Zavrieť

Porady

elektronická cigareta

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu najmä tých, ktorí majú osobnú skúsenosť s elektronickou cigaretou. Rozhodla som sa skončiť s týmto neduhom a po niekoľkých neúspešných pokusoch /náplaste, magnetická rezonancia, žuvačky/ som sa rozhodla pre elektronickú cigaretu. Po prvotnom nadšení však prišli pochybnosti na základe niekoľkých diskusií na nete, kde užívatelia popisujú rôzne druhy a značky tohto tovaru a čo ma zaráža najviac, je častá "poruchovosť" niektorých častí...Preto budem vďačná za každú radu, pretože sa neviem rozhodnúť aký typ si zakúpiť....Ďakujem za prípadné odpovede od skúsenejších. Jana
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
vyfukne paru, samozrejme, ked dym sa tvori z tabaku a papiera. Som si ju dnes objednala, lebo chcem aj nechcem prestat fajcit , rozum a chut sa nevedia dohodnut Mam vsak otazku - napr. na letisku ked by som si chcela na wc potiahnut z takejti cigarety, je to porusenie zakazu ci nie? Takato predsa ostatnym ludom okolo neskodi, ci?
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Dobrý deň.Dnes v noci resp.nad ránom som písal do tejto témy príspevok v ktorom som si dovolil mierne skritizovať moderátora/ku Arizona a člena Indeed.V príspevku neboli žiadne urážlivé a hanlivé vyjadrenia a celý príspevok bol ku danej téme.To je tu taká silná cenzúra že človek nemôže povedať na moderátora že čakal by som od vás fundovanejšiu odpoved a nie to čo ste predviedli?Alebo to bolo za ten link na konkrétny e-shop?akože reklama?stačilo potom len editnúť link si myslím.Poprosím o vyjadrenie čo sa s príspevkom stalo lebo ako jeden myslím z dvoch e-fajčiarou ktorý k téme prispeli sme mohli obecnejšie objasniť momentálnu situáciu okolo e-cigariet. Ospravedlňujem sa za OT a žiadam o skorú odpoved sem alebo na mail.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Donky Pozri príspevok
Dobrý deň.Dnes v noci resp.nad ránom som písal do tejto témy príspevok v ktorom som si dovolil mierne skritizovať moderátora/ku Arizona a člena Indeed.V príspevku neboli žiadne urážlivé a hanlivé vyjadrenia a celý príspevok bol ku danej téme.To je tu taká silná cenzúra že človek nemôže povedať na moderátora že čakal by som od vás fundovanejšiu odpoved a nie to čo ste predviedli?Alebo to bolo za ten link na konkrétny e-shop?akože reklama?stačilo potom len editnúť link si myslím.Poprosím o vyjadrenie čo sa s príspevkom stalo lebo ako jeden myslím z dvoch e-fajčiarou ktorý k téme prispeli sme mohli obecnejšie objasniť momentálnu situáciu okolo e-cigariet. Ospravedlňujem sa za OT a žiadam o skorú odpoved sem alebo na mail.
Mohla by som teda poprosiť ešte raz napísať k tej e-cigarete konkrétne skúsenosti s jej užívaním? Privítam klady aj zápory.
Neprikladaj linky, veď si ich vieme aj sami na nete vyhľadať. Prípadne mi odporuč e-shop cez ss.
Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dani, v mojej rodine jedna skúsenosť s e-cigaretou a výsledok : nefajčiarka. A to vieš, že ja by som Ti neklamala.
3 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Samozrejme môžem vám kľudne napísať moje skúsenosti.Fajčil som od 12rokov do 30r.asi 12 rokov som fajčil 20-30 červených Marllboriek.
Cez priateľa som sa dozvedel o e-cige ktorú mi dal aj na jeden deň vyskúšať.Hned na druhý den som si objednával svoju.E-ciga mi plnohodnotne nahrádza tú klasickú a v jej používaní nevidím žiaden problém.Dokáže vyrábať nádherný hutný a teplý DYM!nie len paru.Jediné je že nedokázali ešte vyrobiť príchuť tzv.liquid ktorý by dokázal verne napodobiť chuť pyro cigarety(osobne neverím že sa to aj vôbec dá).
Sú stále mierne technické problémy s e-cigami,ale nič závažné a také čo by dokázalo odradovať.Skôr som mal problém s tým ked mi došli cigarety o druhej v noci :-D
Na trhu je nespočet výrobkou a náplní.Moja rada znie (ako už spomínal kolega) hned na začiatku kúpiť kvalitnú od renomovaného predajcu.
Dosť často sa totiž stáva že človek kúpi na skúšku to najlacnejšie ktoré samozrejme nefunguje tak ako má a potom končia v šuflíkoch por pár potiahnutiach s tým že to nefunguje a je to blbosť.
Tiež čo sa týka sily nikotínu.Sú na výber rôzne druhy a príchute.Ja momentálne fajčím 18mg na ml príchuť Redbull zmiešanú s príchuťou tabak.Začínal som na 24 mg.
E-ciga je pomôcka na odnaučenie fajčenia,ale pozor je to dlhodobejší proces.
E-fajčenie ma vyjde mesačne na 25-30€
Klasika ma stála asi 120-130€ slabý argument?Momentálne nieje žiadna štúdia ktorá by dokázala škodlivosť zdraviu e-fajčením.
Za seba môžem ešte dodať tieto argumenty:zlepšenie čuchu,chuti a dýchania.
Prechod na e-cigu bol u mňa až prekvapivo jednoduchý a bezproblémový.Večer som dofajčil poslednú klasiku v poslednej krabičke a ráno už som cumkal elektriku.Sem tam chuť na klasiku bola,ale nijak katasrofálna.Nemal som žiadne abstinenčné príznaky ako je nervozita,nesústredenosť či žravosť.
Niekde som čítal článok že sa rozšíril zákon o zákaze užívania tabakových výrobkou a je to teraz definované ako zákaz užívania nikotínových výrobkov na verejnosti kam spadá aj e-ciga.(či to je pravda alebo nie netuším)na druhú stranu neviem akoby mi dokazovali že som mal nikotínovú náplň a nie len placebo s 0mg.
Momentálne ma viac nenapadá ale budem sa tu tomu venovať aj nadaľej tak kľudne sa ma môžete pýtať.
Všetkým čo sa rozhodli,alebo rozhodnú vyskúšať držím palce.
3 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a ako dlho už fajčíš e-cigaretu?
čiže tie cigaretky, čo si objednávajú za lacno z Číny (sused má takú, zatiaľ ešte len krátko) - radšej nie ?
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Melnick Pozri príspevok
Dani, v mojej rodine jedna skúsenosť s e-cigaretou a výsledok : nefajčiarka. A to vieš, že ja by som Ti neklamala.
..jej, takze bude to pravda..na stretku u nas ju mala sabadka a pochvalovala si tiez..rozmyslam o nej si ju zakupit, len nie som este na 100% rozhodnuta..vaham a vaham, ci ten pozitok nie je len umely a budem aj tak fajcit cigy..
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

To: Danushka bohužial niesom oprávnený ti poslať SS-ku až od 15tich postou.
To: Katy a R Fajčím e-cigu 4 mesiac bez jedinej klasiky(už mi smrdia)Samozrejme takmer všetky e-cigi sa vyrábajú v číne ale treba si kúpiť značkový výrobok.Ja používam eGo-W 1100mah a som nesmierne spokojný.
Pôžitok je samozrejme iný ale vôbec nie umelý a samozrejme dá sa to zo začiatku kombinovať aj s klasikou(smradlavkou ),ale postupom času s tým určite skončíš lebo ti začnú jednoducho smrdieť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mňa by napríklad zaujímalo, či keď človek prejde na e-cigaretu, či ráno keď sa zobudí, má tú pachuť v puse po cigaretách, alebo po čase zmizne?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Donky Pozri príspevok
To: Danushka bohužial niesom oprávnený ti poslať SS-ku až od 15tich postou.
To: Katy a R Fajčím e-cigu 4 mesiac bez jedinej klasiky(už mi smrdia)Samozrejme takmer všetky e-cigi sa vyrábajú v číne ale treba si kúpiť značkový výrobok.Ja používam eGo-W 1100mah a som nesmierne spokojný.
.
.. sa mi to zdá dlho ... vieš, ja som prestala tak, že som jednoducho povedala dosť - a bolo!
Len teda jeden môj rodinný príslušník má veľký problém -nedarí sa ... tak potom ešte hádam tá biorezonancia je rýchlejšia (ale samozrejme základ je chcieť)
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Samozrejme pachuť je preč,u mňa to bolo po troch dňoch Teraz mi dokonca aj zuby začínajú belieť ešte sa zbaviť kávy a zúbky budú ako mliečne
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Ono zasa čo som sa tomu venoval tak tá biorezonancia nemá tiež nejaké zázračné úspechy a čo mám troch známych tak všetci do 6 mesiacov fajčili znovu.Preto ma to odradilo
Mňa hlavne teší že som sa zbavil tých sajrajtou s klasických cigariet a závislosti na nikotín sa zbavujem pomaličky.
Jasné kde je vôla tam sú výsledky,ale každý človek je iný a inak vníma abstinenčné príznaky.Nedá sa povedať plošne že ked som to dokázal ja dokážu to aj iný.Pred rokom som bol plne rozhodnutý s tým skončiť len tak zo dňa na deň.Bolo to hrozné.Na druhý den som mal stavy že sa mi trásli ruky a oblieval ma studený pot,žena sa mi radšej vyhýbala a bol som nasr... na celý svet na tretí den som odvikačku ukončil
S týmto klídek leháro veget
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Dávam do pozornosti síce je to v CR ale myslím že u nás to už je.Dokonca nejaká p.Králiková tam stručne opisuje výhody oproti tabakovým cigaretám http://zpravy.idnes.cz/zakaz-koureni...657_domaci_brm
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

Neviem či to nebude vymazané ako OT , ale zaujíma sa niekto ako dopadla zakladateľka témy corvetka? Náhodou som ju našiel na CZ fore o e-cigaretách a od 1.1.2012 ťahá ego-w a úspešne sa vyhybá tabakovým cigaretám.CZ fora môžem doporučiť pretože na SK som žiadne nenašiel a tam vám sú schopný poradiť ľudia čo e-fajčia niekoľko rokov.Nechcem nikoho navádzať na odchod s tohoto fora a dávať odkaz na "konkurenčné" ale čo sa týka CZ trúfnem si povedať že sú s e-fajčením pár rokou pred nami
0 0
antoni antoni

antoni je offline (nepripojený) antoni

Ahojte poradáci.
Chcel by som sa podeliť so svojimi skúsenosťami s EC, a hlavne poradiť.
Fajčil som od strednej školy cca 10-15 cigariet denne, teda cca 25 rokov. Vedel som že my to škodí a lezie do peňazí. O EC som počul niečo pred pár rokmi, ale povedal som si že to bude nejaká nepoužitelná "kravina". Cca pre mesiacom som ale stretol známeho silnejšieho fajčiara, ktorý už mal EC a vravel že ju má cca mesiac a že super, že už nefajčí normálne. Tak som sa vrhol na net, prelúskal najmä CZ fóra, zisťoval informácie, a rozhodol sa pre eGo-W F1 sadu. Objednal som, na 2. deň som už normálne nefajčil, a tak ma to dostalo, že som sa rozhodol EC aj sám predávať.
Teraz je to už cca mesiac čo fajčím len EC (aby som neklamal, kedže mám doma ešte nejaké normálne, tak si občas dám raz za deň polku cigy, ale moc mi to už nechutí.
Ja osobne všetkým ktorí s normálnym fajčením naozaj chcú skončiť, EC odporúčam... Len si naozaj nekupujte lacné jednorázové sady, lebo vás to môže sklamať a budete si myslieť, že EC naozaj nefunguje. Doporučujem knotové alebo tankové systémy eGo (W, C, T a pod). Keby ste chceli viac info, kludne mi napíšte... Antoni.
Naposledy upravil arizona : 28.04.12 at 20:47 Dôvod: vymazanie reklamy
0 0
Donky Donky

Donky je offline (nepripojený) Donky

TO dunhill777: Aj ked tvoj príspevok tu už nie je,aj tak zareagujem.Mal som na mysli Fora v CR a nie e-shopy.Tých máme aj na SK dosť a ja kupujem s podstatne lepšieho ako si linkol Tu je bohužial zvykom že za link na e-shopy sa mažú komplet príspevky a nejakého vysvetlenia sa nedočkáš aj ked pekne poprosíš v čom vlastne nesúhlasíš?Pozri sem http://www.svetecigaret.cz/forum/index.php a linkni mi prosím niečo podobné čo je na Slovensku.Budem Ti veľmi vdačný
0 0
mukaky mukaky

mukaky je offline (nepripojený) mukaky

E-fajčím od marca 2012 a nedám na moje eGo-W dopustiť. Nesúhlasím s názorom, že je to prostriedok na odnaučenie od fajčenia, ale je to zdravšie a lacnejšie, v podstate je to inhalátor. Funguje to na princípe odparovania tekutiny vo forme pary. Nebudem tu rozpisovať princíp fungovania. Moje postrehy a odporúčania sú:
- mať 2 kusy batérií (jednu cucáš, druhú nabíjaš) najlepšie asi eGo, lebo má dva typy závitov, takže môžeš namontovať rôzne atomizéry, cartomizéry a iné mizéry. Aký mizér použiť ťažko povedať, jednému vyhovuje knotový inému vatičkový. Tak isto je to aj s príchuťami. Ja tabakové príchute moc nemusím, iní len také. Batérie mám 2x 1100 mAh a nabíjam obdeň (a cucám skoro stále, 2-3x potiahnem, odložím a za 10 min. znova). Náplne si miešam sám, takže ďaľšia úspora. To, že "nedymí" by som netvrdil, niekedy dám väčší "dym" ako klasika. Žiadny kašeľ a dýchavičnosť. Prísluženstvo som kupoval na SK a CZ e-shopoch, tento týždeň som vyskúšal Poľský, takže uvidím. Ak to dobre dopadne mám minimálne na 3 mesiace vystarané za 50€ aj s poštovným.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....e-cigaretka - poznám človeka, čo na nej "fičí" asi desaťkrát do roka a nakoniec furt skončí pri klasike (a to ešte nie je taký fajčiar, ako som ja bola)

moja maličkosť. Fajčila som fajčila, až som sa dofajčila k číslu ---30-40/deň. Ráno, oči zalepené, ciga, WC, ciga, kúpelňa, ciga, šminky, ciga, šoférovať bez cigy?! to predsa nejde.... dojazd do práce, ciga, zaliaty čaj, ciga, vypitý čaj, ciga, každú chvíľu, ciga, cesta v aute, ciga,ciga,ciga, príchod domov, ciga (fajčí sa aj v kuchyni, aj v obývačke), až do odchodu do postele furt ciga.....
29.11.2011 o 16,15 posledná ciga - bola som tej smiešnej veci ..... také cez zľavu to bolo za 25 éčiek.....
...smiešne, doma, aj v aute, sú cigy furtovne na tých istých miestach, polovička fajčí, návštevy fajčia, v šenkoch sa pri pijatike fajčí.....a so mnou to ani nehegne. Teda bola sranda, asi tretí týždeň, že ráno držím v ruke ceruzku na oči a krabičku cigariet a kukám na tú krabičku, že čo to držím - je to tak - sú to zautomatizované pohyby, krabičku som vrátila na miesto, aby polovočka mal, tam, kde máva a hotovo

cigarety a chudnutie je na tom istom princípe - začína sa to v hlave - keď to tam nemáš, tak to nepôjde.....
0 0
Martin Karas Martin Karas

Martin Karas je offline (nepripojený) Martin Karas

Poradím Ti, nekupuj si lacnú - tie do 20 eur. Niektoré sú dokonca Slovenskou obchodnou inšpekciou označené za nebezpečné výrobky a naďalej sa predávajú, čím obchodníci porušujú zákony. Čiže ak elektronická cigareta - investovať viac peňazí a kupovať v serióznych obchodoch (weboch).
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Manžel prešiel na e-cigu pred 10 dňami a už si nekupuje klasické. A to ťahal krabičku denne.
Ja cuckám raz takú, raz takú... zatiaľ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať