Zavrieť

Porady

BSM-vysporiadanie bankových účtov

Dobrý deň.
Rád by som sa informoval, ako je to s bankovými účtami, ktoré boli založené počas manželstva. Dva účty boli založené na meno mojej EX a jeden účet na moje meno. Po rozvode manželstva mojej EX zostali účty vedené na jej meno a mne účet vedený na moje meno (čiže každý disponoval len s týmito "svojimi" účtami). V žiadosti o vysporiadanie BSM však žiadne účty nefigurujú (BSM ešte nie je vysporiadané napriek tomu, že je už 5 rokov od rozvodu manželstva). Pýtam sa preto, môžem ja ako odporca dodatočne doplniť návrh o tieto účty? Ako sa potom súd pozerá na tieto účty? Je stav na účtoch ku dňu rozvodu smerodajný pri delení BSM? Do akej miery bude súd zaujímať, čo sa s peniazmi na účtoch dialo po rozvode manželstva, teda ak mi napríklad moja EX vyplatila určitú vyššiu čiastku rok po rozvode manželstva bude súd zaujímať, prečo mi ju vyplatila? Alebo to, čo sa dialo s účtami po rozvode manželstva nemá vplyv na vysporiadanie BSM a moja EX v prípade, že má pocit, že mi neoprávnene vyplatila tieto peniaze má možnosť ma žalovať (ale keďže už prešlo viac ako tri roky, tak asi ťažko uspeje)...

Za odpovede vopred ďakujem a želám všetkým príjemný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zánikom manželstva zanikne i bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Ak do troch rokov od zániku BSM nedošlo k jeho vyporiadaniu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z BSM pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.

    bomgba je offline (nepripojený) bomgba

    bomgba
    dobrý večer, pán Draik patrí asi medzi právnikov ,lebo iba tí sú schopní odpovedať na konkrétne otázky paragrafom alebo poučkou ,ktoré sa dajú bežne prečítať na hocijakej vebovej stránke...ale i tak ďakujem za snahu ,veď čo by som chcel, táto rada bola konečne zadarmo....nájde sa ešte nejaký dobrovolník čo poradí??? dakujem

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Inak povedané, ako chcete dávať resp. dopĺňať návrh na vysporiadanie BSM, keď BSM je po troch rokoch od rozvodu rozdelené zo zákona?

    BSM-vysporiadanie bankových účtov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.