Zavrieť

Porady

Ako financne preklenut obdobie, kym si najdem zamestnanie po materskej

Dobry den poradaci,
jedna mamicka ma nasledovny problem a potrebovala by poradit, zial svoju otazku dala podla mna na nevhodne forum a sa to nejak zvrhlo na analyzu jej zivota miesto uzitocnych rad. Ak mate nejake uzitocne rady a ste jej ochotny poradit, sem s nimi.

"Neviem kam mám túto tému zaradiť no asi nejskôr sem.Ste niektorá v situácii ako ja?Dostávam len 20 euro mesačne na mňa a dcérku.V novembri mi skončila materská a bola som sa spýtať na čo mám nárok no ale ževraj na nič,na hmotnú nudzu nemám lebo mám určené vysoké výživné od ex manžela (120eur),ktoré samozrejme neplatí ale to ich nezaujíma.Na sociálne dávky tiež nie lebo nemám 25 rokov.Tak kde teda žijeme ked ja s dcérkou musíme žiť s 20 eurami na mesiac ked len škôlka ma stojí 30 na mesiac."

viac podrobnosti:
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/...-ziadnu-davku/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Ako bolo písané tu: http://www.porada.sk/t183783-zostala...ez-prijmu.html
    ak poznáš nejakých cigánov, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť najlepšie poradiť. (toto je myslené vážne, nerobím si žarty)

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    Neviem, ci by si poradili s touto situaciou, nakolko tu ju komplikuje prave to 120 eurove vyzivne, ktore ex partner prestal platit pred 2 mesiacmi, kedze ma ucet zablokovany exekutorom. A zaroven, ze rodicia u ktorych mlada mamicka zije, su z hladiska davok v hmotnej nudzi spolocne posudzovane osoby, ktore maju aj ked maly, ale maju prijem(dochodok, vyplatu).Tym padom jej narok ani na tuto davku nevznika, sumu vraj prevysuju o 50 centov. Jednou moznostou by bolo poziadat o znizenie vyzivneho o tych 50 centov, ale to by pravdepodobne potrvalo.
    A naozaj sa na uradoch tazko vybavuje ak clovek presne nevie, co chce vybavit a na co ma narok.
    Tymto prispevkom chcem povedat, ze tato situacia je z hladiska romskych spoluobcanov nespecificka. Snad sa informacie nesiria len ustnym podanim medzi romskym obyvatelstvom, ale maju nejaku oporu aj v zakone .

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    Letko Pozri príspevok
    Ako bolo písané tu: http://www.porada.sk/t183783-zostala...ez-prijmu.html
    ak poznáš nejakých cigánov, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť najlepšie poradiť. (toto je myslené vážne, nerobím si žarty)
    Dakujem, zatial jediny prispevok, ktory pripada do uvahy je príspevok na vykonávanie absolventskej praxe.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duban Pozri príspevok
    Dobry den poradaci,
    jedna mamicka ma nasledovny problem a potrebovala by poradit, zial svoju otazku dala podla mna na nevhodne forum a sa to nejak zvrhlo na analyzu jej zivota miesto uzitocnych rad. Ak mate nejake uzitocne rady a ste jej ochotny poradit, sem s nimi.

    "Neviem kam mám túto tému zaradiť no asi nejskôr sem.Ste niektorá v situácii ako ja?Dostávam len 20 euro mesačne na mňa a dcérku.V novembri mi skončila materská a bola som sa spýtať na čo mám nárok no ale ževraj na nič,na hmotnú nudzu nemám lebo mám určené vysoké výživné od ex manžela (120eur),ktoré samozrejme neplatí ale to ich nezaujíma.Na sociálne dávky tiež nie lebo nemám 25 rokov.Tak kde teda žijeme ked ja s dcérkou musíme žiť s 20 eurami na mesiac ked len škôlka ma stojí 30 na mesiac."

    viac podrobnosti:
    http://www.modrykonik.sk/forum/tema/...-ziadnu-davku/
    Náhradné výživné skúšala ?

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    Indeed Pozri príspevok
    ad: rozvedené mamičky

    bolo si treba dobre rozmyslieť či a prečo sa rozviesť.

    Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom,

    ale aby ma niektorí neobviňovali, že píšem prázdne drísty,

    moja manželka mesačne "prinesie" do domacnosti cca 800 €

    tak že možem prehliadnuť, že nemá postavu ako modelka, že nemá 4-ky kozy, a tiež že sa jej nechce do sexu každý druhý deň.

    a že sa jej nechce variť, /ked som doma varím väčšinou ja/ o pečení ani nehovorím,

    ale zasa moja mamka pečie vynikajuco, a tak v tomto ohĺade nie som ukrátený...
    Indeed, pobavil si ma. Prosim Ta, ako to suvisi s mojou otazkou ci tvoja mamka pecie ci nepecie vynikajuco. Na druhej strane posudzovat kvalitu manzelky len na zaklade jej prijmu, no neviem neviem . Ale k otazke, myslim, ze prave ak je uz to "mlieko rozliate" by sa hodil viac pragmatickejsi pristup.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    To "duban" ,

    v prípade " ak je už mlieko rozliaté, "

    v tomto prípade si treba najsť aspoň 3-4 zamestnania ,

    inak to nevidím.

    AHOJ.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    to "duban" II,

    ide o pointu,

    a síce, že treba vyskakovať, len do výšky svojho platu.

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    veronikasad Pozri príspevok
    Náhradné výživné skúšala ?
    Praveze exekucne konanie nie je vedene vo veci vyzivneho a pokial viem este zatial nesplna podmienku neplatenia vyzivneho po troch po sebe nasledujucich mesiacoch. Su to len 2 mesiace a nieco.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duban Pozri príspevok
    Praveze exekucne konanie nie je vedene vo veci vyzivneho a pokial viem este zatial nesplna podmienku neplatenia vyzivneho po troch po sebe nasledujucich mesiacoch. Su to len 2 mesiace a nieco.
    Treba sa informovať na UP, sociálna pracovníčka jej poradí presný postup. (počula som niečo o zobratých vodičákoch za neplatenie výživného - nezaberie ? )

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    Indeed Pozri príspevok
    "duban" III.

    a nie že povieš, že aj toto fórum , sa "zvrhlo".
    Pozri, nie je jedina ani posledna v podobnej situacii. Tu uz nepomoze filozofovat co by bolo keby. Keby bola zodpovednejsia, zodpovednejsi pristup vyberu partnera,... Aj jej je zrejme jasne, ze najlepsie riesenie je si najst urychlene zamestnanie. Lenze, to nejde tak rychlo pre niekoho bez praxe, s malym dietatom, v kraji s vysokou nezamestnanostou. A kym si nieco najde a mas uzitocny napad ako jej pomoct, sem s nim!

    duban je offline (nepripojený) duban

    duban
    veronikasad Pozri príspevok
    Treba sa informovať na UP, sociálna pracovníčka jej poradí presný postup. (počula som niečo o zobratých vodičákoch za neplatenie výživného - nezaberie ? )
    nemam zatial nastudovane ake su presne podmienky pre odobratie vodicaku a neviem ci v pripade zablokovaneho uctu exekutorom by od neho nieco dostali, ale mozno na postrasenie ex partnera by to zabralo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač


    Indy ....pravdu ????....ostatne , šak ja aj tak vždy ...aj nepríjemnú ....či ...?

    Indeed Pozri príspevok
    Ta , asi zrobime pre ňu nejakú zbierku, ne ??
    Táááá ........a poviem Ti ???
    Daj čislo účtu.
    123456789000000/xyz/dilino
    A pre mňa nezrobí nikto zbierku ?
    ....ta ....šak môžme ....
    Alebo, žeby som začal vyberať na "detsku onkologiju" ?
    Vždy ...
    Napriklad.
    ...bez diskusií...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    duban Pozri príspevok
    Neviem, ci by si poradili s touto situaciou, nakolko tu ju komplikuje prave to 120 eurove vyzivne, ktore ex partner prestal platit pred 2 mesiacmi, kedze ma ucet zablokovany exekutorom. A zaroven, ze rodicia u ktorych mlada mamicka zije, su z hladiska davok v hmotnej nudzi spolocne posudzovane osoby, ktore maju aj ked maly, ale maju prijem(dochodok, vyplatu).Tym padom jej narok ani na tuto davku nevznika, sumu vraj prevysuju o 50 centov. Jednou moznostou by bolo poziadat o znizenie vyzivneho o tych 50 centov, ale to by pravdepodobne potrvalo.
    A naozaj sa na uradoch tazko vybavuje ak clovek presne nevie, co chce vybavit a na co ma narok.
    Tymto prispevkom chcem povedat, ze tato situacia je z hladiska romskych spoluobcanov nespecificka. Snad sa informacie nesiria len ustnym podanim medzi romskym obyvatelstvom, ale maju nejaku oporu aj v zakone .
    No rómovia by si "pořídili" ďalšie dieťa a už by im na dávky vyšlo.
    Naposledy upravil marjankaj : 09.02.12 at 19:23

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Indeed Pozri príspevok
    ad: rozvedené mamičky

    bolo si treba dobre rozmyslieť či a prečo sa rozviesť.

    Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom,

    ale aby ma niektorí neobviňovali, že píšem prázdne drísty,

    moja manželka mesačne "prinesie" do domacnosti cca 800 €

    tak že možem prehliadnuť, že nemá postavu ako modelka, že nemá 4-ky kozy, a tiež že sa jej nechce do sexu každý druhý deň.

    a že sa jej nechce variť, /ked som doma varím väčšinou ja/ o pečení ani nehovorím,

    ale zasa moja mamka pečie vynikajuco, a tak v tomto ohĺade nie som ukrátený...
    Takže máš dobrý dôvod nerozviesť sa. 800 eur je vážny dôvod. Neviem, či by tých 800 eur zavážilo, keby ťa občas prepleskla, prišla sem - tam pod parou a urobila by ti program, že by si sa celú noc triasol v kúte aj s deckom. O buchtách by si nechyroval, lebo tvoja mamka by sa k vám bála aj nos vopchať. atď ...
    Býva všeliako, rozvod je niekedy jediné riešenie, posúdiť vie najlepšie každý svoju situáciu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ad: rozvedené mamičky

    bolo si treba dobre rozmyslieť či a prečo sa rozviesť.

    Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom,

    ale aby ma niektorí neobviňovali, že píšem prázdne drísty,

    moja manželka mesačne "prinesie" do domacnosti cca 800 €

    tak že možem prehliadnuť, že nemá postavu ako modelka, že nemá 4-ky kozy, a tiež že sa jej nechce do sexu každý druhý deň.

    a že sa jej nechce variť, /ked som doma varím väčšinou ja/ o pečení ani nehovorím,

    ale zasa moja mamka pečie vynikajuco, a tak v tomto ohĺade nie som ukrátený...
    Naposledy upravil Indeed : 09.02.12 at 11:17
    glascat7 "bolo si treba dobre rozmyslieť či a prečo sa rozviesť"... Prepáč, ale si trápny.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ta , asi zrobime pre ňu nejakú zbierku, ne ??

    Daj čislo účtu.

    A pre mňa nezrobí nikto zbierku ?

    Alebo, žeby som začal vyberať na "detsku onkologiju" ?

    Napriklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.