Zavrieť

Porady

SVB- zrážková daň z prenájmu

Podľa § 43 ZDP máme povinnosť ako SVB odviesť zrážkovú daň z prenájmu priestorov, ktoré prenajímame iným spoločnostiam. Účtujeme v podvojnom účtovníctve a teraz mi ale nie je jasné, či tú daň mám vypočítať z vystavených faktúr za r. 2011, alebo len z prijatých úhrad za tieto faktúry, pretože nie všetky faktúry nám boli do konca roka zaplatené.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Len pripomínam zábudlivcom, že zajtra je posledný deň na odvedenie zrážkovej dane z prenájmu pod jednotným variabilným symbolom 8100992011 na nový bankový účet 500267-základné číslo účtu/8180. A nezabudnite ani na oznámenie o odvedení tejto dane. Komu sa nechce rozmýšľať okopírujte:

    "Na základe § 43 ods. 13 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o dani z príjmov“) oznamujeme, že za zdaňovacie obdobie 2011 sme odviedli zrazenú daň z príjmov vo výške XYv zákonom stanovenej lehote do 16.01.2012 pod variabilným symbolom 8100992011."
    Naposledy upravil peton : 15.01.12 at 14:07 Dôvod: doplnenie

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Mám za to, že aj napriek tomu, že vedieš PÚ platíš zrážkovú daň len z príjmu, ktorý máš skutočne prijatý. Vyplýva mi to logicky zo samotného princípu zrážkovej dane.

    Citácia zákona:

    (3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o
    g) príjmy fondu prevádzky, údržby a opráv,135) ktorými sú

    1. príjmy za prenájom spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku vrátane prijatých úrokov z omeškania a pokút súvisiacich s týmto prenájmom,
    2. zmluvné pokuty a úroky z omeškania vzniknuté použitím prostriedkov tohto fondu,
    3. príjmy z predaja spoločných nebytových priestorov, spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu, ak sa vlastníci bytov a nebytových
    priestorov v dome nedohodli inak,

    (13) Platiteľom dane122) z príjmov uvedených v odseku 3 písm. g) je spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov135) alebo fyzická osoba alebo právnická osoba, s ktorou vlastníci bytov a nebytových priestorov domu uzatvorili zmluvu o výkone správy.135) Tento platiteľ dane je povinný daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa po uplynutí kalendárneho roka, v ktorom boli tieto príjmy poukázané alebo pripísané v prospech účtu fondu prevádzky, údržby a opráv.135)

    martincanka je offline (nepripojený) martincanka

    martincanka
    My platíme len z príjmu pripísaného na účet do 31.12 daného roka.dnes som práve volala na pobočku daň.úradu,kde mi povedali,že variabilný symbol vytvoriť z číslic 810099xxxx,kde xxxx je príslušný rok,za ktorý sa daň odvádza.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    peton Pozri príspevok
    Len pripomínam zábudlivcom, že zajtra je posledný deň na odvedenie zrážkovej dane z prenájmu pod jednotným variabilným symbolom 8100992011 na nový bankový účet 500267-základné číslo účtu/8180. A nezabudnite ani na oznámenie o odvedení tejto dane. Komu sa nechce rozmýšľať okopírujte:

    "Na základe § 43 ods. 13 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o dani z príjmov“) oznamujeme, že za zdaňovacie obdobie 2011 sme odviedli zrazenú daň z príjmov vo výške XYv zákonom stanovenej lehote do 16.01.2012 pod variabilným symbolom 8100992011."
    Ďakujem za pripomenutie, hneď píšem oznámenie

    Marika78 je offline (nepripojený) Marika78

    Marika78
    Rada by som reagovala na "Oznámeniu o odvedení tejto dane".... Na základe akého predpisu, je povinnosť túto skutočnosť oznamovať???? Mám za to, že odvedením zrážkovej dane správcovi do 15.01. je daňová povinnosť splnená. ČI?

    SVB- zrážková daň z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.