Zavrieť

Porady

Prideľovanie kreditov

Chcela by som sa opýtať, považuje sa dvojročné štúdium špeciálnej pedagogiky, ktoré som absolvovala pred prijatím zákona č. 317  o pedag. zamestnancoch za rozširujúce štúdium. Podotýkam , že k 31.11.2009 som ešte nemala 5 rokov praxe, takže toto štúdium mi nebolo uznané ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky. Môže mi teraz za toto štúdium udeliť riaditeľ 60 kreditov, a ja ich využíjem tak, že sa do 31.12.2012 prihlásim na I. atestačnú prácu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Dobrý deň,

    (3) Kredity za tvorivé aktivity súvisiace s výkonom pedagogickej činnosti alebo výkonom odbornej činnosti podľa § 47 ods. 1 písm. e) priznáva riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia, ktorý vydá pedagogickému zamestnancovi alebo odbornému zamestnancovi osvedčenie o počte získaných kreditov.

    (11) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi z priznaných kreditov podľa odseku 2 a 3 uzná riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia najviac 30 kreditov na účely vyplácania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu;58) riaditeľovi školy a riaditeľovi školského zariadenia uzná kredity zriaďovateľ.
    jeanettek zdenka 131 ĎAKUJEM!

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    sona3939 Pozri príspevok
    dobrý deň,
    chcela by som sa v tejto súvislosti opýtať - tiež som absolvovala dvojročné rozširujúce štúdium, ale este pred 10 rokmi, mam strednú pedagogickú školu, - k 31.11.2009 som mala 5 rokov pedagogickej praxe. Môže mi teraz za toto štúdium udeliť riaditeľ 60 kreditov, a ja ich využíjem tak, že sa do 31.12.2012 prihlásim na I. atestačnú prácu ?
    dakujem za odpoved
    Dobrý deň, nemáte nárok na 60 kreditov.

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    riaditel ti musi pridelit 60 kreditov. Tieto kredity vyuzijes bud na prihlasenie na atestacnu skusku, alebo budes poberat 12% kreditovy priplatok (to je ale uz na dobrovolnosti riaditela ci ti priplatok da). Ak ti da priplatok tak najlepsie by si mala do decembra brat priplatok a nasledne sa v decembri prihlasit na atestacnu skusku.

    sona3939 je offline (nepripojený) sona3939

    sona3939
    dobrý deň,
    chcela by som sa v tejto súvislosti opýtať - tiež som absolvovala dvojročné rozširujúce štúdium, ale este pred 10 rokmi, mam strednú pedagogickú školu, - k 31.11.2009 som mala 5 rokov pedagogickej praxe. Môže mi teraz za toto štúdium udeliť riaditeľ 60 kreditov, a ja ich využíjem tak, že sa do 31.12.2012 prihlásim na I. atestačnú prácu ?
    dakujem za odpoved
    Dobrý deň, som tu úplným nováčikom a hľadám odpovede na pár otázok... Zaujímalo by ma, ako je to s vyplácaním kreditového prípevku za tvorivé aktivity, ktoré prešli novelou zákona pod kompetencie riaditeľa školy. Je pravdou, že má právo prideliť najviac 30 kreditov za odbornú publikačnú činnosť? Napísala som s kolegyňou dve odborné publikácie v záujme obohatiť aj kolegov svojou prácou, nielen zhromažďovať kredity, dnes nám bolo povedané, že za takmer 250 strán textu nám môže byť pridelených riaditeľom len 30 kreditov za účelom vyplácania kreditového príplatku. Môžeme sa obrátiť na priznanie príplatku na akreditačnú radu, alebo máme byť radi, že nás niekto odmenil za dva a polročnú prácu 30 kreditmi? Ďakujem!

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Štúdium šoeciálnej pedagogiky už nie je rozširujúce štúdium a riaditeľ Vám nemôže priznať kredity. Za tvorivé aktivity sa do 1. 11. 2009 po piatich rokoch pedagogickej praxe priznávala náhrada 1. kvalifikačnej skúšky, teraz sa priznávajú kredity. Za Vašu prácu ste si mali pýtať honorár, najviac 30 kreditov je skutočne slabá náplasť. A na priznanie potrebujete doložiť ešte nejaké doložky, schválenie a pod. Riaditeľ Vám kredity neprizná len tak, lebo o tom hovorí nejaký paragraf. A nepredpokladám, že za tvorivé aktivity niekedy v minulosti, ale za aktivity od 1. 1. 2012.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Robím odvedčenia za priznané kredity riaditeľom.Aký dátum vydania osvedčenia tam napíšem, keď smernica 4/2012 platí od 1.2 2012 a kredity majú byť priznané v januári aby mohli byť od februára vyplácané príplatky?
    Naposledy upravil pavlinka : 16.02.12 at 11:25
    Sabadka ktorý koľvek januárový dátum.

    emily17 je offline (nepripojený) emily17

    emily17
    Práve som si prečítala smernicu 4/2012, a neviem či som správne pochopila, že aj keď mám ukončené štúdium špeciálnej pedagogiky,ukončené štátnou skúškou, sa toto štúdium nepovažuje za rozširujúce a nemôžu mi byť priznané kredity?
    xixix áno, správne ste to pochopili. V tých príkladoch je to podrobne vysvetlené

    Prideľovanie kreditov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.