Zavrieť

Porady

Daňový výdavok - pred skončením živnosti

Podnikateľ prevádzkoval firmu do 31.3.2005 , zrušil živnosť k 30.4.2005.
Aj napriek, tomu , že zrušil živnosť ku koncu apríla, nemohol by si
do výdavkov zahrnúť zalohovú platbu za otvorenie ďalšej prevádzky? Napr.
3.4.2005. Aj keĎ živnosť zruší? A následne otvorí až v roku 2006?
Skúste sa mi prosím vyjadriť, ja osobne myslím , že nie.
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lenuška
    Podnikateľ prevádzkoval firmu do 31.3.2005 , zrušil živnosť k 30.4.2005.
    Aj napriek, tomu , že zrušil živnosť ku koncu apríla, nemohol by si
    do výdavkov zahrnúť zalohovú platbu za otvorenie ďalšej prevádzky? Napr.
    3.4.2005. Aj keĎ živnosť zruší? A následne otvorí až v roku 2006?
    Skúste sa mi prosím vyjadriť, ja osobne myslím , že nie.
    Díky

    Tú si nemôže uplatniť . Netýka sa podnikania ku dňu zrušenia živnosti .

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    ZITUSKA 5
    a neslo by to tak, ze napriklad kupi DHM v hodnote 200.000,- 5.4.2005
    k 30.4.2005 skončí zivnosť. Musela by to byť pripočítaleľná položka?
    V podstate od 1.4. tú bývalú prevázdku neprevádzkoval, kúpil DHM do
    budúcej prevádzky , ktorej kúpa mu nevyšla, a zrušil živnosť. DHM má doma.
    To je čo? Už som z toho na nervy.
    Díky

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lenuška
    ZITUSKA 5
    a neslo by to tak, ze napriklad kupi DHM v hodnote 200.000,- 5.4.2005
    k 30.4.2005 skončí zivnosť. Musela by to byť pripočítaleľná položka?
    V podstate od 1.4. tú bývalú prevázdku neprevádzkoval, kúpil DHM do
    budúcej prevádzky , ktorej kúpa mu nevyšla, a zrušil živnosť. DHM má doma.
    To je čo? Už som z toho na nervy.
    Díky
    Ani toto nepomôže - bohužiaľ, nad 30 000 NC - musí odpisovať, ak nemá majetok k 31.12. v stave ani to nemôže.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lenuška
    ZITUSKA 5
    a neslo by to tak, ze napriklad kupi DHM v hodnote 200.000,- 5.4.2005
    k 30.4.2005 skončí zivnosť. Musela by to byť pripočítaleľná položka?
    V podstate od 1.4. tú bývalú prevázdku neprevádzkoval, kúpil DHM do
    budúcej prevádzky , ktorej kúpa mu nevyšla, a zrušil živnosť. DHM má doma.
    To je čo? Už som z toho na nervy
    Díky
    Vymazala som predchádzajúci príspevok .

    Ešte raz k tomu . Ak by vlastne zakúpil drobný majetok ako uvádzaš ,cenu
    pokiaľ tá cena je sumár jednotlivých kusov , čo pravda nevieme , lebo si nenapísala , tak by mu to išlo do výdavkov . Ale pri zrušení , by o to musel navýšiť DZ - daňový základ .

    Pokiaľ je tých 200 000 Sk je len jedna suma za jeden ks , tak tu nemôže uplatniť výdavky , ale podľa zákona len odpisy . Vyzerá to tak , že vlastne aj keby zaplatil 200 000 Sk tak ich zdaňuje , lebo nákup IM sa účtuje do výdavkov neovplyvňujúch základ daňe . Do výdavkov sa uplatňujú len odpisy a tie by si neuplatnil . Takže by mu zostal majetok , vlastne ktorý by zdanil v príjme .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lenuška
    Neviete mi poradiť čo by pomohlo na tých 200.000,- .
    Díky
    A prečo nechce tých 200 000 mať v zriaďovacích výdavkoch v novej firme? - tá funguje?
    Potom by mohol dať do firmy čo rušil výdavok - celý do nákladov s tým že nepôjde o jeho zariadenie, ale o "tovar" a obratom to predať tej novej firme - a tam by to figurovalo ako zriaďovacie výdavky a hotovo.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    No veď, nová firma nie je. zrušil živnosť k30.4.2005. A vychádza mu vysoká daň. Nová firma bude fungovať až 2.2006.
    ASI sa tam nedá nič vymyslieť.
    Mal by niečo vymyslieť, čo by mohlo ísť do výdavkov v čase prevádzkovania do 31.3.2005. Ale čo? Nejaké sprostredkovanie soboty a nedele - Inak jedná sa o krčmu.
    Och joj.
    ALebo zaplatiť a hotovo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lenuška
    No veď, nová firma nie je. zrušil živnosť k30.4.2005. A vychádza mu vysoká daň. Nová firma bude fungovať až 2.2006.
    ASI sa tam nedá nič vymyslieť.
    Mal by niečo vymyslieť, čo by mohlo ísť do výdavkov v čase prevádzkovania do 31.3.2005. Ale čo? Nejaké sprostredkovanie soboty a nedele - Inak jedná sa o krčmu.
    Och joj.
    ALebo zaplatiť a hotovo.
    Och joj ozaj , treba sa zamerať na niečo iné , príkazné zmluvy alebo niečo podobné . Ešte ak môžem čo je to pre krčmára vysoká daň ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lenuška
    No veď, nová firma nie je. zrušil živnosť k30.4.2005. A vychádza mu vysoká daň. Nová firma bude fungovať až 2.2006.
    ASI sa tam nedá nič vymyslieť.
    Mal by niečo vymyslieť, čo by mohlo ísť do výdavkov v čase prevádzkovania do 31.3.2005. Ale čo? Nejaké sprostredkovanie soboty a nedele - Inak jedná sa o krčmu.
    Och joj.
    ALebo zaplatiť a hotovo.
    No s pánom bohom - pri krčme nevymyslíš nič! - darmo si lámeš hlavu, (akurát cesťáky-zásobovanie...) skôr je ešte veľmi nepríjemné to, že by mal zdaniť zásoby, ak nebol šikovný a pred ukončením ich nerozpredal...
    no držím palec.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    sway
    No s pánom bohom - pri krčme nevymyslíš nič! - darmo si lámeš hlavu, (akurát cesťáky-zásobovanie...) skôr je ešte veľmi nepríjemné to, že by mal zdaniť zásoby, ak nebol šikovný a pred ukončením ich nerozpredal...
    no držím palec.
    NO veru s pánom bohom,
    mohol by na živnosť zamestnať aspoňa na tie soboty a nedele. niekoho na čašnícke práce? Ak áno, čo by ten dotyčný musel mať v živnosti, akú činnosť? ˇMohlo by to byť 20 tis./mesiac tj. 60000,- za 3/mes.
    Aspoň čoci.
    MOc Díky za odpovede......

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    A čo taký nájom? HM? Ved môže mať v prenájme priestor kde uskladňuje fľaše, tovar, prepravky atd...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1
    A čo taký nájom? HM? Ved môže mať v prenájme priestor kde uskladňuje fľaše, tovar, prepravky atd...
    Napríklad aj toto by nebolo zlé . Neviem síce akú výšku chcete upratať , ale za pokus to stojí .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Doplním prenájom parkovacej plochy .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lenuška
    NO veru s pánom bohom,
    mohol by na živnosť zamestnať aspoňa na tie soboty a nedele. niekoho na čašnícke práce? Ak áno, čo by ten dotyčný musel mať v živnosti, akú činnosť? ˇMohlo by to byť 20 tis./mesiac tj. 60000,- za 3/mes.
    Aspoň čoci.
    MOc Díky za odpovede......
    No neviem - chcem vidieť živnostníka - čašníka... aby to zasa nebolo v rozpore so zákonníkom práce - skôr nejaké pomocné práce, ale to fakt neviem - pozor na "bomzy" !!, skôr ten prenájom, ale tiež pozor na bomzy! a príjmy z prenájmu- pre druhú stranu...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    sway
    a príjmy z prenájmu- pre druhú stranu...

    5 násobok životného minima u jedného.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sway
    No neviem - chcem vidieť živnostníka - čašníka... aby to zasa nebolo v rozpore so zákonníkom práce - skôr nejaké pomocné práce, ale to fakt neviem - pozor na "bomzy" !!, skôr ten prenájom, ale tiež pozor na bomzy! a príjmy z prenájmu- pre druhú stranu...
    Toto zamestnávanie radšej nechaj tak , ale posúvaj sa iným smerom .

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    ste strašne zlatí,
    a keby tak zaplatil za spostredkovanie predaja prevádzky?
    Osoba XY predáva, nedarí sa mu predať, zaplatí províziu osobe AB, za to , že
    mu dohodila kupujúceho SA. Dajme tomu 20%?

    Čo vy na to?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lenuška
    ste strašne zlatí,
    a keby tak zaplatil za spostredkovanie predaja prevádzky?
    Osoba XY predáva, nedarí sa mu predať, zaplatí províziu osobe AB, za to , že
    mu dohodila kupujúceho SA. Dajme tomu 20%?

    Čo vy na to?
    môže byť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.