Zavrieť

Porady

Ako mám niekoho zamestnať na občasnú prácu?

zdravím,poraďte mi,prosím,ako mám zamestnať človeka,ktorý by pre mňa robil špecifické práce dva-trikrát do roka? Ja som ešte v začiatkoch a netrúfam si niekoho zamestnať, aspoň zatiaľ. On je pritom zamestnanec inej firmy. Keď s ním spíšem dohodu o vykonaní práce alebo niečo podobné, musím sa na soc.p. hlásiť ako zamestnávateľ? Alebo je lepšie spísať nejakú zmluvu medzi ním a zákazníkom ako fyzickými osobami? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    EXACTOR s.r.o.
    Ešte by som doplnil. Pri dohode o vykonaní práce, práca musí byť vymedzená výsledkom, a to v predpokladanom rozsahu max 350hodín ročne pre jedného zamestnávateľa. Hlavne nezabudnúť na ostatné náležitosti zákonníka práce, a prihlásiť tak ako je potrebné do sociálnej poisťovne. Ideálne aj pár dní dopredu a overiť či tam majú osobu naozaj prihlásenú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mayuss Pozri príspevok
    zdravím,poraďte mi,prosím,ako mám zamestnať človeka,ktorý by pre mňa robil špecifické práce dva-trikrát do roka? Ja som ešte v začiatkoch a netrúfam si niekoho zamestnať, aspoň zatiaľ. On je pritom zamestnanec inej firmy. Keď s ním spíšem dohodu o vykonaní práce alebo niečo podobné, musím sa na soc.p. hlásiť ako zamestnávateľ? Alebo je lepšie spísať nejakú zmluvu medzi ním a zákazníkom ako fyzickými osobami? Vopred ďakujem
    Môžeš ho zamestnať na dohodu. Pred začiatkom prác na dohodu ho prihlásiš do SP cez Registračný list FO ako dohodára, samozrejme, že sa musíš aj Ty registrovať. Na DÚ rovnako, ak mu vyplatíš odmenu, musíš sa registrovať. Zmluvu ako so zákazníkom nemôžeš, veď on nebude zákazník, ale bude pre Teba pracovať.

    Ako mám niekoho zamestnať na občasnú prácu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.