Zavrieť

Porady

Správne vypočítané odstupné ???

Dobrý večer. Prosím vás o pomoc. Dostala som 29. 11. 2011 výpoveď. Dohodli sme sa, že ostanem ešte pracovať v decembri a bude mi vyplatené odstupné za jeden mesiac. Pracovala som do 11. 12, 12. 12 som bola u lekára a od 13. 12 som bola PN. Priemernú náhradu v páske za december mám 2,9374. Známa mi povedala, že by som mala mať odstupné vyplatené ako násobok 163,05, keďže som pracovala 7,5 hodiny 5 dní v týždni krát horeuvedená náhrada. Vychádza mi to teda 478,94 €... V páske mám ale preplatené odstupné 455,15 ? Je správny ten výpočet môj, alebo z pásky ? Mohla mi ho nejako krátiť, keď som bola na chorej ? Ako sa mohla dopracovať k takejto sume ? Ďakujem vám. Nevyznám sa do toho, tak vás prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
    Ak zamestnanec dostane upovedomenie k 31.1.2012, že ho firma nepotrebuje za nadbytočnosť a ten pracoval
    vo firme 10 rokov, má len 2 možnosti ako riešiť situáciu:
    1.2.2012 už nepríde do práce a zhrabne 3???-mesačné odstupné??
    alebo ešte normálne odpracuje celý február, marec a apríl za normálnnu mzdu...
    Ďakujem
    áno, iba zamestnanec musí požiadať ZĽ o ukončenie PPV dohodou a vyplatenie odstupného pred začiatkom plynutia VD......

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Odstupne vyplatene v decembri sa pocita z priemernej mzdy za III. Quartal, cize rovnako ako nahrada mzdy za sviatok ci dovolenku v oktobri, novembri ci v decembri. PN v decembri ju neovplyvni.
    Ak je skutocne priemer na pracovnopravne ucely 2,9374, tak mi vyslo odstupne rovnako ako tebe (2,9374x7,5x21,74).
    Chod si dat vypocet odstupneho vysvetlit mzdarke (aj ona sa moze zmylit).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    154.95 hodín mne vychádza....

    vplyv odstupné a tvoja aktuálne PN nemá........

    aký máš úväzok v PZ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mila123 Pozri príspevok
    154.95 hodín mne vychádza....

    vplyv odstupné a tvoja aktuálne PN nemá........

    aký máš úväzok v PZ?
    Z coho ti vychadza 154,95 hodin?
    Priemerny pocet hodin je od znamej spravny 163,05 = 7,5 x 21,74.
    Uvazok predsa pise, ze ma 7,5 hod. denne, cize tyzdenny 37,5 hod.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    som prepočítavala, sedí jej to....pýtala som sa na úväzok v PZ , aby som vedela, že tých 7.5 hodín denne nie je s prestávkou na obed.....
    prepočítaj si 455.15/2.9374 .......pýtam sa , nič viac.....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mila123 Pozri príspevok
    som prepočítavala, sedí jej to....pýtala som sa na úväzok v PZ , aby som vedela, že tých 7.5 hodín denne nie je s prestávkou na obed.....
    prepočítaj si 455.15/2.9374 .......pýtam sa , nič viac.....
    Ja som myslela, ze si to nejako vypocitala ....
    Ale taketo delenie je nanic, aj tak to potom nevychadza na ziadny rozumny uvazok (vyjde 7,12...).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja som myslela, ze si to nejako vypocitala ....
    Ale taketo delenie je nanic, aj tak to potom nevychadza na ziadny rozumny uvazok (vyjde 7,12...).
    ako myslíš....
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ak zamestnanec dostane upovedomenie k 31.1.2012, že ho firma nepotrebuje za nadbytočnosť a ten pracoval
    vo firme 10 rokov, má len 2 možnosti ako riešiť situáciu:
    1.2.2012 už nepríde do práce a zhrabne 3???-mesačné odstupné??
    alebo ešte normálne odpracuje celý február, marec a apríl za normálnnu mzdu...
    Ďakujem

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    dievčence poraďte prosím ako vypočitať odstupné

    Hodinový priemer za pred. kal. štrvrťrok (dovolenkový priemer?) * 6 (denna prac. doba, s prestávkou na obed 6,5) * 21,74 (priemerny počet dni v mesiaci) * 3 (mesiace odstupneho, lebo zam-nec odpracoval viac ako 5 rokov)

    3,0566 * 6 * 21,74 * 3 = odstupné?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    druzstvo81 Pozri príspevok
    dievčence poraďte prosím ako vypočitať odstupné

    Hodinový priemer za pred. kal. štrvrťrok (dovolenkový priemer?) * 6 (denna prac. doba, s prestávkou na obed 6,5) * 21,74 (priemerny počet dni v mesiaci) * 3 (mesiace odstupneho, lebo zam-nec odpracoval viac ako 5 rokov)

    3,0566 * 6 * 21,74 * 3 = odstupné?
    Správne.

    druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

    druzstvo81
    Nebola som si istá, lebo program mi tie odvody vypočítal, ale tu na porade v niektorom príspevku bolo uvedené, že z odstupného sa odvody neplatia.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    druzstvo81 Pozri príspevok
    Nebola som si istá, lebo program mi tie odvody vypočítal, ale tu na porade v niektorom príspevku bolo uvedené, že z odstupného sa odvody neplatia.....
    Možno si čítala staršie príspevky, do konca roka 2010 sa neplatili, ale od 1.1. 2011 už podliehajú aj odvodom.

    Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

    Tony1
    Započítava sa odstupné na výplatnej páske do hrubej mzdy? Mne to program nedáva. Neviem, či je to dobré.
    ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tony1 Pozri príspevok
    Započítava sa odstupné na výplatnej páske do hrubej mzdy? Mne to program nedáva. Neviem, či je to dobré.
    ďakujem
    nie, odstupné nie je súčasťpu HM, netvorí sa z neho SF (na rozdiel od ostatných zložiek HM). Je len dôležité, aby o výšku odstupného bol upravený VZ a ČZD a pri výpočte ho pripočítal k HM....

    Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

    Tony1
    ďakujem za odpoveď. Do vymeriavacích základov mi ťahá, to mám aj na daň.

    Metie ma len to, že keď som pozerala ako sú rátané nápočty na mzdové zložky v programe, tak odchodné je nastavené s nápočtom do hrubej mzdy a odstupné nie je. Odchodné ide do hrubej mzdy? Myslela som si, že to má byť rovnako.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.