Zavrieť

Porady

priznanie otcostva a RL

Dobry den, chcem sa opytat ohladom priznania otcostva a zapis do RL. Mozem sa zapisat do RL bez pritomnosti matky, ktora podala cestne prehlasenie o zapise otcostva. Jedna s ami o to, ze tam odmieta so mnou ist a naschval ma chce dat na sud, aby som zbytocne platil sudne trovy, pravnika a ine vydaje s tym spojene. Pritom som ochotny to riesit mimo sudnou cestou, ale mam pocit, ze ju to tesi, ze budem tolko platit. Pokial prebehne nakonies sudne pojednavania a cestne prehlasim na sude, ze nemusia robit test otcostva, nakolko som si vedomi, ze to dieta je moje, budem nieco platit?Alebo ake priblizne poplatky ma cakaju? Este jedna otazocka, ak by bolo toto pojednavanie, moze sa to spojit rovno s vyzivnym?jedna sa mi o tom, ze sa nechcem zbytocne tahat po sudoch, dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zákon: Ak nie je otcovstvo určené podľa domnienky otcovstva manžela matky, možno ho určiť súhlasným vyhlásením oboch rodičov.
    Ak nedošlo k určeniu otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov, môže dieťa, matka alebo muž, ktorý tvrdí, že je otcom, navrhnúť, aby otcovstvo určil súd.
    Návrh na určenie otcovstva môžte pokojne podať vy :-) V každom prípade matke dieťaťa čím skôr (ideálne pred tým, než ona podá návrh na súd) napíšte list do vlastných rúk, že sa hlásite k otcovstvu (hlásili ste sa aj skôr) a žiadate ju, aby ste podľa druhej domnienky otcovstva určili otcovstvo spoločne (to dieťa sa už narodilo?) . Takto budete mať dôkaz, že ste nezavinili súdne konanie a teda by ste nemuseli platiť trovy.

    priznanie otcostva a RL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.