Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dobry den mily poradaci,
prosim Vas o radu, ci mam dobre vyplnene tlacivo Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch.

01 02 03
28.02. 31.03. 30.04.
Riadok 1 1810 1637 2449
Riadok 3 1438
Riadok 5 1810 199 2449
Riadok 6 -540 -540 0
Riadok 7 1270 -341 2449
Riadok 10 1270 2449
28.02. 26.4.
Riadok 11 1270 3816
Riadok B 540 540 0

Zamestnanec si do 1.3. neuplatnuje danovy bonus. V mesiaci april bolo na ucet DU poslanych o 1367,- Sk viac ako malo byt. Treba napisat ziadost o vratenie, alebo buduci mesiac posleme o tuto sumu menej. Dalej sa chcem opytat, ci treba poslat ziadost o vratenie tych 341,- Sk.

Prosim o nazor, ci to je vyplnene spravne.

DAKUJEM a prajem pekny zvysok dna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Tlačivo nie je vyplnené správne. Ten riadok 7 Ti nemôže ísť do mínusu. V riadku 3 môžeš napísať len takú sumu preplatkov, aby si sa v riadku 7 dostala na 0. Ostatné preplatky uvedieš potom následne v ďalšom mesiaci, keď si ich máš z akých preddavkov odpočítať. Keby ste si ich nemali z čoho odpočítať, napísali by ste žiadosť o vrátenie, čo však nie je tento Váš prípad.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Aby som napísala konkrétne čísla - na r.3 uveď sumu za druhý mesiac len vo výške 1097 Sk. A 340 Sk daj potom do r.3 v marci. Ak ste zaplatili viac, stačí, keď ďalší mesiac odvediete menej. A ešte chýba vyplnený r.A.

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Práve vypĺňam Prehľad o zraz.a odvedených preddavkoch za 2.kv.2006.Problém mám v tom,že Prehľad za 1.kv.mi opravila pracovníčka DÚ tak,že sumu preplatku z Ročného zúčtovania mi dala v 3.mesiaci celú.Tá bola na riadku 3 väčšia ako na r.1/ja som mala pôvodne na r.3 len do sumy na r.1/.Keď som argumentovala,že mi tak v r.5 vznikne mínusová hodnota,kázala tam napísať 0.Urobila som ako prikázala a teraz neviem ako vyplniť 2.kv.,lebo preplatok z Ročného zúčtovania budem vyrovnávať ať do konca roka,takže zo mzdy zrážam,ele neodvádzam.Poradí mi niekto,čo s tým?Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Martin1998
    Práve vypĺňam Prehľad o zraz.a odvedených preddavkoch za 2.kv.2006.Problém mám v tom,že Prehľad za 1.kv.mi opravila pracovníčka DÚ tak,že sumu preplatku z Ročného zúčtovania mi dala v 3.mesiaci celú.Tá bola na riadku 3 väčšia ako na r.1/ja som mala pôvodne na r.3 len do sumy na r.1/.Keď som argumentovala,že mi tak v r.5 vznikne mínusová hodnota,kázala tam napísať 0.Urobila som ako prikázala a teraz neviem ako vyplniť 2.kv.,lebo preplatok z Ročného zúčtovania budem vyrovnávať ať do konca roka,takže zo mzdy zrážam,ele neodvádzam.Poradí mi niekto,čo s tým?Ďakujem.
    Kedysi ma takto navigovali v jedinej kancelárii na jedinom DÚ. Pokračovala som až do rozobratia preplatku tak, že v r.5 bola stále 0. Inak sa nedalo. Bol to naozaj ojedinelý prípad. A kuriózny, lebo v susedných kanceláriach to tak nechceli.

    Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.