Zavrieť

Porady

konatel a súkromné vozidlo

Ak konatel využíva súkromné auto nezapísane v sro-čke na podnikanie...má povinnosť nahlásiť do 30 dník vznik danovej povinnosti ale lebo podať danové prizanie do 31.01.2012??

Ďakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pozri si v tejto téme. Je to tu veľmi dobre vysvetlené aj s výpočtom.
http://www.porada.sk/t188610-p6-nahr...nzin-v-ju.html
tweedle Pozri príspevok
takže konateľ ide napr na služobku do Žiliny ráno si natankuje, a poobede mi prenesie blok za PHM a ja mu preplatím blok, náhrady + 0,183 e za kilometre?

doteraz som mala len firemné autá, tak som z toho trocha jeleň
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Môžem aj ja otázku ohľadom kilometrovného, pretože si už nie som istá ničím - čo v prípade, že na podnikateľské účely použije konateľ auto svojho rodinného príslušníka (otca, manželky,...). Ako to v tomto prípade ošetriť (aké doklady mi musí doložiť)? Má nárok na náhradu za kilometre v takomto prípade?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

posúvam
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

calawen Pozri príspevok
Môžem aj ja otázku ohľadom kilometrovného, pretože si už nie som istá ničím - čo v prípade, že na podnikateľské účely použije konateľ auto svojho rodinného príslušníka (otca, manželky,...). Ako to v tomto prípade ošetriť (aké doklady mi musí doložiť)? Má nárok na náhradu za kilometre v takomto prípade?
....samozrejme, že má nárok na náhradu za kilometre :-)
netreba však zabudnúť na ostatnú novelu - aj za takéto vozidlo sa už platí DzMV
1 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Mila123 Pozri príspevok
nech ti predloží fotokópiu TP..., jednoznačne podľa TP.....over si či auto je osobné,prečo? na nákladné, úžitkové nie je možné viazať základnú náhradu....(niekedy, sa kupovali autá so zadnou mriežkou a v TP boli vedené ako nákladné) i keď vyzerali ako osobné -dôvod odpočet DPH......
toto ma prekvapilo...
spoločnosť ktorá vznikla v r.2012 a nemá zatiaľ žiadnych zamestnancov, nevlastní motorové vozidlo.V spoločnosti je len konateľ, ktorý na pracovné cesty využíval svoje súkromné vozidlo.
Bola som v tom, že DP k dani za MV podá spoločnosť nakoľko je daňovníkom podľa §85 ods.2 pism a).
Ale som zistila, že to vozidlo je nákladné - pickup. Takže v tomto prípade nemôže spoločnosť konateľovi vyplácať cestovnú náhradu za 0,183 € 1km?

ešte ma napadlo, ak by konateľ použil auto známeho alebo rodinného príslušníka (vyučtovanie prac. ciest budem musieť prerobiť), vtedy si môže uplatniť náhradu za spotrebu PHM aj základnú náhradu 0,183 za 1km? Je aj v takomto prípade za r.2012 podať DP k dani z MV?
auto bolo používané na prac.cesty na slovensku ale aj v nemecku...
Naposledy upravil cibka1 : 29.01.13 at 08:41
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

cibka1 Pozri príspevok
toto ma prekvapilo...
spoločnosť ktorá vznikla v r.2012 a nemá zatiaľ žiadnych zamestnancov, nevlastní motorové vozidlo.V spoločnosti je len konateľ, ktorý na pracovné cesty využíval svoje súkromné vozidlo.
Bola som v tom, že DP k dani za MV podá spoločnosť nakoľko je daňovníkom podľa §85 ods.2 pism a).
Ale som zistila, že to vozidlo je nákladné - pickup. Takže v tomto prípade nemôže spoločnosť konateľovi vyplácať cestovnú náhradu za 0,183 € 1km?

ešte ma napadlo, ak by konateľ použil auto známeho alebo rodinného príslušníka (vyučtovanie prac. ciest budem musieť prerobiť), vtedy si môže uplatniť náhradu za spotrebu PHM aj základnú náhradu 0,183 za 1km? Je aj v takomto prípade za r.2012 podať DP k dani z MV?
auto bolo používané na prac.cesty na slovensku ale aj v nemecku...
posúvam
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tictac7 Pozri príspevok
....samozrejme, že má nárok na náhradu za kilometre :-)
netreba však zabudnúť na ostatnú novelu - aj za takéto vozidlo sa už platí DzMV
ale až za 2013
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Prosím Vás o radu. Konateľ spoločnosti využíval na služobné cesty vlastné vozidlo ( auto s prívesom).Preplácali sme cesťáky + náhradu na km. Mal vážny úraz a je na dlhodobej PN. Tak na tie služobky bol vyslaný zamestnanec s autom konateľa (cca 1 mesiac). Patrí zamestnancovi stravné a konateľovi náhrady za km? (firma nevlastní auto, ktoré môže ťahať príves). Za mesiac sa zamestnala vo firme manželka, ktorá potom chodila na služobky miesto manžela (konateľ na dlhodobo PN). Za auto bola riadne zaplatená daň z motor.vozidiel. Je nárok na preplatenie stravného a náhrady za km? Neuvedomili sme si "vlastné" vozidlo, bol krízový stav. Poradíte prosím? Ďakujem Gabi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať