Zavrieť

Porady

Uznanie dlhu s exekucnym titulom u notara

Potreboval by som vediet kolko ma bude stat notarska zapisnica uznanie dlhu s exekucnym titulom u notara so splatkovym kalendarom. Ide o sumu 1100eur. Bol som sa na to aj pytat a pracovnicka mi povedala, ze to bude stat 120eur. Zda sa mi to troska vela, v inej teme pisal doctor23 pri pohladavke 700 eur to vychadzalo cca 35eur. Je ta suma ktoru mi povedala pracovnicka u notara spravna (120eur)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    neviem z čoho si cucajú tí ľudia sumy

    vyhl. MS SR č. 31/1993 Z.z. v platnom znení:

    Za spísanie notárskej zápisnice vrátane vydania osvedčeného odpisu notárskej zápisnice: 1. Ak ide o zmluvu alebo o jednostranný právny úkon okrem bodu 2, alebo o osvedčenie iných skutkových dejov, alebo osvedčenie o vyhlásení
    z prvých 3 319,39 eura základu .......... 1 %,
    z presahujúcej sumy až do 16 596,96 eura základu .......... 0,7 %,
    z presahujúcej sumy až do 33 193,92 eura základu .......... 0,5 %,
    z presahujúcej sumy až do 99 581,76 eura základu .......... 0,3 %,
    z presahujúcej sumy až do 663 878,38 eura základu .......... 0,1 %,
    z presahujúcej sumy až do 1 659 695,94 eura .......... 0,05 %,
    najmenej .......... 16,60 eura.
    Suma nad 1 659 695,94 eura sa do základu nezapočítava.

    ak je platiteľ DPH, plus DPH, ak notár cestuje + strata času atď. ale určite nie 120 EUR

    Spisovať uznanie dlhu pred notárom je zbytočné, stačí ti overenie podpisov na texte, ktorý si naformuluješ sám

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Skús osloviť iný notársky úrad, resp. ak máš vzor notárskej zápisnice s exe titulom, priprav si ju sám a dohodni sa s iným notárskym úradom, že im mailom prepošleš vzor uznanie dlhu, na základe ktorého si oni pripravia notársky zápis a spolu s Tvojou zmluvou to zviažu a podpíšte to pred notárom.
    U nás v KE sú notári prístupní aj k takejto spolupráci a tieto menšie záležitosti naozaj vedia robiť za poplatok 35,-€.

    Uznanie dlhu s exekucnym titulom u notara

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.