Zavrieť

Porady

vysporiadanie nehnutelnosti s ciastocnou exekuciou

chcela by som sa opytat,ze ak na pozemku s rodinnym domom su dvaja vlastnici a jeden z nich ma exekutora a ten druhy chce stavat dom, tak moze prist exekutor aj za tym druhym a vymahat to od neho??ak sa nechce jeden zo spoluvlastnikov vysporiadat ako docielit aby sa vysporiadal alebo ako by sa malo postupovat aby sa vysporiadala nehnutelnost??rodicia su rozvedeni a matka chce darovat svoju cast synovi ale este nemaju rozdeleny majetok. kazdy s rodicov ma 1/2.mama ma cisty LV a otec ma exekuciu na LV.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak bola dôvodom exekúcie pohľadávka vzniknutá počas manželstva, exekútor ju môže uspokojiť z BSM.
    Treba čo najskôr rozdeliť BSM, inak by matka ani nemohla previesť svoj podiel, lebo vlastne žiaden nemá. Najrýchlejšie to bude dohodou.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    GabiZ, arizona, Danielle369, Lubaba, terezamaria
    5

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Kedy vznikol ten dlh, za ktorý je exekúcia - počas manželstva alebo po rozvode?
    Je pozemok v BSM (na LV 1/1) alebo v podielovom spoluvlastníctve (na LV 1/2, 1/2)?

    kassiopeia je offline (nepripojený) kassiopeia

    kassiopeia
    exekucia bola na LV uz ked boli rozvedeny.mama nema na LV nic len oco ma na LV exekutora.kazdy z rodicov ma 1/2 domu aj pozemku.

    vysporiadanie nehnutelnosti s ciastocnou exekuciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.