Zavrieť

Porady

odpis auta či paušálnych výdavkov PHM

dobrý deň, prosím vás, chápem dobre, že ak živnostník používa svoje vlastné auto vo firme, tak si môže uplatniť paušálny odpočet PHM, teda robí cesťáky a nemôže si v tom prípade dať do nákladov opravy auta a nákup súčiastok
ak má auto zahlásené ako firemné, potom neodpisuje paušálny odpočet PHM, ale robí ročný odpis auta a v tom prípade si môže dať do nákladov jeho opravy, umyvárku a parkovné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusetka33 Pozri príspevok
    dobrý deň, prosím vás, chápem dobre, že ak živnostník používa svoje vlastné auto vo firme, tak si môže uplatniť paušálny odpočet PHM, teda robí cesťáky a nemôže si v tom prípade dať do nákladov opravy auta a nákup súčiastok
    ak má auto zahlásené ako firemné, potom neodpisuje paušálny odpočet PHM, ale robí ročný odpis auta a v tom prípade si môže dať do nákladov jeho opravy, umyvárku a parkovné?
    Nie, MV nemôže odpisovať, ani uplatňovať ost. náklady na jeho prevádzku ako opravy, nákup súčiastok a pod. Namiesto nákupu PHM si uplatňuje tzv. náhrady za jeho používanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusetka33 Pozri príspevok
    a je jedno či ho používa ako vlastné či firemné?
    Veď píšeš, že používa vlastné.

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    an, boli tam obe možnosti, chcela som sa uistiť či som to pochopila dobre, vlastné - paušálne náhrady a keby ho používal ako firemné ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lusetka33 Pozri príspevok
    an, boli tam obe možnosti, chcela som sa uistiť či som to pochopila dobre, vlastné - paušálne náhrady a keby ho používal ako firemné ?
    Ale veď on používa svoje súkromné ako firemné, či je to ináč? Ak ho nemá v majetku SZČO, skutočné si ani uplatniť nemôže, rovnako ani odpis.

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    môžem sa spýtať ešte k tomu autu, ak ho má zahlásené na daňovom úrade a má pridelené k nemu ičo, čo sa v tom peípade môže dať do výdavkov ovplvňujúcich zd

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    PHM, opravy,poistné, odpisy...... a všetko čo sa týka uvedeného automobilu
    Naposledy upravil karpis : 22.01.12 at 10:21 Dôvod: čiarka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.