Zavrieť

Porady

vypratanie nehnutelnosti

mam podobny problem ako sa tu uz viackrat rozoberal a to ze mi niekto byva v dome v ktorom nema co robit. dom zdedila moja mama a teta. ich dvaja bratia stratili asi po 24 rocnom sudnom konani o dedicstvo pravo pravoplatnym rozhodnutim sudu. sud len urcil ze im maju vyplatit po istej ciastke ktoru im ulozili u notara ale do stanovenej lehoty si ju moji strykovia nevyzdvihli lebo maju pocit ze nejako este vybabru s mojou mamou a tetou.
prvy problem spociva v tom ze chceme predmetnu nehnutelnost predat ale byva v nej jeden zo strykov ktory nema k nehnutelnosti ziadne vlastnicke ani uzivacie prava, neexistuje ziadna najomna zmluva ani vecne bremeno ani tarcha proste nic co by ho akokolvek opravnovalo sa tam vyskytovat, ani ustny suhlas. trvaly pobyt sme mu zrusili pred rokom a poslali sme mu vyzvu na vypratanie nehnutelnosti do isteho datumu. samozrejme ze sa tak nestalo. situacia je taka ze sam si vymenil zamky takze sa nevieme do domu ani na pozemok dostat. svojvolne si privaril na branku pridavny zavesny zamok takze branicka sa neda otvorit uz ani nadvihnutim. nemozeme sa teda dostat na pozemok aby sme ho kupcom ukazali. brani nam teda vo vstupe na vlastny pozemok a v jeho uzivani. moja otazka znie ci mozem tu klatku bez vsetkeho surovo odpilit alebo ako mam postupovat? mam si k tomu zavolat policajtov? ci podat trestne oznamenie? dalsia moja otazka sa tyka toho ako ho odtial dostat. mamka s tetou mu chcu ponuknut tu jeho sudom urcenu ciastku ktoru si neprevzal, zaplatit mu na 2-3 mesiace niekde prenajom (on ine byvanie nema..momentalne je bezdomovec zapisany na mestskej casti) a dovidenia. neradi by sme podali zalobu o vypratanie nehnutelnosti na sud lebo to moze trvat vecnost. nemozeme ho jednoducho vysackovat z domu aj s vecami za asistencie policie ci exekutora? ten predaj pozemku nam dost ponahla pretoze to stoji uz skoro 9 rokov. vdaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pravdepodobne tam mal právo bývania ako rodinný príslušník. V takom prípade sa dáva náhradné bývanie (nie kupuje) - ubytovanie, prístrešok a pod.

    Súdny exekútor ho vysťahuje na základe vykonateľného rozhodnutia súdu. Môže to byť aj rozkaz na plnenie podľa § 174b občianskeho súdneho poriadku (to je vlastne skrátené konanie). Ak nepodá odpor do 15 dní, môžete ho dať deložovať. Aj keby ste ho vysťahovali do hotela, má ho z čoho zaplatiť, lebo píšeš, že má peniaze za jeho podiel v depozite. Z tých peňazí by ste si však mohli aj započítať platby za bezdôvodné užívanie vášho majetku.

    Ak podá voči odpor, bude súd. Keď chceš, riskni to, že ho vysťahuješ svojpomoce - mohol by od teba žiadať náhradu škody na jeho majetku ...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mama s tetou si povinnosť splnili, peniaze sú u notára, chybu robia oni. Pozemok nie je bývanie, je váš, prečo by ste im to nechávali? Avšak bez zásahu štátnej moci to bude len rodinná vojna ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    to lilush007: tu na porade si na slovičkárenie nepotrpíme - tu si všetci tykáme - sme totiž jedna veľká rodina!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len takto:
    to ze mi niekto byva v dome v ktorom nema co robit. dom zdedila moja mama a teta. ich dvaja bratia stratili asi po 24 rocnom sudnom konani o dedicstvo pravo pravoplatnym rozhodnutim sudu teda nemajú žiadne právo na tento dom - majú to aj písomne a so štempľom. sud len urcil ze im maju vyplatit po istej ciastke ktoru im ulozili u notara uloženie zo strany povinného je splnené - už peniaze nemá ale do stanovenej lehoty si ju moji strykovia nevyzdvihli lebo maju pocit ze nejako este vybabru s mojou mamou a tetou vybabrali so sebou, pretože peniaze sú de jure už ich, ikeď si ich nevyzdvihli.
    prvy problem spociva v tom ze chceme predmetnu nehnutelnost predat ale byva v nej jeden zo strykov ktory nema k nehnutelnosti ziadne vlastnicke ani uzivacie prava, neexistuje ziadna najomna zmluva ani vecne bremeno ani tarcha proste nic co by ho akokolvek opravnovalo sa tam vyskytovat, ani ustny suhlas. trvaly pobyt sme mu zrusili pred rokom a poslali sme mu vyzvu na vypratanie nehnutelnosti do isteho datumu. samozrejme ze sa tak nestalo = neoprávnené užívanie cudzieho majetku http://wwwold.justice.sk/kop/pk/pk104-041.htm hlava 5 §230, §233, podať žalobu, vyčísliť škody, nájomné atď - kua, ani tie peniaze v úschove mu stačiť nebudú. situacia je taka ze sam si vymenil zamky takze sa nevieme do domu ani na pozemok dostat. svojvolne si privaril na branku pridavny zavesny zamok takze branicka sa neda otvorit uz ani nadvihnutim. nemozeme sa teda dostat na pozemok zásah do vlastníckych práv http://www.e-pravo.sk/questions/view...ivanie-pozemku http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...ah=2&cid=12775 aby sme ho kupcom ukazali. brani nam teda vo vstupe na vlastny pozemok a v jeho uzivani.
    lilush007 Dakujem velmi pekne za super vysvetlenie a odkazy.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lilush007 Pozri príspevok
    tak ako sa hovori rodinu si nevybras...biologicky je to brat mojej mamy. mne to nie je nic.aspon ja sa tak citim.mamka si nechce robit spory ale viem ze ked to ja teraz razantne nevezmem do ruk tak sa to bude tahat az kym nezomru vsetci a potom sa ja budem natahovat s mojou vydrbanou sestrouDD

    ...akože, prepáč, hľadáš tu pomoc....
    ...v budúcnosti skús písať s diakritikou a veľkými písmenkami na začiatku vety (toto nie je chat) a strašne zle sa to číta...
    ... a tým hrubým, tak to si teda "zabila"....

    lilush007 je offline (nepripojený) lilush007

    lilush007
    dakujem velmi pekne za odpoved. mam v tom trosku jasnejsie. pravdepodobne to bez uradnych tahanic nepojde.no ale obaja maminy bratia si tie peniaze nevyzdvihli z depozitu takze oficialne aj realne ziadne peniaze nedostali. moja mamka je strasne ferovy clovek takze ona ich nechce odrbat o peniaze aj ked si ich pre vlastnu blbost nevyzdvihli. ja na mojom mieste mu vypnem energie, spatne mu vyrubem peniaze za 9 rocne obyvanie domu z ktoreho urobil sklad zelezneho srotu a uz davno je zaloba na sude. a co s tym ze nas nechce pustit na pozemok?

    lilush007 je offline (nepripojený) lilush007

    lilush007
    Mamin brat bude robit problemy natruc ci to bude sudnou cestou alebo nie...bude sa odvolavat dokedy sa bude dat alebo nie. ja som uz taka paranoidna ze si zapisujem kazdu hlasku ktoru spusti ked pridem s kupcom ukazat pozemok. nafotila som tu klatku aj elektricke senzory co si bez nasho vedomia namontoval na okna. ja sa s nim spokojne potaham po sudoch ale moja mamka ani teta uz na to nemaju nervy pretoze tak stravili skoro stvrt storocia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lilush007 Pozri príspevok
    Mamin brat bude robit problemy natruc ci to bude sudnou cestou alebo nie...bude sa odvolavat dokedy sa bude dat alebo nie. ja som uz taka paranoidna ze si zapisujem kazdu hlasku ktoru spusti ked pridem s kupcom ukazat pozemok. nafotila som tu klatku aj elektricke senzory co si bez nasho vedomia namontoval na okna. ja sa s nim spokojne potaham po sudoch ale moja mamka ani teta uz na to nemaju nervy pretoze tak stravili skoro stvrt storocia.
    ...v úvodnom príspevku si uviedla jedno slovíčko ...v určitej súvislosti - otázke ...

    Hento slovíčko by som do reálu uviedol ...iné súvislosti by potom nastali ........strýko - nestrýko ...

    lilush007 je offline (nepripojený) lilush007

    lilush007
    tak ako sa hovori rodinu si nevybras...biologicky je to brat mojej mamy. mne to nie je nic.aspon ja sa tak citim.mamka si nechce robit spory ale viem ze ked to ja teraz razantne nevezmem do ruk tak sa to bude tahat az kym nezomru vsetci a potom sa ja budem natahovat s mojou vydrbanou sestrouDD

    lilush007 je offline (nepripojený) lilush007

    lilush007
    tictac7, ospravedlňujem sa, že som Vám pokazila estetický zážitok z môjho príspevku. Nie každý má vlohy napísať v štyroch riadkoch dvadsať bodiek. Keď už sme pri formálnosti, nepamätám sa, že by sme si potykali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.