Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Chcem sa podeliť s Vami, či správne urobim dodatočné daňové priznanie.
V 10/2005 som dostala predfakturu na čiastku 148.043 (124.405,- zákl.dane a 23.637 DPH). DPH som si uplatnila v 10/2005.
V decembri mi prišla faktúra na sumu 237.286 (základ dane 199.400 a 37.886 DPH) s tým, že uhradiť som mala iba 89.243,-. A ja koniec roka...nerozmyšľala som zrejme dostatočne tak som rupla do daňového priznanie tých 37.886. Teraz potrebuje vystaviť dodatočné daňové priznanie. Prosím Vás urobim ho za ten 12/2005 tak ako má byť správne to znamená, že namiesto tých 37.886,- korun zoberiem iba : základ dane 74.994 a DPH bude 14.249,- a do riadku 35 dám rozdiel medzi pôvodným výkazom a výkazom dodatočným? Bude to tak správne??? Ďakujem za každú reakciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    DDP sa robí tak, ako keby si ho robila v riadnom termíne, čiže dáš doň všetko čo tam má byť. Z tej konkrétnej fa dáš len neuplatnený rozdiel. Čiže sa Ti navýši povinnosť, alebo zníži odpočet dane.
    Áno, do r.35 dáš rozdiel plusom.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    andrea
    Chcem sa podeliť s Vami, či správne urobim dodatočné daňové priznanie.
    V 10/2005 som dostala predfakturu na čiastku 148.043 (124.405,- zákl.dane a 23.637 DPH). DPH som si uplatnila v 10/2005.
    V decembri mi prišla faktúra na sumu 237.286 (základ dane 199.400 a 37.886 DPH) s tým, že uhradiť som mala iba 89.243,-. A ja koniec roka...nerozmyšľala som zrejme dostatočne tak som rupla do daňového priznanie tých 37.886. Teraz potrebuje vystaviť dodatočné daňové priznanie. Prosím Vás urobim ho za ten 12/2005 tak ako má byť správne to znamená, že namiesto tých 37.886,- korun zoberiem iba : základ dane 74.994 a DPH bude 14.249,- a do riadku 35 dám rozdiel medzi pôvodným výkazom a výkazom dodatočným? Bude to tak správne??? Ďakujem za každú reakciu.
    Mne sa to nezdá, aký DDP (vyššie)
    Dobre rozumiem. Dostali ste najprv Fa k zálohe a potom vyúčtovaciu na, ktorej vám uviedli DPH vo výške ceny dodania a neodrátali vám už uplatnenú DPH z prvej Fa?
    Ak ano, tak vám vystavili zlý doklad a žiadajte ich o vystavenie DBP ale k tej druhej Fa. a až na základe tohto dokladu to opravte ako DBP, v tom mesiaci kedy došiel.
    Ak bola tá druhá Fa vystavená dobre,len vy ste si nevšimli tú rozdielovú daň, tak to neni oprava podľa § 25 DBP ale oprava vašej chyby a tú opravíte v dodatočnom priznaní, kedy ste si tú nesprávnu daň uplatnili.

    Dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.