Zavrieť

Porady

bránenie v styku s deťmi

chcel by som sa spýtať : či môže manželka brániť v styku s mal.deťmi ak sme sa ešte nerozviedli ?
Manželka sa mi neustále vyhráža, slovne napáda, vyvoláva hádky a narúša pokoj v rodine.Zbytočne a neprávom na mňa privoláva hliadky OOPZ, ktoré majú zbytočné výjazdy.Manželka má psychické problémy, ktoré sa u nej objavujú čoraz častejšie a nemá záujem to riešiť.Manželka mi neumožňuje stretávanie sa s deťmi.Môžem povedať, že som zodpovedný, starostlivý otec, nepijem, nefajčím, nikdy som voči manželke nepoužil fyzické násilie.manželka je voči mne agresívna a svoje správanie nekontroluje ani v prítomnosti mal.detí, ktoré negatívne vnímajú hádky.Bojím sa, že v amoku môže fyzicky ublížiť aj deťom.Zamyká predo mnou spoločnú domácnosť vrátane detí, ktorým bráni so mnou komunikovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    samozrejme, že ti nemôže brániť. Podaj návrh na súd na zverenie detí do tvojej starostlivosti na čas do rozvodu a žiadaj deti do svojej starostlivosti aj v rozvode a ÚVRPaP

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Nie nemá na to právo. podľa § 28 ods. 2 zákona o rodine, 36/2005 Z. z. Rodičovské práva a povinnosti majú obaja rodičia. Pri ich výkone sú povinní chrániť záujmy maloletého dieťaťa. V náväznosti na § 18 ZOR, ktorý hovorí "Manželia sú si v manželstve rovní v právach a povinnostiach. Sú povinní žiť spolu, byť si verní, vzájomne rešpektovať svoju dôstojnosť, pomáhať si, starať sa spoločne o deti a vytvárať zdravé rodinné prostredie."
    Nakoniec je tu § 35 ZOR, ktorý hovorí Ak sa rodičia nedohodnú o podstatných veciach súvisiacich s výkonom rodičovských práv a povinností, najmä o vysťahovaní maloletého dieťaťa do cudziny, o správe majetku maloletého dieťaťa, o štátnom občianstve maloletého dieťaťa, o udelení súhlasu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a o príprave na budúce povolanie, rozhodne na návrh niektorého z rodičov súd.
    Toto konanie je oslobodené od súdnych poplatkov §4 ods 1 písm. a) zákona 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch

    bránenie v styku s deťmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.