Zavrieť

Porady

zmluva o mimosudnom majetkovom vysporiadaní po rozvode

Dobrý deň potrebovala by som zadať do zmluvy o majetkovom vysporiadaní znenie zákona načo mám nárok môj ex manžel si to tam, vyžaduje mohli by ste my poradiť kde to nájdem alebo my ho napísať.dakujem
Naposledy upravil M katarina : 07.02.12 at 18:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    M katarina Pozri príspevok
    Dobrý deň potrebovala by som poradiť ako mám napísať zmluvu o majetkovom vysporiadaní po rozvode a kde nájdem zákony na čo mám nárok, lebo môj ex manžel to vyžaduje aby to tam bolo.Počas manželstva sme brali úver ktorí je písaní na mňa a on je spoludlžiteľ , je aj debet v banke ale on už nieje disponentom účtu a mali sme aj hypotéku z ktorej sa vyplácal jeho brat a prerábal sa dom. Na dome kde je hypotéka je viac vlastníkov oni podpísali záložne pravo na dom a ja som vedená ako spoludlžník .Aby ma mal s čoho vyplatiť tak chce navýšiť hypotéku je tam ta možnosť ale ešte to musím podpísať ja ako spoludlžiteľ ,nebudem mať potom problémy zo zrušením spoludĺžníctva ?S manželom po nadobudnutí hypotéky som bývala 2,5 roka a pomáhala splácať. Viem že podľa zákona mám nárok na polovicu splatej hypotéky za 2,5 roka čo som sním bývala aj nech splatí polovicu úveru a polovicu debetu. neviem ako mám postupovať pri tom zrušení spoludĺžnictva lebo keď tam budem stále vedená tak neskor budem mať problém si vziať sama hypotéku na vlastné bývanie.Mohly by ste my poradiť čo bude lepšie spraviť ?podpísať nayšenie a potom požiadať o zrušenie spoludĺžníctva alebo požiadať o zrušenie ale oto to bude dlhšie trvať kým ma ex manžel vyplytí . Súri ma to lebo manžel to chce mať čím skor za sebov a keby ma vyplatil tak ja splatím úver ktorí je namňa lebo sú tam vyratané splátky na dva príjmy a ja to sama nestíham , kedže si musím platiť aj podnájom.Ďakujem moc pekne
    ...vidím to na iné služby ...

    http://www.zarohom.sk/_/pravnici/topoľčany

    http://www.zlatestranky.sk/firmy/Topoľčany/q_notári/1/

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zo spoludlžníctva sa vyviažete len so súhlasom banky, ak druhý spoludlžník má dostatočnú bonitu. Samozrejme musí s tým súhlasiť aj tento spoludlžník. Čiže najprv by bolo vhodné osloviť danú banku. Bežné príjmy počas BSM sú spoločné, nedelia sa podľa toho, kto zaplatil to či ono.

    zmluva o mimosudnom majetkovom vysporiadaní po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.