Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Ahojte Poraďáci!

Podnikateľ JÚ, vyberá z podnik. účtu kartou určitú hotovosť, napr. 1 000,-Sk. Je možné týchto 1 000,- Sk zaúčtovať na osobnú spotrebu, alebo len ako prevod do pokladne. Podľa môjho názoru, si podnikateľ nemusí brať peniaze na osobnú spotrebu len z pokladne, ale môže aj priamo z účtu. Alebo nie? Aký je Váš názor? Ďakujem.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zdeni
Chcel si napísať, že nevidíš dôvod ich dávať do VNZD? No áno, mňa to poplietlo s tým účtom a priamo na osob. spot. Takže:
ak to ide cez pokladňu tak jasné že poplatky VOZD
ak to ide priamo na osob. spot. tak poplatky VNZD.
Či, ty myslíš, že aj tie / ak to ide priamo z BÚ na osobnú spotrebu?/. Asi nie? Však, alebo to ja zle chápem?
Ja dávam na firemnom účte všetky poplatky ako VOD
Už som sa opravil
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ja tak isto a pri kontrole som nemal žiadny problém. Aj keď sa jednalo o platbu kartou z podikateľského účtu v Tescu za potraviny- osobná spotreba.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Manual
Ja dávam na firemnom účte všetky poplatky ako VOD
Už som sa opravil
No, ja mám aj takých, čo platia z firemného účtu deťom stravenky. Takže poplatky za tieto položky / podľa môjho názoru/ by som nedávala do VOZD.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Zdeni
No, ja mám aj takých, čo platia z firemného účtu deťom stravenky. Takže poplatky za tieto položky / podľa môjho názoru/ by som nedávala do VOZD.
Myslím, že máš pravdu. Ale ja so to riskla a na daňových kontrolách som nemala žiadny problém. Ono to v skutočnosti možno za rok spraví 100-500 Sk.
0 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Ja davam vyber z bankomatu priamo na osobnu spotrebu, cez ziadne priebezne polozky to nejde. Ved aj ten ucet je moj a ked platim v nejakom obchode za nakup, nebudem to predsa davat do pokladne, ked to prejde priamo cez kartu a podobne je to aj ked vyberam z bankomatu, lebo vysledny efekt je tak, ci onak osobna spotreba. Tiez mi to kontrola odobrila, lebo ucet mam ako SZCO a uhradzam z neho aj veci sluzobne aj osobnu spotrebu. Tato polozka neovplyvni vyznamne ZD, takze podla mna sa nie je coho obavat.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať