Zavrieť

Porady

Kurenie krbova vložka alebo krbove kachle

Potrebujum urobit kurenie na 3 izby, 1kupelku a chcem aj bojler obojžovelnika z kurenia. a neviem sa rozhodnut medzi krbovou vlozkou z vymennikom alebo krbove kachle s vymennikom aby to vykurilo a možem pri tom pouzit aj prieduchy? lebo nemam niesto na kotolnu s ustrednym kurenim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja som robil krb s tym ze budem kurit aj vzduchom. Nakoniec som od rozvodov vzduchu upustil, kvoly moznemu hluku a pocutelnosti z izby do izby, a pomaly zacinam lutovat aj krbovu vlozku, lebo teraz ako viac kurim tak sem tam vypadne nejaky uhlik, sem tam vyleti dym do izby, je okolo toho bordel z dreva, stalo to vela penazi a zabera to vela miesta v miestnosti a celkovo krb posoby masivnym dojmom. Kachle by splnili ten isty ucel - prilezitostne prikurenie, su lacnejsie, lahsje sa vymenia z pripade poruchy a neposobja v miestnosti tak masivnym dojmom. Pokial chces kuri iba drevom, tak rataj s poradnym bordelom okolo krbu.. to by som skor spravit kotolnu mimo domu.

    jurajksenzo je offline (nepripojený) jurajksenzo

    murár, tesar, železiar taky domáci kutil ...viac jurajksenzo
    nemám tam miesto krb chcem postaviť do chodby a keby som tam dal kotol tak by to hlúpo vyzeralo.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    krbom sa sa da vykurovat akurat tak drevenica na vikendy. Inak ta z toho trafi slak. Dnes su kotle co mozes dat do kupelne na stenu nezaberu moc fleku. kurit krbom nieje ziadna romanticka slast.. je to ukrutna makacka okolo prikladania, rubania, nosenia a upratovania. ani moja 1000 eurova vlozka neudzri ohen do rana. Len aby si mal este nejaku chodbu ked tam das krb. Kludne rataj 60x70 priestoru a to je minimum. Kachle ti zaberu 50x40cm

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    jurajksenzo Pozri príspevok
    nemám tam miesto krb chcem postaviť do chodby a keby som tam dal kotol tak by to hlúpo vyzeralo.
    Kotol ti zaberie menej miesta ako krb
    Krb,ci kachle su vhodne iba ako doplnkove kurenie a na prechodne obdobie,ked ti staci iba vecer prikurit v pripade chladnejsieho pocasia.

    Tiez mam doma krb s rozvodmi, dnes by som radsej volila nejake sikovne keramicke kachle...suhlas s prisp. c2

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Ja ešte doplním alltracboya a arizonu, že bordel z dreva je samozrejme aj pri kachliach - máme doma dvoje. Je to fasa kúreníčko, ale asi nie pre slabšie nátury, ktoré sú navyknuté mať doma hygienu ako v operačke.
    Taktiež súhlasím s tým, že kachľami či krbom trvalo nedokážeš kúriť celý dom. Ak chceš kúriť primárne drevom, potrebuješ kotolňu a do nej prásknuť splyňovací kotol alebo niečo podobné.

    Kachle či krb vo vnútri sú neoceniteľné keď v dedine v zime na deň dva vypadne elektrika a nemôžeš kúriť primárnym zdrojom. A samozrejme ako spomínala arizona, ako doplnkové kúrenie.
    Krbové kachle majú oproti krbu ešte jednu výhodu, že kachlice sa dokážu naakumulovať, t.j. aj po vyhasnutí ešte chvíľu hrejú, a to sálavým teplom, ktoré je fakt príjemné a nevysušuje vzduch.
    skus porozmýšlat nad plinovým kotlom investýcia je skoro rovnaká a máš po probléme.Neviem akú máš strechu ale stretol som sa z kotlom aj na povali

    Kurenie krbova vložka alebo krbove kachle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.