Zavrieť

Porady

CHRANENA DIELNA, ZTP Zamestnavatel, ZTP Zamestnanec

Je lepsie obcanom ZTP, byt samostatne zarobkovo cinnou osobou (SZCO) , alebo byt zamestnany v Chranenej dielni...
...................................
Rad uvitam vsetky nazory, postrehy a hlavne skusenosti a rady, ktore su na nezaplatenie
...................................
Pomôzte pri zakladnych informaciach, Vopred Vam vsetkym dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...05&Rocnik=2004

    Zriadiť CHD
    Požiadať o príspevok
    Zamestnávateľ Ťa musí prijať ako evidovaného na ÚP.
    Dostane od štátu príspevok na každé takto zriadené miesto, budú mu hradené oprávnené náklady so zriadením CHD.
    Okrem pomoci na takto zriadené pracovné miesto, vyplývajú aj povinnosti vo forme preukazovania výdavkov na mzdu a ostatných oprávnených nákladov, ale to je trochu dlhá rozprávka.
    No oplatí sa to, pretože takéto miesta sú podporované 2 roky. A potom existujú ďalšie možnosti, na ktoré Vás ÚP síce neupozorní, ale šikovná účtovníčka ich "vydoluje" z platného zákona. a Úp bude prispievať aj po 2 rokoch a bude sa čudovať, odkiaľ máte také informácie.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    bobekoad Pozri príspevok
    ako to myslis s tou poslednou vetou, porad aj nam neuctovnikom, lebo sa chystam na zriadenie CHD. dakujem
    Najskôr musia uplynúť dva roky a musíš riadne splniť dohodu, aby si požiadala o ďalšie €čka ( dúfam ,že nie znova slov. koruny ) V opačnom prípade, je môj recept, ako recept na vanilkové rožky bez múky.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Máš super podnikateľský nápad ? = podnikaj
    Nemáš ? = zamestnaj sa

    Mám skúsenosti ako účtovníčka s CHD, ale jednoznačnú odpoveď Ti dať neviem.
    A bojím sa, že taká odpoveď ani neexistuje.

    marekmisko je offline (nepripojený) marekmisko

    marekmisko
    Som ZTP /60% miera funkcnej poruchy... Poznam zamestnavatela, ktory by ma zatial toreticky zamestnal, ale s tym , ze rad by , ak by mi UP daval neake financne prispevky ku mzde. Neviem v tom chodit a na nete je tolko informacii, zakonov a odporucani, ze mas z toho hlavu, ako balon Preto som v teme zadal vseobecne... Ci by bolo lepsie pre zamestnavatela zriadit CHD, alebo ci by som sa mal zamestnat na zivnost a ci by tak nieco vedel usetrit on, vytvorennim pracovneho miesta pre ZTP...
    A chcem sa opytat, ak by otvoril prevadzku, ci by sa CHD, dala vybavit aj neskôr dodatocne, alebo by ju musel mat uz pred mojim nastupom do prace...
    Je vela otazok na , ktore by som rad dostal neaku reakciu... Uvidime , ako sa rozvinie debata na tuto temu...
    Je tu toho viac, ale prevazne starsie prispevky a zakony sa menia rychlo a casto, preto vytvorenie tohto blogu...

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    1.musíš byť nezamestnaný
    2. Ak máš dobrý projekt tak si zriaď chránené pracovisko a na nikoho sa neviať
    3. Ak má zamestnávateľ dobrý projekt tak nech si spraví chránenú dielňu
    dielňa(pracovisko sa najprv vytvorí až potom sa zamestnáva invalid)
    Všetky podrobnosti sa dozvieš na ÚP.

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    Melnick Pozri príspevok
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...05&Rocnik=2004

    Zriadiť CHD
    Požiadať o príspevok
    Zamestnávateľ Ťa musí prijať ako evidovaného na ÚP.
    Dostane od štátu príspevok na každé takto zriadené miesto, budú mu hradené oprávnené náklady so zriadením CHD.
    Okrem pomoci na takto zriadené pracovné miesto, vyplývajú aj povinnosti vo forme preukazovania výdavkov na mzdu a ostatných oprávnených nákladov, ale to je trochu dlhá rozprávka.
    No oplatí sa to, pretože takéto miesta sú podporované 2 roky. A potom existujú ďalšie možnosti, na ktoré Vás ÚP síce neupozorní, ale šikovná účtovníčka ich "vydoluje" z platného zákona. a Úp bude prispievať aj po 2 rokoch a bude sa čudovať, odkiaľ máte také informácie.
    ako to myslis s tou poslednou vetou, porad aj nam neuctovnikom, lebo sa chystam na zriadenie CHD. dakujem

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    Melnick Pozri príspevok
    Najskôr musia uplynúť dva roky a musíš riadne splniť dohodu, aby si požiadala o ďalšie €čka ( dúfam ,že nie znova slov. koruny ) V opačnom prípade, je môj recept, ako recept na vanilkové rožky bez múky.
    ake dalsie ecka, bud konkretnejsia

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bobekoad Pozri príspevok
    ake dalsie ecka, bud konkretnejsia
    aj po 2 rokoch prepláca UP náklady na prevádzku chránenej dielne - len ako píše Melnick, žiadatela o to na UP neupozornia, musí si to zistiť sám ...

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    ale predsa naklady na prevadzku CHD preplaca UPSVaR aj pocas vzniku CHD /stvrtrocne/, po skonceni by som mohol opat uzavriet dohodu, ci nie?

    bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

    bobekoad
    presne tak, ja ze mas pre mna lepsie info, neaky dalsi prispevok, dalsie vyciciavanie statu...

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    bobekoad Pozri príspevok
    ale predsa naklady na prevadzku CHD preplaca UPSVaR aj pocas vzniku CHD /stvrtrocne/, po skonceni by som mohol opat uzavriet dohodu, ci nie?
    áno § 60

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    veronikasad Pozri príspevok
    aj po 2 rokoch prepláca UP náklady na prevádzku chránenej dielne - len ako píše Melnick, žiadatela o to na UP neupozornia, musí si to zistiť sám ...
    celkom s tebou nesúhlasím, upozornia a vysvetlia.(ale kde aký pracovník aj na jednom úp)

    marekmisko je offline (nepripojený) marekmisko

    marekmisko
    Dakujem Melnick, vidim, ze v tom vies chodit a ze sa vyznas si cool Je na dlhsie vybavovcky, zriadenie takejto CHD ? Mohol by som zatial pracovat na dohodu, pokial sa nevybavia potrebne papiere na CHD a potom by ma mohol zamestnat ?A ak ano, tak staci polovicny uväzok, alebo na cely ? A ak uz zriaduje predajnu,ale este nieje v prevadzke, tak moze prevadzku zaregistrovat ako CHD aj dodatocne, alebo to musi byt skôr ako ju spusti, aby sa mu poskytla dotacia z a aby si vedel pokryt naklady na jej zridenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.