Zavrieť

Porady

Rozchod.

Čaute, mám jeden problém, ale sa mi akosi nedarí "vygoogliť" odpoveď... Ide o to, že som býval u priateľky v jej byte nejaký čas, zopár rokov. Riadne som prispieval pravidelne každý mesiac nejakou sumou na domácnosť, prevodom na jej účet, plus som sem tam niečo kúpil za svoje do bytu. Pred časom sme sa rozišli, dala mi skoro všetky moje veci, ale zostali v jej byte ešte nejaké moje veci, mnou a za moje peniaze kúpené, napr. elektroniku, ktoré potrebujem, no neviem sa k nim dostať, nakoľko bývalá priateľka ignoruje všetky moje výzvy na vrátenie, ktoré jej posielam. Ešte doplním, že všetko som platil zo svojho účtu, kartou, čiže vydokladovanie že som to naozaj ja kupoval, by nemal byť problém. Poradí niekto, ako mám postupovať? Ďakujem.
020martinka vsetko si to kupoval dobrovolne, alebo si to od teba ziadala? ty, alebo tvoja rodina ste od nej nedostali nic?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Snáď by mal stačiť Občiansky zákonník, § 451-459 bezdôvodné obohatenie sa
    podstatny je § 451
    1. Kto sa na úkor iného bezdôvodne obohatí, musí obohatenie vydať.
    2. Bezdôvodným obohatením je majetkový prospech získaný plnením bez právneho dôvodu
    , plnením z neplatného právneho úkonu alebo plnením z právneho dôvodu, ktorý odpadol, ako aj majetkový prospech získaný z nepoctivých zdrojov.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Spíš si zoznam, písomne doporučeným listom ju vyzvi na vrátenie vecí a ak v lehote 15 dní nevráti, tak napíš žalobu na súd, prilož výpisy z účtov, uveď svedkov.
    Je už neskoro ťa poučovať, ale s takou alternatívou si vôbec nepočítal že sa raz odsťahuješ z cudzieho bytu? Akonáhle začínam uvažovať o opustení bytu tak najprv sťahujem najdrahšie veci a až potom zaplesknem byt.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Ďakujem. Len dodám, že som nestihol zobrať všetky veci, lebo ma vyhodila a nevošlo sa mi to všetko do auta.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    No neviem či mám dúfať, boli sme spolu plus mínus 10 rokov... Možno sa chce vydávať. Ešte poprosím, mal by som do tej výzvy napísať aj nejaký ten paragraf? Ak áno, poraďte poraďáci, že aký... Paragraf by mal furt zabrať, si myslím.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Všetky práce, ktoré žena (družka) v domácnosti a rodine vykonávala
    počas spolužitia, sa všeobecne považujú za dobrovoľné. Vložené
    investície môžu byť vymáhané na občianskoprávnom súde vtedy, ak ich
    možno preukázateľne dokázať. Toto som našiel na nete, patrí to tiež pod ten paragraf?

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ak si niečo kupoval zo svojho účtu, vlastnými peniazmi a môžeš to doložiť, je to tvoj majetok. Bezpodielové vlastníctvo vzniká až po manželstve, nie len spolužitím. Na druhej strane, ak bude môcť ona dokladovať, že ti na predmetnú vec prispela, budeš jej to musieť vrátiť. Rovnako by šlo o obohatenie sa.
    To je môj názor neodborníka..

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    ako to môže dokladovať výpismi z účtu? Tam predsa nie je názov veci ,čo jej kúpil a ak vyberal cash tak ako to preukáže? Ako sa dá postupovať vtedy, keď dotyčný nemá doklady k veciam?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    deha Pozri príspevok
    ako to môže dokladovať výpismi z účtu? Tam predsa nie je názov veci ,čo jej kúpil a ak vyberal cash tak ako to preukáže? Ako sa dá postupovať vtedy, keď dotyčný nemá doklady k veciam?
    na výpise z účtu dokladuje, že čas a miesto kde koľko zaplatil... následne sa dá zistiť, u daného predajcu, v jeho registračnej pokladnici, že čo sa v danom čase danou kartou platilo.... ak niečo kupoval v hotovosti, tak jedine čestným prehlásením resp. si musí pozháňať svedkov...

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Aj fotografie môžu poslúžiť ako dôkaz: z osláv, kde niekde vidno elektroniku položenú na skrinke .... A potom stačí písomne overené svedectvo 2-3 svedkov, prípadne osobne do zápisnice na súde výpoveď že majú vedomosť že si to kupoval ty. A k tomu už výpis z účtu o výbere peňazí nie malej hodnoty.
    hubatá zopár fotiek alebo video si nenápadne vypýtaj od nej ako nostalgickú spomienku na pekné chvíle - to istotne neodmietne a vyber si tie, kde vidno zariadenie bytu s elektronikou

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Ale výber peňazí naopak nemôže byť dôkazom, veď niekto vyberá cash podchví+ou a akú váhu má taký dôkaz?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    pepsikova Pozri príspevok
    ..no, za pol roka to už hádam jaho stihol vyriešiť!......
    že či Pepsi!
    Jaho už v júli riešil inú nehnuteľnsť a kopal kanál http://www.porada.sk/t193614-ako-zac...ml#post2103396
    Tak mu teda prajem veľa šťastia a babu, čo ho nevyhodí bez tých jeho švestiek!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.