Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dnes som zistil na portály daňovej správy v rubrike "Daňový kalendár", že od februára sa majú predkladať prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti .... mesačne. Aj v novom upgrade programu MRP mzdy a personalistika je už táto funkcia zapracovaná. Aj podľa názoru niektorých pracovníkov daňového úradu štvrťročné prehľady boli jedny z množstva zbytočných hlásení, ktoré komplikovali život mzdových účtovníkov. Daňovému riaditeľstvo ide zrejme o to, aby teraz mohli častejšie posielať 66 eurové pokuty za oneskorené podania.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
toria Pozri príspevok
prosím Vás a ako je to s nulovými daňovými priznaniami. Máme zamestnávateľa, ktorý tak 4x ročne možno 6x zamestná na dohodu nejakého zamestnanca. Musím teda posielať každý mesiac prehľad aj keď nulový? Alebo mám stále zamestnávateľa nahlásiť a odhlásiť na daňovom?
1.buď odhlásiť zamestnávateľa a nemusíš podávať prehľady a potom následne zas prihlásiš a podávaš
2.alebo budeš podávať nulové prehľady vtedy keď nemáte žiadne dohody
3.alebo vtedy ked nezamestnávate nikoho, oznámite na DÚ, že nikoho nezamestnávate
3 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

milka1619 Pozri príspevok
Ak uzatvorím zmluvu s DU na elektr. odosiel. MV cez EZU, musím výkazy odosielať aj poštou?
Keď budeš posielať výkazy cez EZU, tak poštou už nebudeš posielať nič...
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pozri priamo §.
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za p
ríslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)


7 b Nevznikne nárok
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím ťa, ale dokedy môžem ponižovať daňovú povinnosť o preplatok? Budeme mať dohodárov, snáď tam bude nejaká povinnosť, môžem si aj takúto povinnosť ponížiť?
do konca kal.roka. Ak ti zostane nejaká nevrátená daň, pošleš na DU tlačivo, ktoré ti vytlačí priamo OLYMP
3 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

kezeso Pozri príspevok
Máte niekto k dispozícii nové mesačné hlásenia? V obchodoch zatiaľ nie sú, vraj sa tlačia...
Prosím, pošlite mi v prílohe, ďakujem.
Nový prehľad :

http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=6626
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, čo sa prehľadu týka v časti I. dávate do riadku 1 a 8 aké dátumy?
ďakujem

r.1 = dátum vyplatenia mzdy (odchod z BÚ)
r. 8 = dátum zaplatenia preddavkov (odchod z BÚ)

Dátumy sa mi rovnajú, všetky výplaty a odvody idú naraz - prvý pracovný deň nasl. mesiaca.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ninna Pozri príspevok
Zasa mám v tom mešuge:
oslovila som správcu dane -jeho vyjadrenie:
Ano , v prehlade č. II za mesiac marec uvádzate výšku DB za jan feb. vrátane marca a v časti III. ZIA – uvádzate sumu nachádzajúcu sa v časti II. (za tri mesiace)
správca nech si uvedomí:
1. - že je rok 2012 a že prehľad sa podáva mesačne (je to aj v názve tlačiva)
2. - nech si pozrie poučenie k prehľadu vo fs 12/2011 str. 459:

Riadok C: uvádza sa úhrnná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov, vyplatená
z vlastných prostriedkov zamestnávateľa v prípade, ak úhrnná suma preddavkov na daň (dane)
zrazená všetkým zamestnancom je nižšia, ako úhrnná suma daňového bonusu pre oprávnených zamestnancov.
Zamestnávateľ podľa § 35 ods. 7 zákona vzniknutý rozdiel vyplatí zamestnancom zo
svojich prostriedkov.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ninna Pozri príspevok
Asi sa zle pýtam, dám čísla:
Prehľad 1/2012
r.1 66,10
r.4 66,10
r.5 -66,10
časť.II
A 246,12
B 66,10
C 180,02 - časť III nevypĺňam
Prehľad 2/2012
r.1 64,03
r.4 64,03
r.5 -64,03
časť II.
A 246,12
B 64,03
C 182,09 - časť III nevypĺňam
Prehľad 3/2012
r.1 70,49
r.2 0,13
r.4 70,62
r.5 -70,62
časť II
A 246,12
B 70,62
C 175,50
časť III
suma na poukázanie 537,61.
Je to správne?
je
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

§60 Žiadosť o poskytnutie príspevku - zamestnávatelia NPXXII.doc

.....táto žiadosť to je
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...stprem0110.pdf
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Hmm, ale ak podávam nulové výkazy, tak si to asi neponížim. Ale do kedy si môžem ponižovať? A treba aj oznámiť na DU, že som si ponížila povinnosť o preplatok?
ak je predpoklad, že nebude firma platiť DÚ preddavky, tak požiadaj o vrátenie preplatku z RZD Daňový úrad ..
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Uz to tu bolo davnejsie niekolkokrat spomenute....
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
elektronicky sa ešte nedajú bohužial posielať..... veď načo..... majú času....do konca februara
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Bambi23 Pozri príspevok
Mozu sa im poslat tlaciva postou, vytlacene z uctovneho programu? Ja mam MRP ... vsimla som si, ze na DU maju na dverach oznam, ze tohto roku sa uz nemozu posielat tlacia z uct.programov, len original... ale kedze sa posunula povinost elektronickeho zasielania od 1.4., tak myslim, ze by to mali brat, nie?
Ja s tymi tlacivami taktiez "surim", mame toho vela a vyplaty musim ukoncit do 10, inac nestihame dalsie prace ... do 29.2. by sa na to zabudlo

no tak to snáď nie.... hlavne, že sa cez internet nedajú tlačivá vyplniť a ani odoslať elektronicky cez ZEP....
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

KatarinaNR Pozri príspevok
chcem sa spýtať v časti V. do riadku 3 a 4 ide čo konkrétne? ďakujem :-)

r.3 = celkový hrubý príjem z TPP alebo z Dohody alebo z oboch
r.4 = hrubý príjem iba z Dohody
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno, len dohodár (máme nový pojem ) bude mať tak. Myslím, že sa príjmy nasčítajú až v hlásení. Inak by to nebol prehľad mesačný.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež mám jednu triviálnu otázku. Prehľad som odovzdala začiatkom februára v papierovej forme na DÚ. Ide mi o časť V, nakoľko mám len 10 zamestnancov, odovzdala som časť V v papierovej forme, teraz som na pochybách, či som to nemala odovzdať na diskete. Chápem, keď má niekto 500 zamestnancov, že by odovzdal celú knihu Je povinnosť odovzdať tú V na diskete? Za február už budem posielať elektronicky, ide mi len o ten januárový prehľad.
1 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ingak Pozri príspevok
Pokial viem, nie je povinnost podavat prehlad elektronicky, kto ma tu moznost je to len plus, povinnost elektronickej komunikacie je od 1.4.2012 pre platcov DPH.
To ja viem, len v tom bordeli sa nevyzná nikto, ale pokuty budú rozdávať jedna radosť, aby naplnili štátnu kasu Čítala som, že tú časť V, t.j. zoznam pracovníkov s ich príjmami, treba odovzdať na diskete, nie na papieri, zrejme aby to chudáci daňováci nemuseli skenovať. Tak sa radšej pýtam, či to nie je povinnosť.
1 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

ferob Pozri príspevok
Do mesačného prehľadu (myslím v časti V.) sa nikde nedávajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania dane? Mám spravený prehľad za 02/2012 a tam mám zohľadnené za každého zamestnanca len zam.prémiu a vrátený daň. bonus ročný a samozrejme preddavok na daň za február. Kde potom uvediem za každého zamestnanca tie preplatky a nedoplatky?
v V.časti aj ja to mám tak, bez preplatkov a nedoplatkov RZ len s DB a ZP,
nedoplatky a preplatky RZ som dala len na r.2 I.časti a to len do výšky sumy na r. 1 /po trápení a prečítaní poučenia, lebo ma to nechcelo pustiť ďalej/
II. časť mám vypísanú DB, r. A a C a ZP. r. D a F, čo si budem nárokovať na vrátenie až v marci /vyplním potom III. a IV. časť/
Keďže som nemohla od zrazených preddavkov na daň odpočítať celú sumu vrátených preplatkov z RZ, budem tak robiť každý mesiac na r. 2.
Dúfam, že to mám dobre vyplanené.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema Pozri príspevok
Prosím Vás, marcový mesačný výkaz na daňový úrad už musím podať elektronicky, nič sa nezmenilo?
NIe, nemusíš. Povinnosť sa odkladá .
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vychádza mi to tiež tak.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať