Zavrieť

Porady

odchodné

Dobry den,
potrebovala by som takuto radu: tri roky som mala zamestnanca v trvalom pracovnom pomere, ktory odisiel do predcasneho starobneho dochodku, potom pracoval u mna na dohodu, z dohody dal sam vypoved a teraz ziada odchodne. Chcem si overit, ci ma na odchodne narok a ci sa musia z odchodneho platit odvody.
Dakujem
Usporiadat
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

A nemohla by som to spraviť takto? Donesie mi potvrdenie zo soc. poisť., že požiadala o starobný dôchodok, vyplatím jej v marci odchodné a keď bude mať rozhodnutie o priznaní dôchodku, tak mi ho dodatočne donesie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

H.B. Pozri príspevok
A nemohla by som to spraviť takto? Donesie mi potvrdenie zo soc. poisť., že požiadala o starobný dôchodok, vyplatím jej v marci odchodné a keď bude mať rozhodnutie o priznaní dôchodku, tak mi ho dodatočne donesie?
NIe, porušila by si tým ZP.
§ 76a
Odchodné

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, predčasný starobný dôchodok alebo
starobný dôchodok.
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
U nás končil zamestnanec PP k 31.7.2011. K 1.8.2011 išiel žiadať o predčasný dôchodok a k 1.8.2011 mu bol priznaný.Tým pádom mu bolo vyplatené odchodné vo výplate za júl vyplatenej v auguste. Dúfam, že to je v poriadku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

inges Pozri príspevok
U nás končil zamestnanec PP k 31.7.2011. K 1.8.2011 išiel žiadať o predčasný dôchodok a k 1.8.2011 mu bol priznaný.Tým pádom mu bolo vyplatené odchodné vo výplate za júl vyplatenej v auguste. Dúfam, že to je v poriadku.
Je to v súlade s §76 ZP.
1 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
ďakujem
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

No ale veď u nás to bude to isté. Zamestnankyňa ukončí s nami PP 13.3.2012. K 14.3.2012 pôjde požiadať o starobný dôchodok, ktorý jej priznajú. Akurát to rozhodnutie jej nedajú hneď, ale jej príde domov neskoršie. Môže mi akurát doniesť potvrdenie, že si podala žiadosť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

no, ale žiadosť o priznanie dôchodku nie je nadobudnutie nároku, ten je až vtedy, ak dostane rozhodnutie o priznaní zo SP.
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
mzdarka renca Pozri príspevok
no, ale žiadosť o priznanie dôchodku nie je nadobudnutie nároku, ten je až vtedy, ak dostane rozhodnutie o priznaní zo SP.
Takže som to dokafrala ja. Išlo o šéfa. A bolo mi poradené, že treba odchodné vyplatiť v poslednej výplate.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať