Hentú " káľačku " by som použil na prípravu takých menších štiepok na podpal ...nič iné ...

    Metrovicu v priemere cca 30 cm režem na 4 ks...potom každý na 4 polená rúbem ...akurát do kachlí ......
    ...tento rok som narezal a narúbal tých 20 metrov ...za 2 týždne ( cca ) , nikde som sa neponáhľal ...

    Klasika ...motorovka ...a sekera 1,250 kg ......žiadna modernizácia , od ktorej by som bol asi v inej " pohode "...

    Ľudia boží ...viete ,aký to relax ???....alebo odreagovanie sa od problémov ...???
    Večer som sa šmaril do postele jak poleno nenarúbané ...ani nezrúbané ...do rána jak v bavlnke , nič ma nebolelo .....a únava nie je choroba ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bjuty smis Pozri príspevok
    20metrov ? to minieš za sezonu ? nie si dúfam eskimák ?
    ...he ...keď dávajú beriem ...a dobrá cena ???? ( 400 € ) ...niet čo riešiť ...

    ...sezóna - dve....a ja viem ???...doteraz som žil zo zásob predchádzajúcej ( nebožky ) majiteľky ...

    ...jedná sa o chalupu , takže spotreba je iná ako pri každodennom kúrení ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.