Zavrieť

Porady

Povinnosť viesť skladovú evidenciu?

Prevádzkujem presso a rada by som sa spýtala, či som povinná viesť skladovú evidenciu ?Príjem za tovar účtujem
na základe RP mesačne po uzávierke.Môže sa to aj po 1.12012? Ďakujem!!
Usporiadat
Nsisa Nsisa

Nsisa je offline (nepripojený) Nsisa

Dobry vecer, mam jeden zasadny problem, mam eshop s kozmetickym tovarom. Vediem si skladovu evidenciu v jednom progame, kde to robim formou prijemky a vydajky. Faktury vystavujem v inom programe. Musim v skladovej evidencii uvadzat ceny? Ako mam riesit cenu, ked nakupujem tovar v EU bez dph a tu tovar zdanujem. Akym sposobom mam v sklade viest ceny? mam ich viest bez DPH tak ako su na fakturach alebo pripocitat DPH, ktoru som zaplatila v SR?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Nsisa Pozri príspevok
Dobry vecer, mam jeden zasadny problem, mam eshop s kozmetickym tovarom. Vediem si skladovu evidenciu v jednom progame, kde to robim formou prijemky a vydajky. Faktury vystavujem v inom programe. Musim v skladovej evidencii uvadzat ceny? Ako mam riesit cenu, ked nakupujem tovar v EU bez dph a tu tovar zdanujem. Akym sposobom mam v sklade viest ceny? mam ich viest bez DPH tak ako su na fakturach alebo pripocitat DPH, ktoru som zaplatila v SR?
a) skladová evidencia sa samozrejme obsahuje a ocenenie tovaru
b) to, či viesť ceny bez DPH alebo s DPH, závisí od toho, podľa akého § si registrovaná pre dph

niečo o zásobách

http://www.makrokonzult.sk/ju13.html
http://www.podnikam.webnoviny.sk/uct...arizacia/16277
...
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nsisa Pozri príspevok
Dobry vecer, mam jeden zasadny problem, mam eshop s kozmetickym tovarom. Vediem si skladovu evidenciu v jednom progame, kde to robim formou prijemky a vydajky. Faktury vystavujem v inom programe.
Musim v skladovej evidencii uvadzat ceny? samozrejme, ako inak budeš vedieť ich hodnotu
Ako mam riesit cenu, ked nakupujem tovar v EU bez dph a tu tovar zdanujem.
Akym sposobom mam v sklade viest ceny? platiteľ (§ 4) dane eviduje tovar v cene bez DPH, neplatiteľ s daňou
mam ich viest bez DPH tak ako su na fakturach alebo pripocitat DPH, ktoru som zaplatila v SR?
v texte
0 0
Nsisa Nsisa

Nsisa je offline (nepripojený) Nsisa

Som neplatic DPH a evidovana som podla par.7 tusim...(nakup tovaru z EU).
Naposledy upravil Nsisa : 15.01.12 at 20:56 Dôvod: chyba
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skladová evidencia v cene s daňou, čiže v takej, akú si vynaložila k jej obstaraniu.
1 0
Nsisa Nsisa

Nsisa je offline (nepripojený) Nsisa

Aha, takze si musim kazdu polozku vypocitat s danou a tak nahodit...super skusim, ci sa to tam neda nejako jednoduchsie poriesit. dakujem pekne!
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte...szčo má hlavnú činnosť oprava, montáž a rekonštrukcia plynových zariadení....tz. že kúpuju množstvo materiálu, ktorý používa pri opravách a montáž plynových zariadení (kúrenie) ...je potrebné viest skladovú evidenciu? Možem to spraviť tak že všetky DFA zaevidujem ako VOZD - prevádzková réžia (alebo radšej výdavok materiál) a skladovú evidenciu nech si rieši szčo vo vlastnej rézii...som povinná okrem inventarizácie ku koncu roka nieco iné zdokladovať alebo preúčtovat?? ďakujem Vám moc pekne...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
viesť skladovú evidenciu a viesť účtovníctvo sú dve odlišné činnosti, nespájaj to.
0 0
Qwix Qwix

Qwix je offline (nepripojený) Qwix

Pekný deň všetkým

Som začiatočník spravil som si E-shop s oblečením nie som platca DPH

S toho čo tu píšete mi vychádza, že som povinný si viesť nieakú skladovú evidenciu

Z uvedeného mi vyšlo spraviť si v exceli tabuľku s názvom Skladová evidencia -aktuálny stav skladu
tu si budem viesť všetok tovar ktorý som ešte nepredal s nákupnou cenou za jednotku s DPH a s aktuálnymi počtami na sklade. Môžem to vyriešiť aj týmto spôsobom? obstojí to pred daňovákmi alebo to musí mať nie akú pevne stanovenú formu?

A ešte jedna maličkosť tovar ktorý bol už predaný môžem z takejto evidencie už vyhodiť? či si to musím na určitú dobu založiť? (keby to bola napríklad aj skladová karta).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Qwix Pozri príspevok
Pekný deň všetkým

Som začiatočník spravil som si E-shop s oblečením nie som platca DPH

S toho čo tu píšete mi vychádza, že som povinný si viesť nieakú skladovú evidenciu

Z uvedeného mi vyšlo spraviť si v exceli tabuľku s názvom Skladová evidencia -aktuálny stav skladu
tu si budem viesť všetok tovar ktorý som ešte nepredal s nákupnou cenou za jednotku s DPH a s aktuálnymi počtami na sklade. Môžem to vyriešiť aj týmto spôsobom? obstojí to pred daňovákmi alebo to musí mať nie akú pevne stanovenú formu?

A ešte jedna maličkosť tovar ktorý bol už predaný môžem z takejto evidencie už vyhodiť? či si to musím na určitú dobu založiť? (keby to bola napríklad aj skladová karta).
zhruba si to pochopil správne.
Presne stanovená forma nie je. Ak však začneš vyhadzovať zo zoznamu predaný tovar, stratíš evidenciu o tom, že si ho niekedy mal, a kedy si ho predal. Ten tvoj zoznam je dobrý asi len k inventúre a k dokladovaniu stavu zásob k určitému dňu.
Nie je to skladové hospodárstvo.
ale do tej excel tabuľky môžeš dorobiť stlpec výdaj a zostatok, hned bude mať lepšiu vypovedaciu schopnosť.
a vždy k ultimu mesiaca si takúto tabuľku zalohuj a od 1. nasl.mesiaca bude pokračovať v novom excel zošite.
takž osobitne 01, 02, 03......až do decembra - len ako príklad, námet.
0 0
Qwix Qwix

Qwix je offline (nepripojený) Qwix

Ale ak to správne chápem cely daňový a evidenčný systém je o tom že:
niečo som nakúpil za určitú sumu (čo sú moje náklady)
všetko dám do evidencie skladu na skladové listy (mám aktuálny stav skladu)
predávam tovar popri tom si aktualizujem sklad k reálnemu dňu

Daňováka nebude zaujímať kedy som to tričko predal a keď bude veľmi chcieť tak si to nájde na faktúre či v peňažnom denníku či nie?
A mňa zaujíma hlavne rozdiel medzi predajnou a nákupnou cenou teda zisk alebo sa mýlim?
A daňováka zaujíma to isté keďže musím z toho odviesť daň a ešte čo mám momentálne na sklade. Teda pokiaľ som dobre pochopil citácie zákonov čo som zatiaľ v príspevkoch čítal.
Samozrejme kvitujem aj tvoj námet že si takto spravím aj mesačnej inventúry
Naposledy upravil Qwix : 16.05.12 at 19:58
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať