Zavrieť

Porady

DP FO typ A

Prosím-SÚRNE
Robím 1x daňové priznanie typu A a musím ho v pondelok odovzdať.
Mám potvrdenie od zamestnávateľa , chcem si chcem niečo potvrdiť.
Na potvrdení ma priznaný a vyplatený daňový bonus na 2 deti vo výške 10000,00Sk. Na riadku č.54 mu uvediem 10 000Sk a na riadku 56 tiež 10 000Sk. To znamená že daňový bonus mi vôbec neovplyvní sumu vypočítanej dane z riadku č.: 53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Poraďáci, prosím ešte raz mi poraďte.
    Neviem či mám zapísať úhrn preddavkov od zamestnávateľa do r. 60 alebo do r.61. Prečítala som si §34 a §35 zákona, ale nie som si istá. Aký je v nich vlastne rozdiel?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Julča
    Poraďáci, prosím ešte raz mi poraďte.
    Neviem či mám zapísať úhrn preddavkov od zamestnávateľa do r. 60 alebo do r.61. Prečítala som si §34 a §35 zákona, ale nie som si istá. Aký je v nich vlastne rozdiel?
    § 34 sa týka SZČO alebo právnických osôb
    § 35 sa týka zamestnancov

    ... čiže zapíšeš to do riadku, kde máš uvedený § 35
    SZČO v roku 2005 mala príjem zo živnosti =0(nule). Zo sociálnej poisťovne dostal nemocenské dávky vo výške 42.284,-Sk ( PN do 12.10.2005) a invalidný dôchodok vo výške 16.179,-Sk (od 13.10.2005 do 03.01.2006).
    Živnosť nebola pozastavená. Od 13.10. si chce uplatňovať výdavky ( benzín - auto vo firme, telefónne hovory, poštovné,...) vo výške cca 10.000,-Sk. Daňovú úľavu na dieťa si nebude uplatňovať.
    Je vôbec povinný podať daňové priznanie? A ak áno, tak ako by to malo byť vyplnené?
    Takéto DP budem vyplňovať po prvý krát, takže prosím o radu ako nato.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    JaroslavKadle
    SZČO v roku 2005 mala príjem zo živnosti =0(nule). Zo sociálnej poisťovne dostal nemocenské dávky vo výške 42.284,-Sk ( PN do 12.10.2005) a invalidný dôchodok vo výške 16.179,-Sk (od 13.10.2005 do 03.01.2006).
    Živnosť nebola pozastavená. Od 13.10. si chce uplatňovať výdavky ( benzín - auto vo firme, telefónne hovory, poštovné,...) vo výške cca 10.000,-Sk. Daňovú úľavu na dieťa si nebude uplatňovať.
    Je vôbec povinný podať daňové priznanie? A ak áno, tak ako by to malo byť vyplnené?
    Takéto DP budem vyplňovať po prvý krát, takže prosím o radu ako nato.
    Ak si dosiahol stratu, potom musíš podať DP ( § 32, ods.1 ZDP ).
    Takže tie nemocenské a invalidné spočítam, odpočítam VOZD,odpočítam daňový bonus na daňovníka, dostanem ZD
    (42284+16179)-10000=48463
    48463-87000= -38537,- Sk, teda to je strata?

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Podľa zákona 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov § 9 ods.2, písm.a)
    od dane sú oslobodené dávky zo sociálneho poistenia, nemocenského zabezpečenia....
    Podľa toho: príjmy = 0, výdavky = 10.000, strata = 10.000

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.