Zavrieť

Porady

Isover GreyWall

enti enti

enti je offline (nepripojený) enti

Ahojte rad by som sa chcel spytat ci niekto toto pouzil uz na dom a ci sa s tym dobre pracovalo ci by mi to odporucal.
Uvazujem o zatepleni domu Tehly Leier 30 NF...A neviem si vybrat material....Z EPS sa mi najviac paci tento hrubka 160 mm alebo potom GreyWall Plus a to 200mm.
Rad by som dosiahol pri svojom dome R > 6 ...alebo podobne....Rad by som bol aby moj dom NED. Je to mozne dosiahnut tymto materialom. A co s rosnym bodom, bude vsetko v poriadku ked toto pouzijem.
Dakujem za pomoc.
Usporiadat
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ja som daval rolovanu vatu lebo som ju mal za smiesnu cenu, ale aj MPE. MPE je v pohode, len keby to tak nepichalo. Kludne kup rolovanu vanu, ak sa ti zmesti 20cm tak tam 20cm roztiahni a mas to hned spravene. Ak chces mat povalu pochôdznu musis si spravit rost.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

mendo933 Pozri príspevok
2 vrstvy sa robia kvoli eliminovaniu tepelnych mostov.Druhou vrstvou prekryjes vsetky spoje. Ja mam na sikminach 36cm ( viac som nechcel aby sa dalo aj chodit pod sikminami) strop 42cm a v jednej casti 50cm. Keby som nemal povalu pochôdznu tak je vsade 50cm.
Ked si to hodis do kalkulacky tak zistis ze pridane izolacie do strechy je najmenej bolestne na penazenku a najôr sa ti to vrati.
PS: cela dedina mala roztopene strechy, len ja som mal bielu. V com to asi bude?
Súhlasím, ale ísť nad 30 cm v strope už až taký veľký význam nemá. Prepočítaj straty - http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-...t-v-konstrukci

Ak máš 30 cm pri λ=0,04 a plochu 200m2, straty sú 853W (pri -12°C vonku!!! Pozri aká je priemerná teplota za posledné 2 mesiace). Pridaním 20cm sa dostaneš na 512W, rozdiel 341W, náklady 900-1000€, aká je návratnosť?
graf.jpg  
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

mne vyslo ako optimalne skladba zateplenia, zaklady 8cm, steny 20cm, podlaha 20cm, strop 30cm, okrem podlahy budem mat 15cm, budem mat vsade uvedene hodnoty. hlavne daj pozor na realizaciu, mne zateplenie zakladov .... skoda reci.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
mne vyslo ako optimalne skladba zateplenia, zaklady 8cm, steny 20cm, podlaha 20cm, strop 30cm, okrem podlahy budem mat 15cm, budem mat vsade uvedene hodnoty. hlavne daj pozor na realizaciu, mne zateplenie zakladov .... skoda reci.
Je to nepomer podlaha 20 strop 30.Nezmysel.Jedine v pivnici tam by som tých 20 uznal.Teplo ide vždy hore 20 cm na podlahe nenávratná investícia.Vyhodené peniaze.Na podlahe by som 10 ubral strop by som 10 pridal .
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Je to nepomer podlaha 20 strop 30.Nezmysel.Jedine v pivnici tam by som tých 20 uznal.Teplo ide vždy hore 20 cm na podlahe nenávratná investícia.Vyhodené peniaze.Na podlahe by som 10 ubral strop by som 10 pridal .
kazda cast zateplenia potrebuje svoje cm, takze niekde je OK 15cm a niekde 30cm, napriklad ako pri podlahe a strope, aj kvoli tomu, ze teplo stupa hore.

investicia do podlahy, tam uz asi tazko niekedy pridate a cena za 5cm na celkovu plochu je zanedbatelna

teraz nemozem hladat, ale pridam sem aj neake cisla, tie budu najlepsie
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

day Pozri príspevok
mne vyslo ako optimalne skladba zateplenia, zaklady 8cm, steny 20cm, podlaha 20cm, strop 30cm, okrem podlahy budem mat 15cm, budem mat vsade uvedene hodnoty. hlavne daj pozor na realizaciu, mne zateplenie zakladov .... skoda reci.
Podlaha 20cm je zbytočne veľa, pod dekou nemáš -x°C ako je vonkajšia teplota, je tam stabilne zopár stupňov nad nulou aj v zime.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

podlaha je tak velka plocha, ze by som ju rozhodne neignoroval. Aj ked je pod domom 5 stupnov, na 100m2 to musi mat velky vplyv. teplo ide dohora hlavne ked je vo vzduchu, v materialom sa siri vsetkymi smermi.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

TomasHC Pozri príspevok
Súhlasím, ale ísť nad 30 cm v strope už až taký veľký význam nemá. Prepočítaj straty - http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-...t-v-konstrukci

Ak máš 30 cm pri λ=0,04 a plochu 200m2, straty sú 853W (pri -12°C vonku!!! Pozri aká je priemerná teplota za posledné 2 mesiace). Pridaním 20cm sa dostaneš na 512W, rozdiel 341W, náklady 900-1000€, aká je návratnosť?
To aka je priemerna teplota za 2 mesiace to by som nebral vôbec do uvahy.Dom stavas na cely zivot, a nikto nevie ako bude.Izolacia v strope nesluzi len kvoli uniku tepla ale aj opacnym smerom v lete a to prehrievanie. V lete som mal na strope len 20cm a bolo citit ze sa prehrieva
Vata do striech je momentalne najlacnejsia tam sa to najskôr vrati. Niekomu je 340w hore dole jedn. Mne nie
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

NED od Jarky, (neake prispevky od Jarky su aj tu na fore) v tomto dome zlozenie podlahy 10+5+10=25cm podlahoveho EPS
zadavatel temy ide tiez stavat NED, tam su prisne hranice

http://pasivnydom.blog.cz/0912/izolacia-podlahy-v-prizemi

v
prilohe posielam moj prepocet straty konstrukciou, v nom sa da namodelovat hrubka izolacie, jej vysledny efekt na obalke domu, graf s % stratou danej konstrukcie

(v pripade, ze niekto najde nezrovalost v tabulke, za kazde info budem povdacny)
Naposledy upravil day : 21.01.12 at 10:57
1 0
enti enti

enti je offline (nepripojený) enti

Dakujem za vsety rady. Vezmem to tak ze hore to zateplim este 10cm izolaciou. Cez 30cm uz nechcem ist nech z tych mojich okien ide trosku svetlaDakujem.
Co sa tyka toho siveho polystyrenu asi pojdem do neho tiez nechcem aby steny boli hrube takze trosku si priplatim a pojdem do 15 - 16cm jedna vrstva. Alebo mam zvazovat este aj mineralnu vlnu 20cm? Fakt v tomto sa neviem 100% rozhodnut....Mineralna vlna nazasava vlhkost ale zase polystyren mi pride strasne "umely"....Hmm...S cim sa lahsie pracuje? Asi s EPS...

PS:Trosku mimo temy chcem sa spytat na cenu prace....Za 2 poschodovy dom strechy typu A s malymi vyclenkami na okna z jednej a z druhej steny podorys 9,5 x 11,5 v tom: Zaklady, zakladova doska, tahanie murov, spravenie schodov betonovych, poschodie tahanie murov, strecha zateplenie strechy plus zateplenie z vonku....V podstate cena za hrubu stavbu ale len cisto praca. Vacsina materialu vlastna....iba drobnosti od nich.... 35 000 euro....Bez omietok a bez kladenie podlahy atd.... Vela, malo? Kolega za tolko staval minuly rok ....Mne sa to zda hrozne vela...Hmm...Dakujem
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ci vata, ci eps to sa musis rozhodnut ty, na nete je milion diskusii. S vatou sa ovela horsie robi a 20cm je aj uz dost tazka, doporucoval by som ti to skusit. Nehovoriac o cene.
"Mineralna vlna nazasava vlhkost " -no neviem...
Ta cena je dost vysoka si myslim, kopu veci na hrubej stavbe sa da aj svojpomocne spravit a jednej firme by som celu HS asi nedal stavat. Ked tak by som si najimal partie na jednotlive etapy, lebo na celej stavbe ta najviac osklbu.Ja som HS dostal od vykopu pod strechu aj s prieckami za 30tis. € cakom prask aj s robotou dost svojpomoc, bez okien (zateplenie sa do HS nepocita) poschodovy dom 9x10 + zimna zahrada 16m2 + 36m2 garaz. (heluz,monolit deka,tondach krytina).
Ohladom tychto veci jetiez plno diskusii ci tu na porade, ale aj na inych forach. Ak este nestavas doporucujem zacat studovat, dost ti to da a vela usetris. stavbe zdar
0 0
Jarka Č. Jarka Č.

Jarka Č. je offline (nepripojený) Jarka Č.

day Pozri príspevok
nezrovalost v tabulke
Ja len trošku doplním:
podlahovému EPS priraďte lambdu 0,037 alebo 0,035 alebo ak bude šedý 0,032

ak ide o okná s dvojsklom, U nebude 1,0
ak ide o okná s trojsklom, dôležité je vedieť akým --- odporúčam Ug=0,5-0,6
a podľa druhu 3skla dať aj hodnotu g - ak bude Clearvision (drahšie), tak môže ostať 0,6; ak klasika, tak g=0,5

Takisto nevedno, pre akú lokalitu je to počítané, takže ťažko súhlasiť, alebo nesúhlasiť so 180 dňami a priem. teplotou +2°C.

Či je rozumnú pridať na strop, treba prepočítať na peniaze. Aj keď strop nezaberá najväčšie percento strát. Lebo vlna je lacná.

Plyn - cena pre r. 2012 je 0,0509 € s DPH/kWh.
Naposledy upravil Jarka Č. : 14.01.12 at 23:27 Dôvod: cena plynu
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať