Zavrieť

Porady

fa - ako spravne zauctovat

Ahojte prosim o radu
V decembri 2005 som uhradila poplatok za kurz - prevodom, cize mam to na vypise z uctu. V januari sa konal kurz, kde mi vystavili aj fa na danu sumu.Neviem ako spravne zauctovat fa, ktora je vystavena v januari 2006 s textom: uhrada 15.12.2005 zalohou - hradila som celu sumu.Poradite???
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    1919696
    Ahojte prosim o radu
    V decembri 2005 som uhradila poplatok za kurz - prevodom, cize mam to na vypise z uctu. V januari sa konal kurz, kde mi vystavili aj fa na danu sumu.Neviem ako spravne zauctovat fa, ktora je vystavena v januari 2006 s textom: uhrada 15.12.2005 zalohou - hradila som celu sumu.Poradite???
    Dakujem
    Úhrada zálohy v decembri na kurz , ktorý sa konal v januári . Túto zálohu účtuješ do výdavkov neovplyvujúcich ZD. V roku 2006 túto úhradu zaúčtuješ v rámci uzávierkových operácii do výdavkov ovplyvňujúcich ZD -prevádzková réžia .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nezabudni túto uhradenú zálohu zapísať k 31.12.2005 aj do knihy pohľadávok .

    1919696 je offline (nepripojený) 1919696

    1919696
    Zita vdaka za odpoved, ale preco si to nemozem zaratat do vydavkov za rok 2005 ked to mam ako uhradu na vypise z uctu v roku 2005?Nechapem ako to zauctujem do roku 2006 ked doklad o zaplateni-vypis je z min.roku?dik

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Pri zaplatení zálohy v jednoduchom účtovníctve je teraz dôležité, kedy dôjde k skutočnému dodaniu tovaru/služby, podľa toho sa na tú zálohu pozeráš buď ako na príjem, ktorý Ti ovplyvňuje/neovplyvňuje daňový základ. Keby si to školenie absolvovala ešte v decembri, bola by zaplatená záloha výdavkom ovplyvňujúcim daňový základ.

    fa - ako spravne zauctovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.